Домашні вихованці та діти: що потрібно знати батькам

Ваша дитина вже підросла, і ви задумалися над придбанням пухнастого улюбленця. Найчастіше це питання піднімає, звичайно, малюк, і починає всіма силами просити купити йому цуценя або кошеня, або ще кого-небудь. Але батьки, маючи своє раціональне бачення цього процесу, можуть відчувати сумніви: чи варто брати на себе відповідальність за ще одна жива істота. Нижче наведені основні аспекти, які слід обговорити для прийняття такого рішення.

Майже у кожного з нас в дитячому віці було непереборне бажання завести цуценя або кошеня. Не варто дивуватися тому, що наші діти мріють про чотириногого друга, який буде постійно з ними поруч. Дослідження показують, що завдяки взаємодії з тваринами, діти стають більш товариськими, впевненіше поводяться в суспільстві своїх однолітків.

Домашні вихованці та діти: що потрібно знати батькам

Гра дітей з пухнастими улюбленцями призводить до розчулення будь-якого, навіть самого строго батьків, і являє собою заспокійливу картину. І така гра дуже важлива для дітей, тому що за допомогою її прищеплюється співчуття і доброта.

Але не варто випускати з уваги можливу алергію на шерсть. Дорослі повинні виключити цей варіант, провівши необхідні обстеження у лікаря.

Отже, рішення прийнято, і ви плануєте зробити відповідальний крок. Звичайно, батьки повинні обміркувати все до дрібниць, перш ніж пустити в будинок волохатого звіра. Цього не слід робити, якщо ваш малюк тільки що народився. У вас буде досить клопоту по догляду за дитиною, і часу на догляд та прибирання за твариною у вас просто не залишиться. Краще дочекатися, коли малюк трохи подорослішає і зможе сам допомагати в турботах про вихованця.

На які аспекти слід звернути увагу, перш ніж придбати вихованця

Домашні вихованці та діти: що потрібно знати батькам

  • Тварина в домі припускає безліч обов’язків. Не забувайте, що саме на плечі дорослих ляже відповідальність про правильному догляді і турботі про вихованця. Вам доведеться кожен день його вигулювати (якщо ви виберете собаку), годувати його, прибирати шерсть і бруд, а також регулярно відвідувати з ним ветеринарного лікаря, як хвороби, так і для профілактики і щеплень.
  • Коли ви будете вибирати, який саме завести тварину, потрібно врахувати всі переваги домочадців. Якщо хтось із членів родини не приймає тварин і не хоче їх заводити, то варто задуматися, адже в подальшому це може перетворитися в постійні конфлікти.

Також необхідно обговорити всі найменші деталі і аспекти, що стосується самої тварини. Формули, якогось звірка краще завести, не існує, адже кожному у відповідності із темпераментом і особистими уподобаннями потрібен індивідуальний підхід.

Домашні вихованці та діти: що потрібно знати батькам

Головним чином подумайте над наступними питаннями:

  • Умови в квартирі. Якщо ви власник невеликого житлового простору, то вам варто придивитися до порід мініатюрних собак. Так як собаці великих розмірів буде важко ужитися в маленькому просторі.
  • Де краще придбати цуценя. Це питання таїть в собі чимало сумнівів. Звичайно, якщо ви плануєте займатися з вихованцем, з метою завоювання різних нагород, то вам слід звертатися в спеціалізований клуб, де розводять обрану вами породу. Якщо нагороди та досягнення вас не цікавлять, і вам абсолютно байдуже якої породи буде ваш відданий друг, то можете взяти додому звичайну дворнягу, яка буде тільки більше вас цінувати і не зрадить у важкий момент, хоча останнім якість відноситься до всіх представників собачого роду.
  • Час, проведений спільно з домашніми тваринами, завжди наповнює людину відчуттям домашнього затишку і захищає від почуття самотності. Домашні вихованці роблять вашу оселю живим, звичайно, для такого відчуття потрібно, щоб господарі дійсно любили своїх пухнастих друзів і турбувалися про зміст їх в комфортних умовах.