Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка День народження дитини — свято яскравий і незабутній. Від мами і тата він вимагає неабиякої фантазії, терпіння і здібностей до експромту. Їй потрібно дуже красиво і незвично оформити святковий стіл на дитячий День Народження.

Крім програми, про яку слід подумати не раніше ніж за місяць до початку свята, постає інше, не менш важливе питання — як прикрасити дитячий стіл на день народження, і чим пригостити іменинника та його гостей?
Адже хочеться і потішити діточок, і одночасно, щоб їжа була корисною, а ще б бажано, щоб не дуже било по гаманцю.

Як повинен виглядати стіл на дитячому святі

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка Часто прикрашають квартиру серпантином, квітами з паперу, роблять стінгазету…

Але все це досить звичайно — а якщо, приміром, у центрі буде красуватися не цифра, що позначає вік, а перша буква імені дитини?

Колір і тип декору можна підібрати будь — не обов’язково всім приївся рожевий або ніжно-блакитний.

Це може бути піратська символіка, всіма улюблені Злі Пташки або ж оформлення в космічному стилі — юні любителі пригод оцінять вашу затію!

Щоб вийшов гарний стіл, можна разом з дітьми виготовить іменні картки для столу — зовсім як у дорослих! Кільця для серветок, самі серветки — все це краще виконати в єдиному стилі.

Тарілки, які не розіб’ються

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровкаОформлення столу на дитячий день народження має бути одноразовим посудом — так ви заощадите і час, і сам посуд, а ще так легше підібрати тарілки і стакани в тому стилі, в якому проходить ваш свято.

Існують навіть цілі набори для свята, виконані в тому чи іншому стилі, наприклад ті ж Angry Birds — сюди входять тарілки, стакани, ложки, виделки, серветки, ковпаки для гостей та інші потрібні предмети, прикрашені войовничими птахами.

Кого покликати?

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка Як і завжди напередодні свята неминуче постає питання: Кого запрошуємо?

Відразу обмовимося — краще не практикувати «окремо дорослі, окремо діти».

Як правило, дорослим не вистачає уваги і терпіння ні на одну «компанію», ні на іншу і запрошені починають нудьгувати.

Краще, якщо це будуть близькі вам люди і однолітки дитини.

Для самого маленького іменинника краще обмежитися запрошенням найближчих людей — наприклад, бабусі, двоюрідної сестри або тітки.

Справа в тому, що до п’яти років дитина не розуміє, що таке гості і для чого вони потрібні, а часто — навіть боїться.

Недорогий стіл на днюху

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка Тут важливо дотримуватися правила:

  • Хоч і повинен бути смачний стіл, але краще не перевантажувати дітей «смакотою». Почати слід з легкої закуски, це може бути красиво оформлений салат або навіть страва із сиру. Навіть ті, хто не люблять цей молочний продукт, зацікавляться, якщо перед ними не сир, а скажемо «Зимова казка»! Оригінальні назви страв ваблять дітей і вони з задоволенням їдять навіть те, що раніше не жалували.
  • Швидкий стіл обов’язково слід чергувати з діяльністю, такий, як конкурси, рухливі ігри.
  • Більш грунтовні» закуски ставляться вже до середини свята. Торт (зі свічками чи ні) — завжди наостанок. Краще, щоб він був не з магазину, а приготований з фантазією і цікаво оформлений. Назва має бути зрозуміло і приємно дитині — наприклад з мультфільму («Трям, здавствуйте!» «Паровозик із Ромашкова», «Ну, постривай!»).
  • Перед тим, як складати меню на «економний стіл», поговоріть з мамами запрошених. Якщо у когось із дітей алергія на той чи інший фрукт, краще відмовитися від нього взагалі.
  • Не варто робити складних салатів і бутербродів — дитина хоче їсти те, що йому видно і зрозуміло. Краще, якщо це будуть всім зрозумілі овочі, фрукти, сир, картопля, хліб, риба, але в оригінальному варіанті.

Без чого краще обійтися

Дитячий стіл на день народження: як прикрасити, оформлення, сервіровка Чого не місце на дитячому святковому столі? Пам’ятайте, діти приходять на свято не для того, щоб поїсти, а щоб повеселитися.

Тому не потрібно готувати для них складних і важких страв, начебто гусака з яблуками.

Також краще відмовитися від шкідливої їжі, на зразок великої кількості газованої води і чіпсів — краще приготувати коктейлі з молока, фруктів, морозива, сиропів, а вже від великої кількості декору для склянок просто розбігаються очі.

Не повинно бути страв, які діти зовсім вже не люблять, а також на які може виникнути алергічна реакція.

Про це добре б заздалегідь поговорити з мамами запрошених.

Програма «Дитяче меню» розповість вам, як організувати найкращий дитячий стіл на день народження дитини: