Дитина не хоче спати: що робити і які причини

Складно уявити сім’ю, в якій є дитина, бажаючий самостійно лягти спати без попереднього читання книги, перегляду мультфільму, ігри на «один раз».

Адже найчастіше батьки стикаються з тим, що ні жодними вмовляннями не можуть укласти свого малюка спати, незважаючи на те, що він працював протягом всього дня. Часто малюк не втомлюється ні ігор, ні від прогулянок, навіть наївшись, все ще не хоче засипати, хоча самі батьки часом виявляються не в змозі навіть стояти на ногах. І все це щоденні наслідки турботи і догляду за активною дитиною.

Тому багато нещасні батьки, часом не пам’ятають до вечора свого власного імені, бажають знати способи укласти малюка спати.

Як влаштувати ритуал відходу до сну для малюка, щоб не мучити цьому ні малого, ні самого себе?

Важливо знати

Дитина не хоче спати: що робити і які причини

Дорослим важливо розуміти, що дитині потрібно не просто зануритися в стан сну, щоб відпочити на фізичному рівні самому і дозволити це зробити змученим батькам.

Для малюка стан сну означає відречення від світу дійсності, яку він може проспати. Багато діти чітко усвідомлюють той факт, що спати в хаті укладають тільки їх. Варто їм зімкнути очі і почати дивитися сон, який згодом, швидше за все і не згадається, всі інші члени сім’ї обов’язково займуться якимись важливими цікавими справами без нього. А цього дуже не хочеться.

Відбувається таке тому, що часто дитина може прокинутися раніше часу і застати членів своєї сім’ї пильними. При цьому вони шепочуться, а значить, секретничают без нього.

А все таємне і не зрозуміла, як відомо, викликає почуття цікавості.

Якщо причина небажання спати у дитини полягає саме в цьому, то завдання дорослих полягає в тому, що потрібно переконати малюка, що спати буде не тільки він, але і всі члени сім’ї відправляються спати, але і по можливості цього краще всього слідувати.

Буває так, що дитина не хоче спати, тому що йому часто сняться сни, які його лякають.

Подібне може відбуватися з різних причин: малюк сильно злякався чогось в реальному житті, переїв, пильнував, отримавши занадто багато вражень, що дитяча психіка не в змозі обробити без неприємних наслідків.

В даному випадку важливо приготувати малюка до сну так, щоб у нього була можливість заспокоїтися від зайвих вражень, їжа повинна перед сном бути легкою і звичною.

Заспокоїти нерви малюка

Дитина не хоче спати: що робити і які причини

Купання нерви заспокоїть дитину, розслабить тільце. Якщо купати малюка перед сном щодня, то сам ритуал прийому ванни буде налаштовувати його на сон.

Для більшого спокою можна почитати дитині книжку спокійним монотонним голосом.

Дати йому в руки улюблену іграшку. Можна розповісти про те, що маляті може приснитися, побажати зустрітися у сні з казковими героями.

Всі ці процедури, виконані в закономірній послідовності, посприяють тому, що у дитини не виникне проблем із зануренням у сон.

Ще одним хорошим способом боротьби з поганим сном малюка може стати прослуховування негучною інструментальної музики. Мелодійні звуки розслаблюють людську свідомість, діти в цьому не є винятком.

Батькам, які бажають укласти малюка спати, психологи настійно радять не проявляти свої негативні емоції, виражаючи їх допомогою грубості, крику і істерик.

Малюк повинен знати і відчувати, що його укладають спати тому, що це нормальна і необхідна для його здоров’я процедура, а не тому, що батьки його не люблять, від нього втомилися. У такому випадку дитина боїться заснути, побоюючись прокинутися в самоті.

Дитина не хоче спати: що робити і які причини

Ще одним важливим аспектом в процедурі укладання спати малюка є факт всіх виконаних необхідних дій на минулий день, щоб дитина на підсвідомому рівні відчував правильну завершеність дня. Це означає, що не повинно бути забутих для дитини справ, які обов’язково необхідно було зробити. Ритуал відходу до сну не повинен порушуватися.

Щоб під час читання казки малюк не попросив пити або їсти його обов’язково потрібно нагодувати і напоїти.

Щоб малюку несподівано не виникло потреби писати або какати, необхідно зводити його в туалет, перш ніж укладати в ліжко.

Іншим домочадцям при цьому краще не шуміти, щоб не привертати до себе увагу і цікавість невгамовного чоловічка.