Важливо також правильно вибрати висоту і діаметр димохідної труби. Неправильний розрахунок одного хоча б одного параметра позначиться на тязі і ККД. Помилки, які можуть бути допущені при проектуванні і будівництві димоходу в житловому будинку або лазні, призводять нерідко до важких наслідків: пожежі, необхідності фінансових витрат на переробку та ін. Тому так важливо виконувати нормативні вимоги при зведенні труби.

Як розрахувати діаметр димоходу

Зміст статті

  • Як розрахувати діаметр димоходу
    • Шведський метод
    • Точний розрахунок
  • Таблиця діаметрів димоходів

При проектуванні димоходу, необхідно вибрати той матеріал, який використовувати. А матеріал багато в чому залежить від того, яке паливо буде використовуватися при опаленні. Адже димохід призначений для виведення залишків горіння одного палива, і не підійде іншому. Наприклад, димохідна труба з цегли чудово функціонує з дровами, але не годиться для опалювальних приладів, що працюють з газовим паливом.

Крім цього, необхідний правильний розрахунок діаметра домоходной труби. Якщо димовідвід використовується для одного обігрівального приладу, проблему можна вирішити, переглянувши технічні документи, надані заводом, изготовившим прилад. А якщо в одну трубу підключається декілька різних систем, то для розрахунку димоходу потрібно знання законів термодинаміки, професійний розрахунок, особливо діаметр труби. Неправильно вважати, що діаметр потрібен побільше.

Шведський метод

Серед різних способів розрахунку діаметра, важлива оптимально підходить схема, особливо якщо прилади низькотемпературні і тривалого горіння.

Для визначення висоти враховують відношення площі перерізу димохідної труби до внутрішньої камері згоряння. Висоту труби визначають відповідно графіку:

Де f — площа перерізу димоходу, а F – площа топки.

Нехай, наприклад площа перетину топки F дорівнює 70*45=3150 кв. см, а переріз димохідної труби f — 26*15=390. Співвідношення між наведеними параметрами становить (390/3150)*100%=12,3%. Звіривши отриманий результат з графіком, бачимо, що висота димаря приблизно дорівнює 5 м.

Важливо! Такий метод обчислення більше підходить для камінних приладів, адже тут не враховується об’єм повітря всередині топки.

Важливо! У разі установки димовідводу для складних опалювальних систем важливо розрахувати параметри димовідвідної труби.

Точний розрахунок

Щоб розрахувати потрібну переріз димоходу, обов’язково врахувати всі його характеристики. Для прикладу можна виконати стандартний підрахунок розмірів димовідводу, що підключається до дров’яної печі. Беруть такі дані для обчислень:

  • температура відходів горіння в трубі дорівнює t=150°С;
  • швидкість проходження по трубопроводу відходів дорівнює 2 м/с;
  • швидкість згоряння дров B дорівнює 10 кг/год.

Якщо слідувати цим показникам, можна зайнятися розрахунками. Для цієї мети обчислюють кількість продуктів горіння, що виходять за формулою:

Тут V дорівнює кількості повітря, необхідний для згоряння палива зі швидкістю v=10 кг/год. Воно дорівнює 10 м3/кг

Виходить:

Потім обчислюють шуканий діаметр:

Таблиця діаметрів димоходів

Зараз актуальні таблиці діаметрів, складені для різних димарів, оскільки багато хто воліють встановлювати готові трубні елементи з різних матеріалів. Щоб легко розібратися в цих різноманітних матеріалах і навчиться вибирати правильні параметри, розроблені документи з нормативними даними, занесеними в спеціальні таблиці. Тут вказані відповідні параметри. Для розрахунку потрібних габаритів, можна скористатися таблицями.

Увага! Слід пам’ятати, що перетин димовідвідного трубопроводу повинно бути більше або рівним перерізу внутрішнього каналу опалювального приладу.

Точні таблиці розрахованих діаметрів димовідвідного трубопроводу для правильної роботи розраховується у відповідності з технічними параметрами всіх елементів, відповідно до рекомендацій фахівців, матеріалів димовідвідного каналу або за допомогою таблиць діаметр — потужність.