Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Поява дитини на світ — найбільш довгоочікуване, важлива подія для будь-якої подружньої пари. Але трапляється так, що малюк народжується з аномальними відхиленнями і в сім’ї починається важливий, не простий життєвий етап.

Від сімейних взаємин залежить його фізичний, розумовий розвиток. Стан маляти вимагає підвищеної терпіння, уваги і любові. Особливо до «незвичайним» дітям.

Показник нормативних фізичних і розумових дитячих відхилень на сьогоднішній день має стійку тенденцію до збільшення. Діти з обмеженими функціями здоров’я мають різну ступінь інвалідності. Рівень їх лікування та адаптації в сучасному світі багато в чому залежить від соціального та економічного розвитку суспільства. Психологічна, педагогічна, медична допомога просто необхідні дітям з особливим діагнозом.

Незвичайні діти

Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Особливі діти на відміну від здорових потребують постійної психологічної корекції та терапії. Що відбувається в організмі дитини аномалія, порушує загальний його розвиток на фізичному і психічному рівні. Це сприяє розвитку складних патологічних захворювань, різних між собою в характері і способах проявлення. Серед найбільш поширених у дітей, відзначаються такі психофізіологічні порушення:

  • Інтелектуальна або розумова недостатність.
  • Порушення психічного розвитку (складність в навчанні).
  • Порушення мови.
  • Порушення слуху.
  • Порушення зору.
  • Порушення функції опорно?рухового апарату.
  • Множинні психічні і фізичні порушення.
  • Аутизм.

Вчасно запідозривши прояви починається хвороби, батькам необхідно почати розвивати моторику самого раннього віку. Дуже важливо для таких діток використовувати нові форми педагогіки у формуванні мови, пам’яті, уваги, уяви. Починаючи з простих навичок, поступово переходити на придбання більш складних. Розвиваючи пізнавальну діяльність дитини, сміливо застосовувати інноваційні психологічні розробки, стимулюючи тим самим малюка на подальший розвиток.

Аномальні діти в звичайному світі

Поява особливого немовляти є складним випробуванням для сім’ї. Об’єктивна інформація про захворювання необхідна батькам, щоб надалі правильно впливати на розвиток свого незвичайного малюка.

Синдром Дауна

Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Народження крихти з такою патологією не залежить від статусу батьків, їх інтелектуальних здібностей та національної приналежності. Чому це відбувається науці поки невідомо, тому від появи того маленького людини ніхто не застрахований. Особливий дитина з додатковою 21-ю хромосомою вимагає величезного терпіння і праці, спрямовані на його лікування. Починаючи з раннього віку, у малюка виникають проблеми зі здоров’ям. Погіршується слух, зір, відбувається затримка в розвитку мови. На батька і матір лягає велика відповідальність за зміцнення і подальшого розвитку свого дитинчати.

Сприятливі умови в родині, теплота, турбота батьків, якісне медичне обслуговування дають можливість інтелектуально розвиватися маленькій людині. Відвідування спеціалізованих центрів з психологічної корекції допомагають набувати навичок для участі в різних видах суспільної діяльності. Дитина з синдромом Дауна, повільно освоюючи навчання, по мірі свого дорослішання поступово входить у самостійне життя. Купуючи елементарні навички для самої простої роботи, вони здатні існувати незалежно.

Аутизм

Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Нестандартне захворювання в системі розвитку дитини, примушує його по-особливому реагувати на зовнішній світ. Аномальне порушення проявляється в дитячому віці і виражається в небажанні фізично контактувати з матір’ю.

Химерне поведінка малюка, втрата нею здатності до сприйняття і контакту, змушує рідних людей формувати величезне терпіння, на всьому етапі розвитку свого чада. Постійна турбота і контроль допомагає «аутенку» частково пристосуватися до змін навколишнього середовища. Поліпшення стану його безпосередньо залежить від самих батьків, їх серйозного ставлення до хвороби і постійної участі в ній.

Зберегти рівномірний темп розвитку свого малюка допомагають заняття в спеціалізованих закладах. Починати навчання необхідно, відразу після встановлення діагнозу. Безцінна допомога і підтримка фахівців дають можливість відпочити батькам. Продовжуючи лікування та навчання в сімейному колі, можна домогтися більшою мірою позитивних результатів.

Церебральний параліч

Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Особливістю цього захворювання є порушення рухової та м’язової активності, координації рухів у дітей. Не прогресуюче і не дає рецидивів захворювання, не є спадковим. Точна причина виникнення ДЦП науці невідома. Особливий дитина вимагає до себе дбайливого і дбайливого ставлення з боку батьків, це дає йому можливість розкривати в собі потенційні здібності.

Заняття з розвитку мовлення, слуху, відновлювальні програми фізіотерапії і терапії допомагають поліпшити функцію діяльності нервово-м’язової координації. Надаючи максимально сприятливі умови свого незвичайного малюка, батьки допомагають йому розвиватися в емоційній сфері. Тривале лікування, навчання у професійно–спеціалізованих школах дає можливість придбати самостійність і бути затребуваним в соціальному суспільстві.

Діти Індиго

Діти з порушеннями зору, слуху і мови (особливі діти)

Незважаючи на розвиток сучасної медицини, не всім профільним фахівцям вдається поставити точний діагноз СДУГ. Поява інформації про еволюцію нових дітей створює проблему для багатьох батьків. Відносячи своє чадо до «Індиго», сім’я часто не помічає розвивається синдром мозкової дисфункції у дитини.

Захоплюючись нестандартною поведінкою малюка, батько і мати втрачають розвиток захворювання, тим самим ускладнюючи життя своєму чаду. Особливі діти індиго мають нестійку психіку. Тому батькам з допомогою обстеження необхідно точно переконатися в правильності діагнозу і вчасно почати лікування. Але поряд з цим відхиленням природа наділила їх і унікальними екстрасенсорними здібностями.

Розвиток генетики і нейронауки в сучасному світі дає можливість коригувати нестандартні порушення у дітей. Для їх реабілітації починають використовувати космічні технології, які активно впливають на життєздатні функції дитячого організму. Поява особливих дітей в соціумі, змушують всіх навколишніх задуматися — що ж є людина? Надаючи допомогу патологічно хворим маленьким істотам в розвитку, поступово уводячи їх в суспільне життя, люди починають змінюватися, ставати іншими, переглядаючи цінності свого перебування на Землі.