Дитина цікавиться про свою появу на світ

Іноді для батьків настають, скажімо, так, пікантні моменти в житті їхньої родини, тому що малюк починає цікавитися питанням про те, як він сам з’явився на світ.

Батьків дуже часто такі питання бентежать і приводять у стан ступору, адже дуже складно буває підібрати правильні слова, щоб пояснити дитині всю серйозність даного процесу. Дорослим легше буде відмахнутися від дитини і сказати, що, мовляв, підростеш, тоді й дізнаєшся. Однак, як показує практика, утруднення в цьому питанні не потрібні. Коли ваш малюк почне задавати подібні питання, відповідати на них ви повинні з гордістю. Звичайно, не варто розповідати все так, як це описано в підручнику з біології, а от пояснити деякі подробиці малюкові на його рівні цілком можливо.

Що говорити

Дитина цікавиться про свою появу на світ

Насамперед, обов’язково розкажіть дитині про те, що ви дуже зраділи, дізнавшись, що він оселився в животику у мами. Розкажіть йому, що всередині животика він вів себе дуже добре, завжди радував маму гарною поведінкою, майже не штовхався і не робив мамі боляче. Дитині важливо відчувати і знати, що його почали любити ще до того, як він з’явився на світ.

Якщо у вас є фотографії вагітності, обов’язково покажіть їх дитині. Не тільки йому буде цікаво подивитися, як він ріс у пузике у мами, як змінювалася її зовнішність з його розвитком всередині неї, а й самій мамі, та й татові, теж буде корисно згадати, як проходили ті дні, коли маля ще тільки чекали. Такі теплі спогади дуже поєднують і зміцнюють сім’ю.

Ви можете розповісти своїй дитині, як сильно ви чекали його появи на світло, як розмовляли з ним кожен день, як розказували казки і співали забавні пісеньки. Спробуйте наспівати що-небудь з того, що ви співали малюкові під час вагітності. Можливо, що він зможе вам навіть підспівати, тому що давно доведеним фактом стало те, що діти, навіть всередині мами чують, відчувають і запам’ятовують усе те, що відбувається в навколишньому житті.

Дитина цікавиться про свою появу на світ

Обов’язково скажіть малюкові про те, що його чекали всі рідні і близькі, рахували дні і години до його довгоочікуваного появи на світ. Дитина відчує, що ви говорите правду. Він буде знати, що його поява було бажаним, і що всі ті, хто його оточують зараз, дуже його люблять. Це зміцнить його впевненість в собі і буде гріти в ті моменти, коли він засмутиться з якого-небудь приводу.

Звичайно, малюк дуже зрадіє, дізнавшись всі подробиці того, як йому жилося всередині маминого животика.

Але ж головне питання так і залишилося без відповіді — як саме малюк потрапив в мамин живіт?! Тут слід розповісти йому, що для того, щоб дитина могла оселитися в пузике у мам, папи повинні засіяти маленьке зернятко, яке потім проросте, і на світ з’явиться такий чудовий карапуз, як ваш малюк. Цієї інформації дитині буде цілком достатньо. У підлітковому віці його будуть цікавити вже інші моменти даного питання, однак, до цього часу ще належить пройти дуже багато.