Всім привіт. Сьогодні ми поговоримо про такому кімнатному рослині, як драцена.

Батьківщиною цієї пальми з сімейства агавових є Канарські острови і тропічні райони Африки аж до архіпелагів Тихого океану.

 • Види і назви домашньої драцени з фото
 • Як правильно доглядати за драценою
 • Умови цвітіння драцени
 • Хвороби та шкідники квітки
 • Розмноження драцени
 • Пересадка драцени
 • Кімнатна драцена, основи догляду та розмноження, вирощування в домашніх умовах (Відео)

Назва рослини перекладається як самка дракона і в природі ці пальми досягають висоти до 20 метрів.

Однак, як і більшість кімнатних рослин, домашня драцена це вже окультурений вид.

Існує багато видів цієї пальми і в квартирі найчастіше розводять Драцену запашну (Dracaena Fragrans).

Особливо популярна ця пальма в офісах. Одиночна рослина в горщику добре прикрашає інтер’єр робочого кабінету. Втім і в квартирі пальма виглядає досить ефектно.

Є ще кілька видів драцени, які досить легко вирощуються в горщику. Це драцена облямована (Dracaena marginata), драцена Годсефа (Dracaena Godseffiana) і драконовая драцена (Dracaena draco).

Для догляду за драценою необхідно дотримувати ряд умов. Але, якщо все узагальнити, то отримаємо наступне:

 • Доорни рослини не повинні переувлажняться. Суха грунт для пальми більш сприятлива. Але доводити до повної сухості то ж не рекомендується. У зимовий час бажано обприскувати драцену два рази в день, а раз в тиждень – теплий душ.
 • У літній період драцену найкраще ставити в трохи затіненому місці (біля південного або західного вікна). Взимку рослині потрібно набагато більше яскравого світла
 • Прооптимальна температура влітку складає 18-25 ºC, взимку — не холодніше 12 ºC.
 • Поради по догляду за драценою в домашніх умовах

  Видів драцени існує досить багато, проте не всі з них є досить популярними в кімнатному квітникарстві. Ті види, які зустрічаються в офісах або квартирах зазвичай невибагливі і не вимагають якихось специфічних умов.

  Види і назви домашньої драцени з фото

  Драцена облямована

  Найбільш часто зустрічається у любителів-квітникарів. У природі ця рослина виростає до 6 метрів. У горщиках вона утворює стрункий і оголений стовбур. Рослина характеризується подовженими листям з жовтою облямівкою по краях.

  У цього виду є сорти з листям переважно білого і зеленого відтінку (Bicolor), а так само з червоним, білим і золотистим відтінками (Tricolor). Є і рослини з повністю рожевим листям.

  Драцена даремская

  У цього виду листя багато, стовбур покритий ними повністю. Зелений колір листя йде в поєднанні з золотистим, білим та жовтим відтінками. Листя набагато ширше, ніж у попереднього виду.

  Цей вид так само має декілька сортів, що відрізняються за забарвленням листків, з різними смугами по краю: від сірого до зеленого і широкого білого канта.

  І ще один популярний вид – дарена запашна. Названа так, завдяки приємному запаху, видаваному суцвіттями рослини.

  Сорти цього виду досягають висоти до 50 см і мають яскраву жовто-зелене листя.

  Як правильно доглядати за драценою

  Що б рослина добре росла, необхідно дотримуватися кілька умов, в які входять такі, як температурний режим, освітлення, полив і добриво або підживлення.

  Оптимальним буде температурний режим не менш 15°С

  Що стосується освітлення, то рослина не переносить прямих сонячних променів. Однак не любить і дуже затінені ділянки. Причому, для рослин із строкатим листям світла необхідно більше, ніж для тих, у кого листя зелені. Взимку драцену краще тримати ближче до вікна. Так само підійде і штучне освітлення.

  Що стосується поливу, то влітку необхідно це робити часто і рясно, взимку рідше. Однак не треба переливати, що б вода застоювалася в горщику, так само, як і занадто пересушувати ґрунт.

  Вода повинна бути відстояною, теплою. Влітку поливайте раз на два дні. Якщо ж листя почнуть сохнути, поливайте тоді трохи частіше. Так само влітку необхідно періодично обприскувати листя водою кімнатної температури.

  З квітня по серпень, коли у рослини йде зростання, кожні два тижні драцену необхідно підгодовувати комплексними добривами: «Веселка», «Ідеал», «Доблесний» тощо

  Умови цвітіння драцени

  Якщо дотримуватися всі перераховані вище умови, то ваше рослина зацвіте і огорне кімнату приємним ароматом.

