Якщо ви замислюєтеся про покупку нової плити, то для вас буде актуальним дізнатися, яка саме, електрична чи газова плита, що краще і дешевше в експлуатації.

Достоїнства і недоліки газової плити

Газові плити мають перевагу перед електричними в економічному плані. Адже вартість кубометра газу в Росії набагато менше, ніж ціна кіловат-години електроенергії. А це немалі гроші, якщо врахувати, що електрична плита є основним споживачем електричних потужностей. Тому і витрати на оплату електроенергії найбільші.

Так як перебої з електрикою трапляються досить часто, наявність газової плити можна вважати позитивним моментом. Можна буде нагодувати сім’ю навіть за відсутності електроенергії.

Часу на приготування їжі на газовій плиті треба набагато менше, ніж на електричній, адже температура горіння газу набагато вище температури нагрівання електроконфорки. Крім того, для газових плит годиться будь-який посуд, навіть якщо у неї буде дно опукле або великого діаметру.

Разом з тим, у газових плит є і недоліки. Наприклад, в плані безпеки витік газу здатна призвести до трагедії. Тому потрібно ретельно слідкувати за станом приладу.

Духова шафа плити, що працює на газу, дуже складно піддається регулюванню, тому страви часто виходять сирими всередині і підгорілі знизу.

Використання різних домішок для побутового газу постачальниками призводить до появи на посуді кіптяви. Цей бруд потім дуже важко видалити. Фільтри, які стоять у витяжках, теж дуже швидко забруднюються при використанні газової плити. Тому доводиться часто міняти.

Достоїнства і недоліки електричної плити

Основний позитивний момент при використанні електроплити – це її безпека. Правильно підключена електроплита ніколи не доставить вам неприємностей і тим більше не стане причиною трагедії.

Духова шафа електричної плити останнього покоління оснащений безліччю корисних функцій, що роблять процес приготування страв цікавим і нескладним процесом. Посуд в процесі експлуатації на електричній плиті ніколи не покриється нальотом кіптяви і сажі.

Основним недоліком електричної плити можна назвати її неекономічність. Це відноситься і до цін на електроплити в магазинах, і до вартості електроенергії.

На приготування їжі за допомогою електроплити йде багато часу. Незручність доставляє і те, що не можна швидко змінити температуру конфорки.

Якщо відбудеться відключення електроенергії, то і їжу неможливо буде приготувати. А трапляється в нашій країні таке нерідко.

Як бачите, обидва прилади мають і позитивні і негативні моменти. Якщо вибір скрутний, то можна підібрати комбінований варіант, де є електрична духова шафа і комбінація газових і електричних конфорок.