Якщо навіть для дорослої людини – це довгоочікувана подія, то для дитини він є самою важливою датою в році. Саме в цей день можна організувати кращі дитячі конкурси на день народження вдома.

І тільки у свій День Народження він переповнений радістю і щастям, як ні в один інший день. Тому до цієї дати необхідна ретельна підготовка. Якщо ви хочете, щоб ваше чадо отримало максимум позитивних емоцій і вражень, то варто і викластися на всі 100%.

За традицією, День Народження було прийнято відзначати в домашніх умовах.

Але це тільки до останнього часу. Благо, що в наші дні є можливість відсвяткувати це яскраве для вашого малюка подія, орендуючи кафе або влаштувавши пікнік на природі (у разі коли дата припадає на літні числа календаря).

Тепер є можливість найняти різних аніматорів, клоунів та інший розважальний персонал. Всі ці люди здатні розважити гостей малюка, захистивши дорослих від зайвої суєти.

Хоча нерідко батьки намагаються розважити дітвору самостійно. І в тому, і в будь-якому випадку дуже важко уявити веселощі без проведення спеціальних конкурсів. По-перше – це весело. По-друге, це допоможе дітлахам розрядитися від зайвої енергетики. Що, до речі кажучи, дуже навіть на руку дорослим.

Типи конкурсів на день Народження

Проведення конкурсів стало вже певним спеціалізованим заняттям. І, відповідно, воно проводиться в кілька етапів. Як правило, їх три:

 • Індивідуальний конкурс.
  Тут одна дитина змагається проти іншого. Таким чином успіх ( і, само собою, приз) зараховується одному учаснику.
 • Командний конкурс (діти діляться на дві команди).
  Для проведення такого типу конкурсу бажано парне число гостей. Діти поділяються на дві конкуруючі групи. Успіх виконання приписується перемогла команді. Природно, що і заохочення адресується теж їм. Хоча не виключені й втішні призи для команди, що програла. Краще всього проводити такі дитячі конкурси на день народження вдома в 8 років.
 • Командний конкурс (діти об’єднуються в одну велику команду).
  Раніше протиборчі групи об’єднуються в одну велику. Суперником такої команди стає ведучий. Це заключний етап конкурсів.
 • Для того, щоб краще зрозуміти суть проведення даного заходу, розглянемо кожен тип конкурсу більш детально.

  Індивідуальний конкурс на День Народження

  Прикладами такого типу конкурсу можна виділити наступні:

 • «Хто встиг, той і сіл».
  У колі виставляються стільці (або табурети) сидінням вперед. Діти стають навколо них. Ведучий оголошує рух, і все ходять хороводом навколо сидінь. Після того, як прозвучить спеціальний сигнал, всі намагаються зайняти одне з місць. Причому місць повинно бути на одну менше, ніж кількість учасників. Не встиг зайняти його, вважається переможеним. На другому раунді з кола витягується одне місце, і конкурс триває далі, за тією ж системою. Так доходить до тих пір, поки не залишиться один стілець. Останній хто його зайняв виходить переможцем конкурсу.
 • «Желе».
  Учасникам видається по тарілці, на якій знаходиться маленький шматочок желе. Замість столових приладів у гравців є тільки зубочистка. Той, хто перший з’їсть свою порцію і не упустить блюдо, той і виграв.


 • Конкурси для двох команд

 • «Крокодил».
  З кожної команди убирається один претендент. Йому на вухо йдеться назва тварини. Після чого він жестами, не вдаючись до мови, показує його. Угадавшая команда вважається переможцем.
 • «Вгадай хто».
  Кожній команді видається аркуш паперу і кольорові олівці. Після чого малюється який-небудь персонаж. Друга команда повинна вгадати, хто це. І так само, з точністю та навпаки.
 • «Веселі старти».
  Якщо свято проходить на природі, то буде здорово провести змагання за типом шкільних естафет. Діти діляться на дві команди. Призначаються різні види змагань. Перемогла команда заохочується призами, програла втішним призом.
 • Що ще вам обов’язково треба прочитати:

  Конкурс однієї команди

 • «Продовжити ім’я».
  Простий рейтинговий дитячий конкурс на день народження 6 років будинку, де ведучий називає неповне ім’я відомого мультиплікаційного персонажа. Завдання дітей продовжити його, тим самим набираючи собі окуляри.
 • «Вишибали».
  Гра повністю схожий на шкільну гру на уроці фізкультури. Дві дитини стає по різних сторонах. Інші збиваються посередині їх, утворюючи коло. Ті двоє, починають кидати в них м’яч. Завдання інших – уварачиваться від нього. Той, кого виб’ють стає до вибиває. Переможцем стає останній, кого не вибили.
 • «Водонос».
  Суть гри полягає в наступному. В одній стороні ставиться каструля повна води. В іншого – порожня. Завдання команди – з допомогою ложок (можна навіть чайних) пронести воду з повної каструлі до порожній. Конкурс проходить на час. Якщо за певний проміжок часу каструля заповнюється хоча б наполовину, то команда перемагає.
 • Дуже важливо, щоб кожен конкурс проводився під веселу музику. Це буде тільки мотивувати хлопців на перемогу.