Дорого побудувати заміський будинок? Це дійсно витратний захід, але якщо правильно все розрахувати, підібрати матеріали і грамотно розпланувати — це стає реальним. Можна своїми руками створити комфортне життя на дачі у своєму власному домі.

Экономпроект в першу чергу має на увазі не велике будівництво. А маленький акуратний будиночок. При плануванні обов’язково потрібно врахувати і витрати на підтримку та обслуговування будинку в майбутньому — вартість опалення, електрики і водопостачання. Найпростішим і надійним вважається квадратний будинок у нижньому перерізі. До того ж терасу можна запланувати як зимову, розмістивши її всередину споруди, а не влаштовувати додатково. Наприклад, відмова від підвалу або цокольного поверху знизить вартість витрат на матеріал до 30 % тому що літній будиночок може легко обійтися без високого фундаменту.

При розрахунку матеріалів не потрібно вибирати найдешевший матеріал, на практиці такі ресурси не настільки довговічні і розчарування може наступити швидше, ніж задоволення від експлуатації будинку. Не забувайте включати в розрахунки і вартість робіт. Щоб заощадити багато операцій можна виконати самостійно, якщо враховувати особливості монтажу того чи іншого матеріалу. Наприклад, газобетонні блоки обійдеться дешевше, цегла, оскільки блоки великі за розмірами і їх треба буде менше і на їх монтаж знадобитися менше розчину і сумішей, а їх укладання можна зробити, не маючи високої кваліфікації.

Яким має бути економний будинок?

Будинок для літнього відпочинку повинен бути енергоефективним, то є економним у використанні. Чим краще спланувати будинок тим менше витрат він вимагає пізніше, при експлуатації. Для цього необхідно розглянути сучасні проекти з утеплення — найдешевший спосіб заощадити і створити затишне тепле житло.

Суворе планування та облаштування будинку це ще й один з основних способом зробити ваш будинок довговічним. Правильно оброблені і захищені стіни прослужать довше і не потребують постійного догляду. Це важливе правило дозволить створити відмінну інвестицію — повернути частину витрачених грошей на будівництво будинку в майбутньому.

Зверніть увагу на вбудовану меблі – значно дешевше продумати шафи, стійки і полиці і сконструювати їх з гіпсокартону на початковому етапі.

Так можна заощадити до 70% запланованих коштів на облаштування інтер’єру.


Найкращий економ будинок – це той будинок, який виглядає красиво, цілісно і не потребує в подальшому перебудов, вдосконалень і ремонтів.