Для чого потрібен міксер: різновиди, характеристики і сфера застосування приладу.

Для чого потрібен міксер: різновиди, характеристики і сфера застосування приладу.Зручна і якісна побутова техніка дозволяє з мінімальними витратами часу приготувати різноманітні страви. Часто в рецептах, де потрібно збити, подрібнити, швидко розмішати без утворення грудочок необхідно застосовувати міксер. Від того, наскільки ефективна його модель, залежить кінцевий результат. Тому на хорошій побутової техніки економити не варто.

Що собою представляє і для чого потрібен міксер

Зміст статті

  • Що собою представляє і для чого потрібен міксер
  • Види кухонних міксерів та сфера їх застосування
  • Характеристики і функції міксерів

Міксер являє собою пристрій з насадкою для збивання рідин, перемішування різних продуктів, з метою надання їм кремоподібної структури. Він використовується для швидкого змішування інгредієнтів при приготуванні тіста, мусу.

ВАЖЛИВО! Багато хто плутає функції блендера і міксера. Вони різняться принципом дії і результатом. Блендер подрібнює продукти, а міксер призводить за допомогою збивання інгредієнти в однорідну масу, не нарізаючи, а перемішуючи їх.

Пристрій для збивання продуктів, може мати різну потужність, швидкість і кілька видів насадок.

Види кухонних міксерів та сфера їх застосування

Для чого потрібен міксер: різновиди, характеристики і сфера застосування приладу.Існують два типи міксерів – ручні і стаціонарні прилади. Ручні моделі дозволяють переміщатися по простору кухні і готувати в тій ємності, в якій побажаєте. Це дуже зручно, коли необхідно використовувати прилад на декількох робочих зонах або готується щось складне блюдо.

Дуже зручно користуватися таким типом міксера, якщо габарити кухні невеликі і немає можливості тримати на робочій поверхні стаціонарний агрегат. За ручної моделлю легко доглядати — миється сама насадка, а корпус із механізмом просто протирається сухою ганчіркою. Невеликі розміри такого пристрою дозволяють легко його складати і зберігати на полиці або в кухонній шафі.

Стаціонарні міксери підійдуть усім тим, хто готує багато і професійно. Справа в тому, що у цих пристроїв досить велика ємність, щоб не просто збити пару інгредієнтів, але і замісити різні типи тесту, підготувати велику кількість збитих продуктів. Такий міксер потрібно ставити на робочу поверхню і відвести під нього достатньо місця.

УВАГА! Моделі стаціонарних пристроїв зазвичай габаритні, мають містку чашу, обсяг якої може варіюватися від одного до семи літрів.

При цьому мити їх також досить просто. Зберігати потрібно завжди в зібраному вигляді і використовувати в міру потреби. Стаціонарні моделі важкі, грунтовні, підходять для великих кухонь. Завдяки красивому дизайну такі пристрої вдало вписуються в кухонні інтер’єри як сучасного стилю, так і класичного.

Зручність стаціонарних моделей в тому, що весь процес збивання та змішування продуктів відбувається без участі господині. Досить натиснути на кнопку і встановити необхідну потужність. Протягом нетривалого часу може бути збиті велику кількість інгредієнтів. Багато називають такий міксер професійним помічником на кухні. Дійсно, існують професійні машини для збивання, які переробляють велику кількість продуктів, приводячи їх до однорідної кремоподібної маси. Чаші в таких моделях зазвичай від 3 літрів.

Матеріал виготовлення міксера професійного рівня це міцний нетоксичний пластик, метал, скло(у чаші) і пластиковий корпус. Звичайно, найбільш міцні моделі з металевими чашами — за ними легко доглядати. Досить промивати неагресивним миючим засобом, використовуючи неабразивну губку.

Характеристики і функції міксерів

Для чого потрібен міксер: різновиди, характеристики і сфера застосування приладу.Популярні моделі професійних пристроїв, пропонованих багатьма відомими виробниками – це планетарні міксери. Найчастіше їх використовують господині, які багато печуть. Саме особливий метод обертання — як навколо осі, так і проти при одночасному збиванні, дозволяє отримати однорідну добре перемішану масу. Це ідеальний пристрій для тих, хто готує креми, пудинги. Такий побутовий прилад незамінний для тих, хто готує солодощі професійно.

Є також ще один підвид пристроїв для збивання – це комбінований міксер. Він, насамперед, незамінний для тих, хто захоплюється приготуванням різноманітних страв, де потрібно і великий обсяг інгредієнтів і при цьому різна ступінь потужності збивання. Такий прилад можна використовувати, як вручну, від’єднати блок з насадками від основного корпусу, так і як стаціонарний агрегат. Це вигідне придбання для всіх тих, хто володіє місцем на кухні і готує багато різноманітних страв. При цьому його відрізняє від професійного стаціонарного міксера тільки невеликий об’єм чаші.

Який вибір зробити при покупці пристрою для збивання вирішує кожна господиня виходячи з необхідної функціональності, розмірів і ціни виробу. Але, все ж фахівці радять придивитися до моделей, які мають професійні характеристики. Вони працюють довго і ефективно, при цьому звільняючи багато часу для інших справ.