Підтягнутий, стрункий животик – це не мрія більшості жінок? А все тому, що чоловіки в наш час віддають перевагу панночкам без натяку на зайві кілограми. Залишилися далеко в минулому ті часи, коли художники і поети оспівували пишних дам з пропорціями Венери Мілоської. Сьогодні на кожному кроці можна зустріти призовні оголошення спортивних клубів, які обіцяють зробити вас найстрункішу і прекрасну. Але не поспішайте купувати абонемент, адже привести тіло в порядок можна і в домашніх умовах. У статті ми розповімо про найбільш популярних вправ для преса.

Які вправи, що впливають на прес, максимально ефективні

Отже, якщо ви вирішили займатися, пам’ятайте наступне:

 • Отримуйте задоволення від того, що робите. Чим позитивніше ваш настрій, тим вище ефективність вправ (доведений факт).
 • Дотримуйтесь регулярність, не робіть собі необґрунтованих послаблень.
 • Пам’ятайте про почуття міри. Плоский, злегка рельєфний живіт – це красиво, а ось пересушене торс з «чоловічими» кубиками – абсолютно асексуальна.
 • Починайте з невеликої кількості повторень. Коли ви ввійдете в режим, поступово додавайте по 5 повторень.
 • Які вправи виконувати:

  • Вихідне положення – лежачи на підлозі, ноги зігнуті в колінах або випрямлені. Здійснюйте підйом тулуба вгору, під кутом дев’яносто градусів, руки при цьому тягнуться вгору;
  • Вихідне положення – лежачи на підлозі, ноги випрямлені. Підніміть тулуб і руками постарайтеся дотягнутися до стоп настільки далеко, наскільки це можливо, але не перестарайтеся, щоб не пошкодити м’язи ніг;
  • Вихідне положення – лежачи на підлозі, ноги випрямлені. Зігніть правий лікоть і ліве коліно, підніміться, щоб дотягнутися ними один до одного, потім знову поверніться в початкову позицію. Те ж саме повторіть з протилежною рукою і ногою.
  • Вихідне положення – лежачи на підлозі, ноги випрямлені, руки розташовані уздовж тулуба. Підніміть обидві ноги вгору під прямим кутом. Тягніть їх таким чином у напрямку до голові до того моменту, поки можете утримувати їх без згинання. Потім опустіть ноги вниз. Поперек під час виконання вправи повинна залишатися притиснутим до підлоги.

  Вихідне положення – лежачи на підлозі, ноги підняті вгору й зігнуті під прямим кутом, руки розташовані уздовж тулуба. Піднімайте нижню частину тулуба разом з попереком, прагнучи притиснути коліна до грудей. Кожен раз повертайтеся у вихідну позицію.