Процес видалення зуба – це стрес для організму. Після проведення такої операції необхідно в домашніх умовах звести до мінімуму негативні наслідки, що впливають на неї. Для цього будинку необхідно провести ряд процедур.

Рекомендації

Ще в кабінеті у лікаря, він перевіряє, що кровотеча після видалення зуба зупинилося. Тільки потім фахівець може опустити клієнта додому. При цьому він дає певні рекомендації, які слід суворо виконувати.

В першу чергу ці рекомендації стосуються утримання від їжі і пиття строком на 3 години. Також не рекомендується в цей період часу палити.

В день, коли призначена операція по видаленню зуба, краще утриматися від важких фізичних навантажень і підняттів тяжкості. Також у цей день заборонено паритися в бані, приймати гарячу ванну або є занадто гарячу їжу.

Після процедури лікар може призначити полоскання рота. Якщо він цього не зробив, то не варто займатися самолікуванням. Крім того, не рекомендується в день проведення видалення зуба полоскати рот. Тоді лунка травмується, загоєння відбуватиметься повільніше. Лікарі, як правило, дозволяють полоскання на другий день після проведення операції. При цьому потрібно бути максимально акуратним і обережним.

В якості розчинів для полоскання, як правило, призначають перманганат калію або фурацилін.

Знеболювання

Після того, як перестають діяти анестезуючі препарати, які вколов лікар, з’являються хворобливі відчуття. Якщо вони не такі вже сильні і терплячі, то можна використовувати таблетки кшталт «Кетанова». Їх вживають у процесі прийому їжі, при цьому рясно запиваючи водою.

Гострі болі можуть бути провісниками альвеоліту – запалення стінок лунок на місці видаленого зуба. Це досить поширене захворювання після процедури видалення. Воно може проявитися через кілька днів, супроводжуючись гострим болем. У такому разі не слід займатися самолікуванням і вживати велику кількість знеболюючих препаратів. Необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

При дотриманні представлених правил ви мінімізуєте збиток нанесений організму в процесі видалення зуба, і швидко повернутися в форму. Заздалегідь проконсультуйтеся з лікарем з цього приводу, дізнайтеся про те, що вас цікавить в першу чергу. Він дасть більш докладні і покрокові вказівки, які вам залишиться лише виконати.