Практично в будь-якому водонагревательном баку присутня така важлива деталь, як магнієвий анод. Про його наявність в приладі власники техніки найчастіше дізнаються при необхідності очищення ємності від накопиченої в ній накипу і іржі. При цьому далеко не всі з них розуміють, навіщо потрібен магнієвий анод і яке його справжнє призначення. У цьому обов’язково слід розібратися, так як ця деталь в тій чи іншій мірі відповідає за коректну роботу всього приладу.

Для чого потрібен, що це таке

Зміст статті

  • Для чого потрібен, що це таке
  • Чому магній

Магнієвий анод являє собою спеціальний стержень, який виготовлений з нержавіючої сталі, будучи додатково покритий зверху шаром магнієвого сплаву. Фіксація цього елемента у внутрішній частині ємностей відбувається переважно різьбовим способом.

Як правило, для виробництва водонагрівальних баків компанії використовують нержавіючу сталь, що є сплавом заліза з вуглецем. Коли в таких ємностях підвищується температура води, у них з’являється кисень. Він здатний вступати у взаємодію зі сталевими елементами бака, унаслідок чого запускається процес утворення оксидів. Щоб вони не змогли несприятливо впливати на бак і використовується магнієвий анод. Він здатний значно подовжити період користування всім пристроєм.

Зверніть увагу! Магнієвий анод застосовується для захисту внутрішньої емалі ємностей, продовжуючи термін їх експлуатації.

Постійні зміни температури води призводить до того, що баки значною мірою зношуються. У них можуть з’являтися тріщини, що в свою чергу запускає процес окислення. Анод з магнію цілком добре з цією проблемою справляється, в тій чи іншій мірі запобігаючи її.

Чому магній

Нерідко у багатьох власників водонагрівальних приладів виникає питання, пов’язані з тим, чому саме магній наноситься на сталевий стрижень для запобігання прискореного утворення корозії. Необхідність застосування цього матеріалу зумовлена такими факторами, як:

  • у магнію не дуже високий потенціал;
  • магній має доступну вартість;
  • застосування магнію максимально ефективно.

При контакті з магнієм сіль, що утворюється у воді, не зникає. При цьому вона просто накопичується на поверхні стрижня. Коли її обсяг стає занадто великим, потрібно досить проста і швидка заміна деталі.