Довідка по вагітності та пологах, коли надають

Якщо жінка на момент вагітності офіційно працює, для підтвердження цього факту та подальшого оформлення належних їй за законом соціальних виплат, необхідно отримати в жіночій консультації довідку. Мова йде про двох документах, перший з яких оформити варто на самому початку вагітності, другий – при виході в декрет.

Гарантії соціальної захищеності

Довідка по вагітності та пологах, коли надають

Коли жінка дізнається про факт настання вагітності (найчастіше це відбувається на 4-5 тижні), їй необхідно подбати про вирішення питання з подальшою своєю роботою. Особливо це стосується тих випадків, коли робота пов’язана з важкими фізичними навантаженнями, небезпечними для здоров’я речовинами, понаднормовими виходами і т. д. Законодавство передбачає особливі умови роботи для жінок, які перебувають у стані вагітності, які зобов’язані виконувати всі підприємства та організації в країні.

При достовірному підтвердження факту настання вагітності і взяття на облік в жіночу консультацію, що працює майбутньої матері дають відповідну довідку для роботи, яку необхідно передати у відділ кадрів на своє підприємство. Для додаткового захисту рекомендується зробити копію цього документа (довідка може знадобитися і не тільки на роботі).

Довідка по вагітності дає жінці можливість розраховувати на наступне:

  • її не можуть звільнити або скоротити;
  • при її бажанні, зобов’язані перевести на роботу з більш легкою працею;
  • неповний робочий день при повному збереженні колишньої заробітної плати;
  • відсутність відряджень і роботи у вихідні, понаднормові, святковий дні;
  • повноцінну оплату часу, вимушено витраченого на перебування в лікувальних закладах без обмеження його кількості;
  • безкоштовне отримання ряду медикаментів (список затверджується Міністерством охорони здоров’я) і найчастіше включає фолієву кислоту, полівітаміни, залізовмісні препарати).

Якщо керівництво підприємства не може підібрати співробітниці роботу з менш інтенсивною працею, воно буде виплачувати фактичну заробітну плату їй до кінця вагітності. Всі ці гарантії, а також законодавчо закріплений обов’язок керівництва забезпечити вагітній жінці комфортні умови для роботи, дозволяють максимально захистити права співробітниці протягом її вагітності.

Подібна довідка для роботи видається на вимогу жінки в жіночій консультації. Для її оформлення необхідний факт підтвердження вагітності фахівцем. Найчастіше це можна зробити на 6 тижні, коли лікар має можливість провести вагінальне УЗД та оцінити зміни розміру матки. Якщо при постановці на облік жінка з якоїсь причини не оформила цю довідку, вона може це зробити в будь-який момент, звернувшись до лікаря, який веде вагітність. Строків, в які робітниця повинна нести її на підприємство, немає, але чим раніше керівництво буде попереджено про стан своєї співробітниці, тим на більш щадні умови праці може повноцінно розраховувати жінка.

Ця довідка може знадобитися не тільки для роботи. Її корисно мати при собі при частих перельотах, відвідуванні різних спортивних секцій. Це достовірне підтвердження особливого стану жінки, яке може знадобитися їй і в звичайному житті.

Рання постановка на облік мотивується російським законодавством невеликою надбавкою до допомоги по вагітності та пологах. Жінка може на неї розраховувати, якщо встала на облік до 12 тижнів. До цього терміну орієнтують і лікарі, т. к. перший триместр — особливо небезпечний період для плода. Відмовити у взятті на облік під час вагітності (при повному обстеженні та здачі необхідних аналізів) пацієнтці не мають права на будь-якому терміні. Це ж стосується і національності, віросповідання та інших відмінних особливостей вагітної.

Фінішна пряма – декрет

Довідка по вагітності та пологах, коли надають

Якщо перша довідка більше актуальна для працюючих жінок, то друга необхідна всім, без винятку вагітним. Цей документ оформляється традиційно в 30 тижнів, після проведення додаткового обстеження пацієнтки. Дану довідку необхідно надати у відділ кадрів, якщо майбутня мама офіційно працевлаштована, або в регіональні органи соціального захисту для оформлення декретних посібників і наступних виплат по народженню дитини.

Після оформлення декрету працююча жінка може продовжити роботу в обумовленому з керівництвом форматі або піти у відпустку, який потім перейде у відпустку по догляду за дитиною. Все це час працівниця продовжує числитися на підприємстві, її трудова книжка зберігатися у відділі кадрів, після закінчення декретної відпустки її зобов’язані поновити на посаді.

Отримавши дану довідку, вагітна повинна невідкладно надати її на підприємство (фонд соціального захисту) для розрахунку декретних виплат. Вона має типову форму, видається в будь-якому державному закладі, де пацієнта перебуває на обліку. Після оформлення декретної листа, вагітна продовжує відвідувати консультацію за графіком, узгодженим з лікарем. Після 30 тижнів цей графік зазвичай переглядається (відвідувань стає більше). Довідку, яка буде видана в пологовому будинку вже за фактом розродження, надавати на роботу вже не треба. Вона виписується для оформлення свідоцтва про народження (копію необхідно буде здати у відділ кадрів після закінчення відпустки по вагітності та пологах).