Дитина не ходить на горщик – що робити?

Що робити, якщо дитина не ходить на горщик? Вчитися і не здаватися!

Якщо дитина не ходить на горщик – не страшно. Вихід є: вчитися, вчитися і ще раз вчитися!!! Вчитися старанно і наполегливо. Головне – не здаватися.

Якщо дитина відмовляється сідати на горщик

Дитина не ходить на горщик  що робити?

Часто батьки стикаються з проблемою, коли малюк відмовляється сідати на горщик, впираючись, розвертаючись.

Розберемо ряд причин, чому таке можливе?

 • Може бути, спроба привчити дитину ходити на горщик була зроблена занадто рано, коли малюк ще не готовий до цього?
 • Якщо малюк по своїй природі гіперактивний, йому не тільки на горщику важко всидіти кілька хвилин. Він, в принципі, непосида, якого пошукати треба.
 • Буває, що дитина злякається горщика, і тоді наполегливість при спробі привчити ходити на горщик може тільки нашкодити, віддаляючи такий бажаний результат у часі.
 • Дитині просто незручно сидіти на горщику. Спробуйте підібрати підходящу модель горщика, яка ідеально підійде вашій дитині, не створюючи незручностей. Сучасний асортимент дитячих товарів настільки широкий, що тут не складе проблем пошук горщика.
 • Дитина може не розуміти, чого хочуть від нього дорослі.
 • У кожному з випадків слід припинити спроби запхати малюка на горщик, очікуючи від нього результативного походу і почекати мінімум місяць. Не варто засмучуватися, якщо дитина не ходить на горщик. Він обов’язково навчитися такої премудрості. Головне, щоб у батьків було терпіння.

  Якщо дитина сидить на горщику, але не розуміє, навіщо це робить

  Дитина не ходить на горщик  що робити?

  Часто батьки стикаються з ситуацією, коли починають привчати дитину до горщика, і він із задоволенням сідає, але не зовсім розуміє, чого від нього хочуть. Малюки часто полюбляють сидіти на горщику, грати на ньому, використовувати його в якості стільця або підставки для іграшок. Що робити в таких випадках?
  Пояснювати і показувати дитині, для чого існує горщик, що з ним треба робити. Одні діти швидко схоплюють, для інших знадобиться більше часу. Батьки повинні проявити терпіння. І ні в якому разі не сварити дитину, якщо у нього не виходить.

  Демонстрація в грі

  Демонструвати в ігровій формі за допомогою іграшок, як пісяє Ведмедик або Лялька, розповідати, що треба робити, сидячи на горщику. Ще кращим варіантом буде показати на прикладі іншої дитини, що треба робити з горщиком.

  Обов’язковим моментом виховної роботи є похвала. Не лінуйтеся похвалити іграшку або іншої дитини за виконану роботу. А в разі позитивного результату, не залиште дитину без похвали і захоплення його здібностями швидко розуміти, що до чого. Якщо кілька разів малюк доб’ється успіху, він швидше зрозуміє, чого від нього хочуть. А якщо дитину не хвалити після досягнення такої маленької мети, то він може не зрозуміти, що впорався із завданням.

  Щоб досягти більшої ймовірності отримання результативного уроку, перші проби походу на горщик слід робити в моменти, коли найімовірніше дитина цього хоче. Після прийому їжі, після нічного або денного сну існує велика ймовірність природного бажання сходити в туалет.

  Але не варто занадто тривалий час тримати малюка на горщику. Краще ще раз повторити спробу пізніше. Тут головне, щоб малюк не сприймав горщик як місце для гри або проведення часу.
  Якщо дитина перестала ходити на горщик?

  Бувають випадки, що якийсь час дитина успішно ходив на горщик. Але раптом почав обходити його стороною, писати і какати в штанці, втрачати по дорозі «плоди праці». Або ж дитина не ходить на горщик принципово.

  Якщо немає результатів

  Дитина не ходить на горщик  що робити?

  Начебто сідає без проблем, розуміючи, що з нього хочуть, але сидіння залишається безрезультатним, а після підйому з горщика успішно справляє нужду. У такій ситуації слід проаналізувати, чому так сталося. Швидше за все цьому передував якийсь стрес або невдача. Це може бути що завгодно, на що батьки не відразу звернуть увагу.

  Часто з такою ситуацією стикаються сім’ї, в яких з’являється друга дитина. Дитина 2-3 років, бачачи, що вся увага прикута до новонародженого, категорично відмовляється ходити на горщик. Таким протестом він хоче звернути на себе увагу, виявляючи свою заздрість і невдоволення. Адже він був найменшим і коханим, а тут в родині з’являється малюк, який забирає всю увагу собі.

  Дитині важко «дружити» з горщиком у будь-якій стресовій ситуації: сварки, скандали в родині, розлучення батьків, зміна місця проживання і т. д.

  У такому делікатному питанні, як відносини дитини з горщиком треба бути дуже терплячим. Якщо раптом з якоїсь причини дитина не ходить на горщик, не варто зневірятися. У кожного навички і період адаптації до горщика виробляються індивідуально. У одних швидше, в інших повільніше. Головне – терпіння батьків.