Допускається читання змов під час Великого посту?

Можна читати замовляння у Великий піст? Скажемо відразу, що церква цього не схвалює, так як вважається, що замовляння – це атрибути язичництва.

І навіть люди, які займаються магією, переконані, що змови не читають під час постів і на Великдень. Як би там не було, до Великого посту, який в 2018 році триватиме з 19 лютого по 7 квітня, присвячено безліч ритуалів і обрядів.

Так, у перші тижні посту освячують у церкві мед, читаючи при цьому змову: «Господній медок, хвороба витягни, біль остуди, тіло біле від хворобы спаси. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь». Вважається, що такий мед володіє особливими цілющими властивостями і допомагає позбавитися від різних хвороб, поліпшити настрій.

Якщо ви дотримуєтесь посту, прочитайте змову на їжу, яку їсте: «На щастя, на здоров’я, на радість, на удачу, на силу, на волю, на красу, на довготу, на все добре, на все світле, що Богом послане, ангелами передане. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».

Можна читати замовляння під час Великого посту в 2018 році?

У старовину безліч обрядів проводилося у Великий четвер, який також називають Чистим четвергом. Всі ритуали були спрямовані на те, щоб очистити будинок від негативу, який накопичився за зиму.

Митися в цей день бажано до перших променів сонця в холодній воді, опустивши в неї срібло. Вода змиває хвороби, повертає красу і здоров’я.

Щоб молоді люди не обходили увагою дівчат, ті кажуть при обмиванні так: «Як світлий і гарний Чистий четвер, так і я, раба Божа (ім’я) буду для всіх прекрасною. Амінь».

У суботу перед Пасхою читаються змови на багатство. Для цього в кожен кут хати кладуть по монетці і по одному крашеному яйцю, говорячи при цьому:

«Як великоднє яєчко з рублем
Не вийдуть з цього кута,
Так щоб з мого дому
Не виходили гроші ніколи.
Христос воскрес,
А моїми словами – амінь».

Ці яйця потрібно з’їсти на Великдень, 8 квітня 2018 року, а гроші віддати убогим по закінченні великоднього тижня.

Обговорюючи те, допускається читання змов у Великий піст, треба сказати, що віруючі люди перед читанням змов тричі читають молитву «Отче наш», а після проведення ритуалу – покаянну молитву:

«Ісусе Христе, Сине Божий
І Приснедово Маріє, Мати Божа!
Перед Вашим золотим вінцем
Аз, грішний раб (ім’я), склоняюся.
Вам одним поклоняюся,
Вам тепер каюся.
Вибачте мене, нерозумного раба Божого (ім’я),
Відпустите гріхи мої, явлені і неявленные,
Відомі і невідомі.
Позбавте мене від смерті лютыя,
Від злого людини, від горя гіркого.
Перед Вами я каюся,
Вам поклоняюся.
Амінь».