Виготовлення меблів своїми руками – популярний і модний напрямок, адже для втілення в реальність своєї задумки немає потреби в досвіді і істотних грошових витрат. Крім того, якість більшості виробів у магазинах залишає бажати кращого, хоча їх вартість при цьому невиправдано велика. Двоспальне ліжко своїми руками — це цілком реально, вона гарантовано буде міцною і довговічною, органічно впишеться в дизайн вашого інтер’єру.

Визначаємося з конструкцією – креслення та схеми

Зміст статті

 • Визначаємося з конструкцією – креслення та схеми
 • Етапи складання двоспального ліжка
  • Готуємо необхідні матеріали
  • Збираємо двоспальне ліжко своїми руками
  • Встановлення підйомного механізму
  • М’яка обшивка
 • Оригінальні та функціональні доповнення

Початком роботи є розробка креслення з вказівкою всіх розмірів, місць кріплень, фінішної обробки тощо, що властиво виготовлення будь-яких меблів. Він може бути розроблений як індивідуально виходячи з ваших вимог, так і взятий з безлічі представлених в інтернеті фото. Не варто обмежуватися простою конструкцією – двоспальні ліжка можуть бути високими і низькими, мати додаткові білизняні ящики, механізм викочування і ін. У процесі роботи слід постійно звірятися з кресленням, контролювати відповідність розмірів і правильність виконання всіх кроків.

Етапи складання двоспального ліжка

Складність виготовлення меблів цілком залежить від обраного матеріалу, якими можуть виступати:

 • дерево.
 • метал.
 • МДФ.
 • ДСП.

При виборі слід керуватися оформленням вашого інтер’єру, але металева ліжко зажадає наявність навиків поводження зі зварюванням. У будь-якому випадку дерев’яний виріб найбільш просте і привабливе. Для його виготовлення знадобиться менша кількість часу, грошей і сил.

Готуємо необхідні матеріали

Наступним кроком стане підготовка необхідних матеріалів та інструментів виходячи з розмірів майбутньої ліжка. Двоспальне ліжко повинна бути зібрана з якісних матеріалів. Рекомендується не обділяти увагою вільний простір під днищем і обладнати ложі підйомним механізмом. Для двоспального конструкції стандартних розмірів знадобиться:

 • 4 дошки для рами (240х30х2.5);
 • 3 дошки для декоративної обробки (240х5х2.5);
 • 3 дошки для опорних балок (240х10х3); 3 дошки для декоративної обробки (240х5х2.5);
 • 1 брус для ніжок (240х10х10);
 • 19 дощок для облаштування днища (240х7.5х2.5).

ДОВІДКА. При виборі деревини зверніть увагу на її якість. Так, для несучої конструкції потрібно виключно високоякісний матеріал, в той час як для рейок і ніжок підійде другосортний, вартість якого значно нижче.

Якщо ви все ж вирішили оснастити ліжко з підйомним механізмом, то буде потрібно трохи більше матеріалу, оскільки потрібно буде зібрати підьомний каркас. Що стосується інструменту, то вам потрібно приготувати:

 • рулетку і олівець;
 • шліфувальну машинку (або наждачний папір);
 • електролобзик (або ножівку);
 • будівельний степлер;
 • саморізи і шуруповерт;
 • кисті, морилку і лак;
 • клей для дерева;
 • столярну шпаклівку;
 • дриль;
 • будівельний косинець;
 • струбцини.

Рекомендується придбати трохи більше пиломатеріалів, оскільки нерідко трапляються браковані дошки, вирізані з низькосортної деревини. Також не варто забувати про сучки, кривизну і інші дефекти, з якими ви можете зіткнутися. Лобзик, шліфмашинка і шуруповерт – дорогі інструменти, але купувати їх необов’язково, а можна просто взяти на час у своїх знайомих.

Збираємо двоспальне ліжко своїми руками

Підготовчі заходи вже позаду і прийшла пора приступати до найцікавішого – процесу виготовлення. Особливу увагу при цьому потрібно приділити постійному контролю якості і відповідності зазначених у кресленні розмірами. Пам’ятайте, що ніякого поспіху немає і головне – якісний результат. Робимо двоспальне ліжко в кілька етапів:

