Більшість дівчат заради охайного зовнішнього вигляду або в цілях гігієни позбавляється від зайвого волосяного покриву. Сучасна косметологічна індустрія забезпечує проведення цієї процедури із застосуванням різних матеріалів, дозволяючи підлаштовуватися під особливості шкіри, больовий поріг і економічні переваги.

Різниця між депилятором і епілятором

Зміст статті

 • Різниця між депилятором і епілятором
 • Види пристроїв для депіляції
 • Методики та прилади для епіляції
 • На чому зупинити вибір

Депіляція передбачає тимчасове видалення волосся. Як правило, вона не впливає на зростання волосяної цибулини. Такі методи найбільш підходять для домашнього самостійного застосування, і мають мало протипоказань. Відрізняються ефективним, але короткодействующим результатом, а також порівняно низькою собівартістю.

Епіляція забезпечує більш тривале позбавлення від волосяного покриву, а в деяких випадках і остаточне. Однак вона вимагає великих витрат часу і фінансів. Проводити ці процедури на дому вкрай не рекомендується, так як велика ймовірність нанести собі ушкодження. До того ж епілятори відрізняє висока ціна і, з точки зору окупності, вигідно їх використовувати тільки у салонах для багаторазового застосування.

Види пристроїв для депіляції

Відмінності пристроїв та засобів для депіляції — в ефективності та вартості. Більш того всі вони по-різному впливають на шкіру, що дозволяє підібрати для себе найбільш комфортні та вигідні варіанти. До основних засобів депіляції відносять:

 • Верстати. Відрізняються низькою вартістю і самим коротким за тривалістю дією. Однак вони практично не мають протипоказань, що дозволяє користуватися ними також вагітним, годуючим і алергікам. Але при частому використанні для чутливої шкіри може викликати подразнення.
 • Депіляційні креми. Відмінно підходять для шкіри з високою чутливістю і для людей з низьким больовим порогом, так як при застосуванні крем хімічно розчиняє поверхневу частину волосся, не надаючи прямого впливу на шкіру. Перед використанням необхідно зробити тест на шкірі, щоб попередити виникнення алергічних реакцій. Деякі марки мають специфічним неприємним запахом.
 • Віск. Видалення волосся відбувається за рахунок зачеплення волосся клейкою масою. Між собою розрізняють холодний, теплий і гарячий віск, застосування яких розмежовується оброблюваними зонами. При домашньому проведення процедури велика ймовірність виникнення опіку воском, а самостійне використання холодного воску без належних навичок часто приходить до обламыванию волосків і їх подальшого вростання.
 • Шугарінг. Найбільш щадне процедура депіляції порівняно з воском. У цьому випадку використовується цукрова паста. Не менш ефективна, але відрізняється більшою безпекою і безболісністю.
 • Гелева депіляція. Порівняно новий метод, який ще оповита безліччю міфів. Ті, хто його віддає, позиціонують його як спосіб видалення волосся назавжди, проте відгуки користувачів поки це не підтверджують зважаючи малого поширення застосування. Принцип дії полягає у впливі гелю на цибулину: він руйнує білок, тим самим припиняючи її розвиток. Відрізняється порівняльної безболісністю на рівні депіляційним кремів. Для досягнення результату потрібен курс процедур, а сам спосіб поки що не відрізняється дешевизною.
 • Депілятор. Простий і порівняно дешевий прилад. Так як його принцип роботи заснований на швидкому і масовому вищипуванні волосся, відрізняється високою хворобливістю. Деякі моделі з цієї причини оснащуються охолоджуючим або массажирующим ефектом. Використання депілятор також не зовсім зручно для окремих зон.
 • ВАЖЛИВО! Для отримання якісного результату після депіляції важливу роль відіграє подальший догляд. Необхідно регулярно скрабировать і зволожувати шкіру, щоб запобігти вростання волосся.

  Методики та прилади для епіляції

  Багато дівчата вдаються до більш дорогим процедурам епіляції, щоб позбутися від волосяного покриву на тривалий термін. Проте слід розуміти, що разової процедури для досягнення такої мети недостатньо – необхідно пройти цілий курс. Серед методів епіляції найбільш поширені наступні:

 • Лазерна. Заснований на впливі лазерним випромінюванням на волосяні фолікули і судини, від яких вони живляться. Після курсу процедур волосся випадають самі собою.
 • Фотоепіляція. Процедура заснована на руйнуванні цибулини світловим спалахом. Однак для цього необхідно проводити її при активній стадії росту волосся. Не зробить ніякого впливу і на світлий або сивий волосяний покрив.
 • Елос. В цей спосіб світловий вплив комбінується з радіохвилями. Для досягнення бажаного ефекту необхідно провести не менше десяти процедур. Є безболісною епіляцією.
 • Термоліз. Згідно з цим методом фолікул і стовбур волоса руйнуються під дією електроструму. Процедура стосується не самим приємним і вимагає додаткового знеболення.
 • Гальванічний електроліз. Волосяна цибулина при цьому руйнується хімічною реакцією, в ході якої електрострум безперервно проходить через сольовий розчин.
 • Бленд-метод. Являє собою комбінацію гальванічного електролізу і термолізу, що робить його одним з найбільш ефективних, але водночас болючих методів. Потребує також курсу процедур.
 • ВАЖЛИВО! Лазерна епіляція протипоказана при наявності цукрового діабету і численних родимок.

  На чому зупинити вибір

  Сучасна косметологія зараз не обмежує своїх клієнток у виборі способу по звільненню шкіри від небажаного волосяного покриву. Кожна може віддати перевагу в бік того методу, який є для неї краще. Хтось орієнтується по ціні, хтось за якістю, інші – по хворобливості процедури. Ідеального варіанту, який підходив би всім, на жаль, немає. Все залежить від чутливості шкіри і структури волосся.

  Тим не менше при виборі не варто загострювати увагу на ціні. Наприклад, нехай верстати і є найдешевшим варіантом, але вони вимагають щоденних вкладень і, в деяких випадках, щотижневої зміни, що при розгляді витрат за кілька років не робить такий варіант найбільш економічним.