Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Доброго всім часу доби!

Сьогодні у кулінарної тематики ми поговоримо про приготуванні такого смачного і підбадьорливого напою, як квас.

Напевно немає такої людини, хто б не любив випити цей напій, особливо в літню пору. Втім і не тільки в спеку. Квас гарний у будь-який час року.

Зміст:

 • Домашній квас з житнього хліба — рецепт на 3 літри без дріжджів
 • Домашній квас, бабусин рецепт
 • Хлібний квас для окрошки
 • Квас домашній хлібний на 3 літри з сухого квасу
 • Квас із сусла на 3 літрову банку
 • Готуємо квас з закваскою на 3 літри
 • Домашній квас без дріжджів на сухарях

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

А якщо квас використовувати не тільки як напій, але і в якості добавки до такого улюбленого багатьма страви, як окрошка…..

Саму окрошку можна, звичайно вживати не тільки з квасом, але і з кефіром, мінералкою і навіть просто водою. Кожен з цих варіантів смачний по своєму. Але ми поговоримо про те, як приготувати квас в домашніх умовах. Тим більше, як говорилося, наближається літо, спека, і цей напій буде просто безцінним.

Домашній квас з житнього хліба — рецепт на 3 літри без дріжджів

Зазвичай, цей напій робиться на дріжджах. Але не всі переносять дріжджі, комусь взагалі не подобаються продукти на дріжджах. Тому перший рецепт квасу буде без дріжджовим.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Для приготування напою по цьому рецепту знадобиться тільки вода, 250 г чорного хліба і 6 столових ложок цукру (близько 200 г).

Для початку нарізаємо хліб кубиками. Можна їх трохи просушити в духовці до стану сухарів. Після цього насипаємо їх у трилітрову банку. Кип’ятимо воду, розчиняємо в ній цукор, потім наливаємо воду в банку з сухарями. Що б процес бродіння пішов швидше можна додати трохи родзинок.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

На горло банки одягаємо марлю і ставимо в темне місце. Дня через два почнеться процес бродіння, що можна побачити по піднімається догори бульбашок. Ще днів через три, квас буде готовий. Проціджуємо через марлю, якій спочатку накрили банку і прибираємо квас в холодильник.

Залишилися сухарі можна використовувати як закваску для наступної порції, повторивши весь процес спочатку.

Домашній квас, бабусин рецепт

Бабусин рецепт – назва умовна. Напевно у кожного є свій старовинний сімейний рецепт, за яким бабуся давно-давно робила смачний квас. Ось один з таких рецептів.

Для цього візьмемо:

 • житній хліб — 1 шт
 • сухі дріжджі — 1 ст. л
 • цукор — 1 склянка
 • родзинки — жменя

Нарізаємо хліб на шматочки і підсмажуємо їх практично до чорного стану. Беремо каструлю, наливаємо в неї три літри води, кип’ятимо. У гарячу воду насипаємо готові сухарі і залишаємо остигати.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Після того, як все охолоне, додаємо цукор і дріжджі, і, накривши каструлю кришкою, прибираємо її годин на 6-7. Після закінчення цього часу готовий квас проціджують. Спочатку через кілька шарів марлі, потім через один.

Після цього розливаємо квас по пляшках і прибираємо в холодильник. Там він повинен ще постояти добу, після чого його можна вживати

Хлібний квас для окрошки

Ось ми і дісталися до холодного супу або окрошки. Як приємно в жаркий день покуштувати цього смачного страви. Однак тут є невелика заковика. Не кожен квас може підійти для окрошки. Не рекомендується використовувати занадто солодкий квас, оскільки він зіпсує смак овочів. Втім, кому як подобається.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Квас для окрошки підійде як дріжджовий, так і без них. Але тут ми розглянемо дріжджовий варіант.

На три літри води треба взяти:

 • Чорний хліб – 400 р.
 • Цукор – 50 р.
 • Дріжджі сухі – 1 ч. л.

Як і в попередніх рецептах нарізаємо хліб і підсушуємо його в духовці, але не підсмажуємо.