  Іноді, особливо при недоліку світла рослина може занадто витягнутися. Для того, щоб вкоротити рослина і не дати йому зростання у висоту, а навпаки в ширину, потрібно зрізати верхівкову точку росту. Для цього відрізаємо зверху стовбур довжиною 15 см Після цього ставимо в темне місце і не поливаємо до появи нових листочків.

  Однак цвітіння драцени явище досить рідкісне

  Хвороби та шкідники квітки

  Хворіє драцена зазвичай від неправильного догляду за нею. При низькій температурі або протязі у рослини почнуть скручуватися листя, а то і зовсім опадати. При переливі починають гнити коріння та стовбур. Якщо процес не зайшов надто далеко, то необхідно терміново пересадити рослину.

  Не варто плутати всихання нижніх листків з хворобою – це природний процес. Гірше, якщо починають сохнути молоде листя. Спробуйте змінити поливний режим.

  Якщо кінчики молодих листя чорніють і сохнуть – це проблеми з грунтом. Спробуйте пересадити рослину або змінити добриво. Так само можна додати більше торфу й перегною.

  Ще одна проблема – гниття. Причому вона може бути викликана неправильним доглядом, так і впливом шкідників. Якщо при огляді ви виявили, що гниюча частина рослини відокремлена від здорової зеленою смугою, значить це результат нестачі освітлення або тепла. Якщо ж при гнитті утворюється жовта тканину, то це безсумнівно бактеріоз.

  Виправити це можна, змінивши грунт, температурний режим, а також стежити за тим, що б не переливати рослина.

  Наявність коричневих або жовтих плям говорить про присутність павутинного кліща і щитовидки. Вивести їх можна промивши рослина мильним розчином.

  Крім того, досить ефективний «Фундазол». Обприскують ним по інструкції 2-3 рази через 10 днів.

  При зараженні драцени борошнистим червецем, видалити шкідника можна змив його ваткою, змоченою в мильному розчині. Можна ще обприскати квітка мильно-спиртовим розчином, виходячи з 1-2 г мила на 200 мл горілки.

  Жовтуватий або білий наліт на листках говорить про появу павутинного кліща. Що б позбутися від нього можна скористатися таким засобом, як «Актеллік».

  Розмноження драцени

  Розмноження драцени проводиться двома способами: живцями і насінням. Живцювання – найбільш поширений і більш ефективний метод.

  Для цього вибираємо молодий стебло і відрізаємо від нього живці по п’ять сантиметрів. При цьому треба враховувати, що на кожному черешку було по дві нирки. Після цього встромляємо держак в спеціально підготовлений грунт і накриваємо зверху банкою. По мірі висихання живці обприскуються водою. Через місяць з’являться корені. Однак пересаджувати на постійне місце їх можна буде тільки після появи бічного пагона. Проводити живцювання краще всього з лютого по травень.

  При посадці драцени насінням, їх попередньо на добу замочують у воді. Після цього висаджуємо насіння в невеликі горщики з ґрунтом для розсади. Насіння садимо на глибину 1 см і закриваємо зверху банкою. Через два тижні з’явиться росток.

  Догляд не складний: головне не переливати і давати достатньо світла, що б росток сильно не витягався.

  Пересадка драцени

  Пересаджуємо рослина практично кожен рік, особливо якщо воно молоде. Про необхідність пересадки говорять виступаючі з землі коріння рослини.

  Найкращим почвогрунтом для рослини є наступна суміш:

  • торф;
  • дерен;
  • листова земля;
  • перегній;
  • пісок.

  Однак, можна придбати готовий грунт і у магазині. Якщо ви готуєте грунт самостійно, то берете всі компоненти в рівних пропорціях.

  Горщик повинен бути таким, що б коренева система вмістилася в ньому повністю. Пересаджуємо рослина з тим комом землі, який знаходиться на його коренях. Тобто, коріння не обтрясаем від землі.

  Посадивши рослину в горщик висипаємо землі, злегка утрамбовуємо і додаємо ще. Після пересадки рослину поливаємо.

  Молоде рослина пересідає як мінімум раз на два роки, старе – раз на три-чотири роки.

  При правильному догляді ваше рослина буде добре рости і радувати вас своїм здоровим кольором. Ну а наостанок відео по догляду за драценою.

  Кімнатна драцена, основи догляду та розмноження, вирощування в домашніх умовах