Щоб заощадити кошти і отримати від процесу задоволення, можна самостійно сконструювати меблі. Це не займе багато часу, а також не знадобиться багато зусиль і спеціальних навичок, знань. Навпаки, ви зможете виготовити споруда, яка буде вас радувати, враховувати особисті уподобання.

Однак перед початком маніпуляцій вам необхідно позначити основні моменти, що сприяють продуктивному процесу.

Вибір схеми для створення дивана

Зміст статті

 • Вибір схеми для створення дивана
 • Підготовка фанери та інших матеріалів, інструментів
 • Як зібрати закруглений диван, кутову конструкцію, диван-книжку

Спочатку слід визначитися з тим, яку модель дивана з фанери своїми руками ви будете створювати. Нижче представлені варіанти різних пристроїв, які можуть існувати. Так як зразки перевірені багатьма майстрами, можна сміливо користуватися вищезазначеними параметрами.

Варто пам’ятати, якщо ви збираєтеся їх змінити під свої бажання, то змінюючи один показник, треба в пропорціях це ж зробити і з іншими.

Підготовка фанери та інших матеріалів, інструментів

Для споруди без гострих країв знадобиться такий виріб, щоб воно змогло витримувати певне навантаження. Для цього відмінно підійдуть меблеві щити або товста фанера. Що стосується фігурних деталей, то для цього краще вибирати ДВП, які надалі треба спеціально посилювати дошками.

Щоб виконати модель, відмінну кутовий формою, варто придбати дерев’яні плити, фанери, дощечки, синтепон і тканина. Також потрібні бруски, лист ДВП. Що стосується інструментів, так це:

 • Саморізи і цвяхи.
 • Кутові пластини.
 • Степлер.
 • Дриль.
 • Петлі.
 • Як зібрати закруглений диван, кутову конструкцію, диван-книжку

  Після того як підготовка повністю проведено, можна приступати до основної частини.

  • Каркас закругленого дивана складає панель з трьох шарів, також виготовляється і спинка. Після чого потрібно обкласти поролон, причому не з одного сорту, а з чотирьох. Вони повинні відрізнятися як по м’якості і щільності, так і по товщині. На них необхідно наклеїти вату, а саме — на кожен квадратний метр по 100 грам. Варто не забувати про чохол, яким треба буде обтягнути всю конструкцію. Для повної зручності покладіть виріб подушками і ніжками;
  • Для кутової конструкції першим справою створюється сидіння, для чого знадобиться скріпити дошки (ширина = 20 см). В якості дна використовується плита. Далі можна приступати до каркаса: основна частина — листовий матеріал, тильна — тканина. Ті ж маніпуляції потрібно виконати для верхнього сидіння. Всю конструкцію потрібно обкласти поролоном і синтепоном. Основа готова. Тепер кутова частина: її можна зробити з листових виробів, після чого також обклеїти ватином. Завершальним моментом є виготовлення опор і оснащення вироби чохлом. Попередньо для них потрібно зробити отвори;
  • За допомогою брусів слід зробити ящик, з’єднавши їх так, як показано на схемі. На виріб варто прикріпити ДВП. Далі потрібно створити прямокутні деталі з брусків, які надалі з’єднуються. До них прикріплюються ламелі. З листа ДСП треба випиляти бічні стінки, заздалегідь выпилив для них отвори. Після цього потрібно зібрати всі елементи. Для цього варто придбати окремі механізми, які продаються у магазинах. Їх потрібно закріпити між спинкою і сидінням. Далі виконують стандартну процедуру: обкладають всі поролоном і надягають чохол.