Для чого, кому і як потрібно дотримуватися Великий піст?

Православні віруючі дотримуються великого посту протягом семи тижнів (тижнів). У 2018 році він триватиме з 19 лютого по 7 квітня. Це найдовший і найсуворіший з усіх багатоденних постів у християнстві. Його головна мета – очищення душі і тіла і підготовка віруючих до зустрічі Великодня.

Дотримання Великого посту для мирян передбачає відмову від певних продуктів, міцного алкоголю, паління, відвідування видовищних заходів, перегляду розважальних передач.

Що необхідно дотримуватися у Великий піст?

Найсуворіші обмеження накладаються в першу (19-25 лютого 2018 року) і останній тиждень посту (в 2018 році — з 2 по 7 квітня).

Однак суворий статут, що передбачає повну відмову від їжі або її вживання один-два рази в день, розрахований в основному на ченців. Дотримання Великого посту мирянами передбачає різні послаблення.

Що ж необхідно дотримуватися у Великий піст? У ці дні не можна вживати продукти тваринного походження: м’ясо, рибу, яйця, молоко і всі продукти на його основі.

В перший та останній дні посту (у Чистий понеділок 19 лютого, Страсну п’ятницю 6 квітня 2018 року) віруючі повністю відмовляються від їжі, п’ють тільки воду. Мирянам у такі дні можна дотримуватися сухоядения, тобто вживання термічно необробленої їжі.

Для чого потрібно дотримуватися Великий піст 2018 року?

До посту потрібно ставитися як до можливості довести свою віру і любов до Бога, а не як до дієти. Піст – це, в першу чергу, очищення духовне, а не просто обмеження раціону. Помірність у харчуванні в цей період очищає тіло, а молитва – душу.

Порядок дотримання Великого посту з другої по шосту тиждень включно (26 лютого — 1 квітня 2018 року) повинен бути наступним.

По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується вживати страви з сирих продуктів без рослинної олії.

По вівторках і четвергах їдять їжу, піддалася тепловій обробці, але без олії.

По суботах і неділях можна також додавати в їжу рослинну олію.

Основу раціону в ці дні складають страви з грибів, бобових, круп, овочів, фруктів і зелені. З солодкого можна їсти цукор і мед. З напоїв рекомендовані трав’яні чаї, фруктові соки, морси, квас і компоти.

Кому дозволяється не виконувати Великий піст?

Виняток робиться для хворих людей, мандрівників, дітей, вагітних і годуючих жінок.

Важка робота або різні захворювання також є приводом, щоб пост був не таким суворим. За погодженням зі священиком ви можете дотримуватися певного раціону в ці дні.