В кип’яченій воді розчиняємо цукор. Якщо вода гаряча, ставимо остигати. Після цього відливаємо в склянку трохи води і розчиняємо у ній дріжджі.

В цукрову воду кладемо сухарі, виливаємо раніше розчинені дріжджі і, накривши все це марлею, залишаємо бродити при кімнатній температурі годин на 10.

По закінченні цього процесу проціджуємо квас, розливаємо по пляшках і прибираємо в холодильник. Що б отримати газований напій, можна додати трохи родзинок – по 2-3 штучки на пляшку. Через 12 годин окрошковому квас буде готовий. Ріжте овочі.

 

Квас домашній хлібний на 3 літри з сухого квасу

Якщо немає можливості приготувати закваску самому, можна обійтися і сухим квасом, якого в магазинах предостатньо.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Що необхідно для приготування цього квасу:

 • Цукор – 8-9 ст. л.
 • Вода – 3 л.
 • Сухі дріжджі.
 • Сухий квас – 3 ст. л.

Кип’ятимо воду, остуджуємо і наливаємо в трьох-літрову банку. Насипаємо цукор, розчиняємо його, додаємо сухий квас і висипаємо трохи горошин сухих дріжджів (близько 7-8).

Банку з квасом ставимо на підвіконня, де він буде настоюватися протягом одного-двох днів. Після цього квас зливаємо, проціджуючи через марлю, а сиру закваску можна використовувати для наступної порції квасу.

Квас із сусла на 3 літрову банку

Крім сухого квасу для приготування напою можна використовувати і квасне сусло.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

На три літри води знадобиться:

 • Цукор — 150 р.
 • Квасне сусло — 3 ст. л.;
 • Сухі дріжджі 6 р.

Кип’ятимо воду, остуджуємо її м розмішуємо сусло. Після цього додаємо в банку дріжджі, цукор і перемішуємо все. Тепер накриваємо банку марлею і поставити на підвіконня для бродіння. Годин через 10 треба спробувати на цукор. Якщо його мало – додати.

Після цього квас ще добу. Потім його можна розлити в пляшки, додавши в кожну по парі штук родзинок. І знову залишаємо поки квас не почне пінитися. Після цього його можна прибрати в холодильник.

Готуємо квас з закваскою на 3 літри

У попередніх рецептах використовувалася готова закваска. В цьому ж будемо готувати закваску самостійно.

Для закваски знадобиться:

 • Борошно житнє — 3/4 склянки.
 • Вода — 1/2 склянки.
 • Дріжджі сухі — 1/3 ч. л.
 • Цукор — 1 ч. л.

Змішуємо житнє борошно з дріжджами і цукром, після чого заливаємо теплою водою і перемішуємо. Накриваємо марлею і залишаємо бродити годин 12. Після закінчення цього часу закваска буде готова до «роботи». Зберігати її можна в холодильнику.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Тепер ставимо сам квас. У трилітрову банку кладемо сухарі, заливаємо окропом і остуджуємо. Тепер додаємо закваску і цукор. Цукор додається стільки, якою солодощі необхідний квас. Перемішуємо, накриваємо марлею і ставимо в тепле місце бродити.

Домашній квас — 7 рецептів приготування хлібного квасу

Через 14 годин квас вже готовий і його можна перелити по пляшках. Квасний ж залишок додається в баночку з закваскою, для подальшого використання.

Домашній квас без дріжджів на сухарях

В принципі, цей варіант мало відрізняється від попереднього. Тільки для його приготування візьмемо вже готові сухарі.

Кладемо їх в банку, насипаємо цукру, додаємо ізюм і заливаємо кип’яченою водою.

Перемішуємо, закриваємо марлею і ставимо в темне місце. Незабаром почнеться процес бродіння. Коли інтенсивність спливання бульбашок поменшає або ж вони припиняться зовсім, квас готовий. Головне не пропустити цей момент. Інакше квас, який простояв в цьому стані певний час може закиснути. Тоді у вас замість смачного напою буде три літра оцту.

На представленому нижче відео показано, як приготувати квас на сухарях без дріжджів.