Дитина сангвінік, як його правильно виховати

Дитячі психологи і педагоги вважають, що тим батькам, у яких ростуть діти – сангвініки невимовно пощастило. Виховання таких дітей – легка і приємна справа. Батькам треба тільки добре знати особливості характеру дітей і уміло їх спрямовувати в потрібному напрямку. Діти – сангвініки за своєю природою веселі, життєрадісні. З ними легко спілкуватися, вони вміють слухати і виражати свої думки. При зміні обстановки, легко пристосовуються до нових умов. Сангвініки не пам’ятають образ і легко прощають кривдника. Діти – сангвініки в садку або школі є тим ядром дитячого колективу, на яке спирається в своїй роботі педагог.

Тим, хто має справу з сангвініком, слід знати, що сангвінік схильний не завжди зробити доручену йому справу до кінця. Тому йому потрібен батьківський або учительський контроль. Також слід враховувати те обставина, що сангвінік не може довго виконувати одну і ту ж роботу або мати одне захоплення.

Виховання

Дитина сангвінік, як його правильно виховати

У виховній роботі батьки і педагоги, повинні насамперед враховувати рису характеру, коли сангвінік може різко змінити своє ставлення до дорученої йому справи, залишити роботу незакінченою. Тому, слід обережніше ставитися до обіцянок, даних сангвініком. Всі його дії і вчинки повинні контролюватися. Це не означає, що за ним мають шпигувати, просто сангвініку можна доручити роботу в парі з іншим дитиною – ефект від спільної праці буде більше. Виконує задану йому роботу сангвінік, не кваплячись, обдумуючи та обґрунтовуючи кожен свій крок. Ось це його якість і принесе користь іншій дитині, сангвінік може виступати як наставник для недосвідчених хлопців. А для полегшення контролю за виконаною роботою сангвініком, деякі батьки доручають напарнику повідомляти про закінчення роботи. Це дозволяє добитися результату.

Батьки і педагоги не повинні підходити до виконання доручень сангвініком формально. Зроблене справу, ще не означає, що воно зроблено якісно.

Якщо батьки або педагоги побачили, що дитина зробила неякісну роботу, треба змусити її переробити, щоб не виробилася звичка робити погано.

На відміну від інших дітей, сангвінік більш тямущий у своїх діях. І розуміє, що він зробив гарну або погану справу. Тому психологи радять хвалити сангвініка тільки тоді, коли він дійсно заслужив. Інакше дитина стане зазнаватися, що негативно вплине на його поведінку і статус в дитячому колективі.

У спілкуванні з сангвініком психологи радять дотримуватися легкості, з часткою гумору. Присутній у дитини темперамент не треба придушувати своєю волею, а тільки злегка спрямовувати в потрібному напрямку. Наприклад, подати цікаву ідею, знаючи, що вона буде дитині цікавою. І лише спостерігати, як він її втілює в життя.

Емоції сангвініка

Дитина сангвінік, як його правильно виховати

Дитина – сангвінік не вміє приховувати емоції, батьки і педагоги можуть зрозуміти на виразі обличчя, гримасах. Сангвінік легко звикає до режиму дня його легко вкласти спати і поміняти розклад дня – він акліматизується швидше за інших дітей.

Слід мати на увазі довірливість дитини. Під враженням, він може легко потрапити під вплив іншої дитини або кіногероя, старшого в сім’ї або сусіда – тому не можна упускати з вигляду це його якість.

Якщо сангвініку дати одноманітне завдання – це гарантія того, що він його не зробить до кінця. Найкраще йому давати роботу або завдання, що передбачає кілька етапів, послідовних дій. Якщо треба проявити кмітливість або ерудицію – завдання сангвінікові по силам. Батькам, які мають дітей – сангвініків, слід мати на увазі цю рису характеру і при покупці іграшок. Йому мало однієї іграшки, вона йому швидко набридає, він вимагає нової. Тому, психологи радять купувати для сангвініка кілька іграшок, щоб в іграх було різноманітність.

Сангвінік і інші діти

Дитина сангвінік, як його правильно виховати

Працюючим з дитячим колективом, треба відразу визначити, чи є в ньому сангвініки. Як правило, сангвініки є лідерами, і здатні повести за собою інших дітей. В роботі вихователя з дитячим колективом, сангвініки повинні стати помічниками. Їм часто доручають бути керівниками дитячої групи, інші діти охоче слухають сангвініків.
І, працюючи з сангвініком, не слід забувати про розвиток – з кожним етапом завдання для нього ускладнюють, збільшується і обсяг роботи.