Фарбування паркету: види необхідних матеріалів, як правильно пофарбувати

Фарбування паркету: види необхідних матеріалів, як правильно пофарбуватиПаркетне покриття виглядає надійно і респектабельно, але відмічено, що під час інтенсивної експлуатації, воно здатне втрачати свій первісний вид. До того ж, не завжди обраний благородний відтінок дерева гармонійно вписується в заданий стиль.

Завдяки фарбуванню паркету вдається змінити найкращим чином, перетворити приміщення і повернути старому підлозі колишню красу без перестановки, що виллється в чималу суму. Значний асортимент сучасної матеріальної бази дозволяє зробити вибір на користь бажаної насиченості відтінку дошки для отримання ефектного нового покриття.

Як і чим краще фарбувати паркет

Зміст статті

 • Як і чим краще фарбувати паркет
 • Види необхідних матеріалів для фарбування паркету
 • Як правильно пофарбувати паркет — інструкція для початківців

Підходячи до обрання фарби, варто розглядати ті марки, що розроблені безпосередньо для підлоги з урахуванням збільшеної навантаження, що переносить паркет. Щодо відтінку, рекомендується вибрати варіант, максимально гармонує з інтер’єром. Хоча для здобуття воістину вражаючого результату можна доглянути колірну гаму на кілька тонів темніше, якщо порівнювати з вихідним варіантом.

 Важливо! Якщо Ви бажаєте пофарбувати паркет в інший колір, то врахуйте, що при фарбуванні підлоги в світлий тон, зокрема, кремовий, стануть помітними багато огріхів. Тут важливо визначитися, який варіант дій виявиться кращим: радикальна зміна колірного рішення статі або освіження покриття.

Фарбування паркету: види необхідних матеріалів, як правильно пофарбувати Не бажано природну деревну фактуру приховувати під фарбою. Існують фарби, що зберігають природну структуру і красу дерева. Необхідно брати до уваги вид деревини, на базі якої виконаний паркет. Для матеріалу з сосни підійде лак, створений для дерев’яних структур м’яких порід. Але, у зв’язку з тим, що найпоширенішим вважається паркет з дуба, то більшість лаків і барвних компонентів розраховані під нього.

Далі заглибимося в види фарб, що знадобляться для фарбування паркету:

 • Акрилові моделі на водній основі використовуються для дощатих шарів. Радують покупця розумною ціною, кількістю колірних рішень, стійкістю до температурних перепадів, безпекою нанесення і експлуатації, відсутністю задушливих запахів в ході роботи, дихаючими якостями і швидким висиханням.
 • Латексні склади на основі вичавки каучуконосів. Ця фарба наділена ідентичними позитивними сторонами, що схожі з акрилової основою. Доглядати за підлогою, пофарбованим латексної основою просто – його вміст відбувається без особливих зусиль. Варто зауважити, що завдяки найтоншому рівнем нанесення вдається надовго зберегти структуру дерева.Фарбування паркету: види необхідних матеріалів, як правильно пофарбувати
 • Грунтовка. Перед нанесенням лакового нашарування підлога покривається грунтовкою. Вона прибирає маленькі відколи і тріщини, завдяки чому лак наноситься рівним шаром. Обробка грунтовкою захищає дерево від бактерій і грибка. Підбирати грунт слід, спираючись на тип лаку: для лакового покриття на основі розчинника або поліуретану підійде подібна грунтова структура. Грунт на акрилі підійде під водну, дисперсійну лакову основу. Зверніть увагу, щоб уникнути зміни кольору дошки бажано задіяти безбарвне засіб.

Види необхідних матеріалів для фарбування паркету

Для фарбування паркету необхідно використовувати допоміжні матеріали, такі як:

 • Бітум та мінеральні добавки, що додані до складу мастики на основі клею.
 • Картон для будівництва або папір для укладання між дерев’яною основою і паркетом.
 • Цвяхи, що знадобляться для прикріплення щитів паркету до дерева.
 • Фарба, поташ і віск, щоб натирати підлогу.

Як правильно пофарбувати паркет — інструкція для початківців

Фарбування паркету: види необхідних матеріалів, як правильно пофарбуватиЗ метою якісного фарбування паркету необхідно зробити вибір на користь відповідного валика або кисті. Для такого виду робіт використовують малярний валик з подовженою ручкою на основі мохеру або вовни. Небажано застосовувати вироби з поролону, адже вони залишають погано прокрашенние ділянки у зв’язку з прослизанням. Допускається фарбування паркету щіткою. Якщо ж барвник рідкий по структурі, то можна задіяти спеціальний розпилювач.

Далі будуть наведені всі етапи проведення фарбування паркету:

 • Переконайтеся в тому, що підлога рівна і без забруднень. Завчасно потурбуйтеся про провітрюванні кімнати, адже деякі фарби можуть містити шкідливі компоненти.
 • Закріпіть на обличчі респіратор і одягніть спеціальний костюм для захисту. Розподіляйте лакофарбову основу, ведучи пензель з віддаленого ділянки приміщення. Пам’ятайте про необхідність дотримання керівництва до нанесення від виробника.
 • Спостерігайте, щоб крапельки фарби не падали на поверхню, що не забарвлена. У разі потрапляння барвника на незаймані дошки витріть його чистої, невлажной ганчіркою.
 • При поширенні лаку замість фарби рекомендує накладення декількох шарів лакового кошти. Кожен наступний шар наноситься у перпендикулярному напрямку відносно попереднього.
 • Важливо почекати 3 дні до повного висихання попереднього ряду. Так можна уникнути порушення вже створених шарів лаку і досягти більш насиченого і глибокого відтінку.