День залізничника

Професійне свято – День залізничника – відзначають у багатьох країнах світу: в Росії, на Україні, в Білорусії, Литві, Латвії, Казахстані, Киргизії, Болгарії та інших.

Коли святкують День залізничника в 2017 році?

Коли відзначають це свято? В Росії і багатьох інших країнах колишнього СРСР, його святкують у першу неділю серпня. У 2017 році День залізничника припадає на 6 серпня.

Після розпаду Радянського Союзу у деяких республіках він був перенесений на інші дати.

Історія свята День залізничника

Історія свята така: у нашій країні він був заснований в 1896 році і приурочено до дня народження імператора Миколи I, завдяки якому почалося будівництво залізниць у Росії.

При ньому була побудована залізниця в Царське село, дорога між Москвою і Санкт-Петербургом. До революції, аж до 1917 року, День залізничника відзначали 25 червня.

Потім свято було забуте майже на двадцять років. Традиція вшановувати працівників цієї галузі відродилася в СРСР лише в 1936 році. День залізничника стали відзначати 30 липня, а пізніше його святкування перенесли на першу неділю серпня.

Сьогодні російська залізнична мережа є однією з найбільших у світі. Із загальної протяжності залізничних колій Росія займає 3-е місце, поступаючись тільки США і Китаю.

Завдяки роботі залізничників зміцнюється технічний і промисловий потенціал країни.

Залізниця постійно розвивається, поліпшуються управлінські схеми, впроваджуються технічні нововведення, підвищується якість послуг. В цій галузі в Росії працюють 1 мільйон 200 тисяч осіб.

Які традиції святкування Дня залізничника?

Як відзначають свято День залізничника? На честь працівників залізничного транспорту звучать привітання Президента РФ та інших представників влади з вітальними промовами до них звертаються представники Міністерства транспорту РФ, великих компаній, депутати та ветерани галузі.

За довгі роки склалися певні традиції цього свята. Програма заходів на День залізничника включає в себе концерти професійних і самодіяльних художніх колективів, виставки, спортивні конкурси.

Кращі працівники нагороджуються медалями, пам’ятними орденами, професійне свято залізничників вшановують ЗМІ. Різноманітні святкові програми готують бібліотеки, будинки культури, виставкові зали, музеї.

У День Залізничника прийнято вітати працівників цієї галузі і дарувати їм пам’ятні подарунки, в тому числі відображають символіку професії залізничного працівника сувенірні вироби.