 • Основний каркас. Модель, обладнана підіймальним механізмом, додатково складається з днища і також починається з каркаса. Деталі вирізаються лобзиком по зазначеним в схемі розмірами, після чого в них просверліваются отвори під діаметр саморізів. Торці дощок ретельно обробляються наждачкою до досконалої гладкості, після чого розкриваються клеєм для дерева і фіксуються саморізами. Патьоки клею акуратно видаляються за допомогою вологої дрантя. На закінчення необхідно ретельно перевірити кути косинцем. Після повного висихання конструкції вона забарвлюється в будь-який відтінок виходячи з особистих переваг. Крім цього, для рами, що має вигляд короба, потрібно виконати дно (рейкове або суцільне фанерне).
 • Установка опор з рейок для дна. В опорних дошках свердляться отвори для саморізів з дотриманням кроку 25 см, при цьому встановлювати їх зручніше, якщо раму встановити набік. Перша опора фіксується на відстані 5 см від низу і обов’язково як і наступні, покривається клеєм для дерева. Фіксація здійснюється саморізами і далі опорний брусок необхідно притиснути струбцинами. Кріпильні отвори замазують шпаклівкою і після її висихання зачищаються наждачкою.
 • Ніжки. Найбільш простий етап, в якому брус розпилюється на 6 елементів довжиною 10,5 см і кріпиться до опорних брусків. Чотири ніжки кріпляться по кутах і ще 2 – під центральною опорою, що робить каркас більш міцним. Застосовуємо для цього довгі саморізи. Перед закручуванням також потрібно просвердлити отвори кріплення, що особливо важливо на цьому етапі, так як ймовірність розщеплення дощок висока. Також не варто забувати про ретельну обробку кожної деталі наждачним папером до гладкості.
 • Декоративні елементи. Виконують важливу функцію — додають готовому виробу закінчений вигляд. Відповідний варіант — дерев’яні рейки 5х2.5 див. Вони вирізаються з заготовлених матеріалів, шліфуються і розкриваються морилкою, відтінок якої також підбирається виходячи з концепції приміщення та особистісних уподобань. Коли рейки висохнуть, слід покрити їх лаком (бажано на водній основі), причому, щоб уникнути появи на поверхні бульбашок перший шар шліфується, а потім наноситься ще 2 шари. На цьому етапі також покриваються лаком і ніжки ліжка. Готові рейки приклеюються до рами, після чого притискаються на нетривалий час струбцинами. Патьоки клею акуратно видаляються вологою ганчіркою, після чого елементи фіксуються саморізами. Рейки в ліжках, обладнаних підйомним механізмом, що кріпляться до підйомного каркасу. Принцип їх виготовлення такої ж, як і у декоративних елементів, при цьому вони вирізаються з необхідного розміру і ретельно зачищаються наждачним папером.
 • Узголів’я. Важлива деталь, яка виконує декоративну функцію, оберігає стіни, підвищує комфорт відпочинку. Його розміри і форма підбираються індивідуально, так само як і обробка. Кращим варіантом буде вирізати бажану конструкцію з листової фанери, а потім обернути тканиною, попередньо покривши поролоном.

Для початку на фанерний лист наноситься розмітка, після чого деталь випилюється і її краю зачищаються наждачкою. Далі, лягає поролон, який фіксується будівельним степлером і оббивається тканинним покриттям. Найбільш простий варіант обробки головах – проста його фарбування або покриття лаком. Готовий елемент кріпиться до конструкції кількома саморізами.

Заключним етапом стане огляд вийшла ліжка, усунення недоліків у вигляді патьоків клею або нерівностей, якщо такі є. Також слід переміряти всю конструкцію на предмет відповідності зазначеним в кресленні розмірами.

Встановлення підйомного механізму

Популярність підйомного механізму цілком заслужена, оскільки з його допомогою під ліжком облаштовується просторий і місткий білизняна ніша. Найбільш поширений газовий ліфт, але при його покупці слід визначитися з максимальною выдерживаемой навантаженням, яка зазначається в маркуванні. Після придбання вподобаного вироби, можна приступати до його встановлення:

 • На коробі розмічаються місця кріплення і висвердлюють отвори під болти.
 • Нижня частина механізму фіксується, і до рами кріпиться куточок.
 • Підстава опускається і на ньому зазначаються місця фіксації планки в самому нижньому положенні.
 • у каркасі свердлити отвори з раніше нанесеним позначок, і до нього прикручується верхня планка.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Встановлення підйомного механізму повинна виконуватися строго симетрично, що гарантує рівномірну його роботу і довговічність.

Процес досить трудомісткий і потребує допомоги ще однієї людини. На завершення проводиться тестування роботи механізму та його коригування.

М’яка обшивка

Обшивка конструкції виконується у такому ж стилі, що і головах. Для цього застосовуються тонкий поролон і покриття з тканини, кожзам або будь-яке інше. Елементи ліжка спочатку обертаються поролоном і фіксуються будівельним степлером, після чого надлишки матеріалу акуратно обрізаються. Потім на нього накладається тканина, фіксується з одного боку, після чого злегка натягують і загортається всередину конструкції, щоб скоби були не на виду. В цьому випадку також не завадить допомога напарника, оскільки самому обшити ліжко досить важко.

Оригінальні та функціональні доповнення

При діянні замість підйомного механізму можна встановити висувні ящики, які збираються з дощок або фанери. Для цього знадобляться спеціальні выкатные набори з направляючих та роликів. Процес збірки дуже простий і полягає у виготовленні ящиків, розміри яких підбираються у відповідності з параметрами ліжка, і встановлення на них напрямних з роликами. Для зручності використання спереду можна зафіксувати ручки.

Для просторих спалень можна прикрасити ліжко з балдахіном. Зробити його нескладно – вся конструкція являє собою стійки з бруса, покритої лаком або фарбою, сполучені між собою поперечинами зверху.

Зробити двоспальне ліжко своїми руками – копітка і непросте заняття, але його результат прикрасить собою оселю, принесе вам задоволення і забезпечить міцний і здоровий сон. Це відмінна можливість реалізувати найсміливіші дизайнерські задуми та перевірити свої здібності в справі.