Вважається, що люди, які перебувають у шлюбі обов’язково повинні любити один одного. Без цього інститут сім’ї просто не може існувати. Але на жаль, сучасні люди стали настільки цинічні та егоїстичні, що навіть у святій справі як любов і сім’я шукають не стільки комфорт, скільки матеріальну вигоду. Раніше підсумком любові молодих пар було одруження, а далі довге спільне життя.

І навіть якщо хтось і використовував цей союз у своїх інтересах, то йому доводилося все життя жити з нелюбом. Адже раніше шлюби укладалися тільки на небесах, а священик, до прикладу, не міг підписати контракт і розвести молодих. Сьогодні до розлучення ставляться, як до чогось звичайного, сам по собі цей процес простий, тому багато направо і наліво одружуються, а потім розходяться. Вважається, що в таких умовах і зародився шлюб за розрахунком. Особливо гостро ця проблема стоїть в 2016 році в Росії.

Що таке фіктивний шлюб

Простіше кажучи, фіктивний шлюб – це союз, який існує лише юридично на папері, але немає ніякої щасливою і люблячої сім’ї. В основному це шлюб за розрахунком, і люди навіть не замислюються про кохання і сім’ї. Можливо, люди не спілкуються, і навіть не живуть один з одним. У них тільки в паспорті є друк, більше їх нічого не пов’язує.

Буває також односторонній фіктивний шлюб, коли, наприклад, жінка виходить заміж за багатого нареченого, тільки заради грошей. При цьому друга сторона нічого про це не підозрює. Такі союзи незаконні, адже держави намагаються зберегти святість інституту сім’ї, тому існують також певні покарання та наслідки такого союзу, тільки, на жаль, не у всіх країнах, він карається.

З яких причин укладають фіктивний шлюб

Так, можливо, для вирішення яких-небудь проблем, шлюб за розрахунком є виходом із ситуації. Розберемо кожну таку ситуація детальніше:

  • Для отримання громадянства або виду на проживання. Наприклад, існують країни (Західна Європа, США), де досить складно отримати громадянство, і саме тому приїжджі користуються незаконним союзом, щоб прискорити цей процес. У Росії отримати громадянство через незаконний союз простіше.
  • Наступна причина прийшла до нас ще за часів радянського союзу, а саме прописка. Якщо ви живете в якомусь місті без прописки, або маючи прописку де-небудь у глибинці, ви не влаштуєтеся на роботу, скільки б ви не бігали, ви не зможете отримати ніяких соціальних послуг, ви навіть не потрапите до лікаря без прописки. Саме тому відсутність прописки і гостра потреба в ньому спонукає багатьох на створення незаконного союзу.
  • До речі, для призовників це відмінний варіант відкосити від армії. Як? А ось як, знайшов багатодітну матусю, швиденько одружився на ній, отже, і діток усиновив, і отримав заповітну відстрочку від армії. Але, варто обмовитися, що ці юнаки рідкісні дурні, так, від армії відкосили, але платити аліменти у випадку розлучення доведеться вдвічі більше, а, може, і втричі, дивлячись скільки дітей він усиновив.
  • Також фіктивний шлюб може використовуватися для того, щоб поліпшити своє матеріальне становище. Частіше жінка вискакує заміж за мільйонера, але буває і навпаки. Скільки б не було оповідань з сумним кінцем про «золотих клітках, а вони все туди ж.
  • Для прискорення процесу усиновлення дитини, жінка теж часом вирішується вийти заміж, використовуючи шлюб за розрахунком. Та й напевно в цьому немає нічого поганого, якщо фіктивний шлюб використовується в благих цілях.

Насправді причин у такого нелегального союзу більше, ніж може здатися. І на жаль, їх буде з’являтися ще більше, поки будуть наявні прогалини в законах РФ.

Фіктивний шлюб в Росії

У Росії на 2016 рік фіктивний шлюб досі не є кримінально караним діянням, воно називається простим словом афера. Отже, ніякого покарання за нього не слід. Проблемою брехливого шлюбу в РФ в 2016, а також у минулих роках, є отримання громадянства іноземними громадянами. Статистика жахає, більше 60 % укладаються спілок в місті Москва є фіктивними, з метою отримання прописки або отримання виду на проживання.

За законом РФ на 2016 рік іноземним громадянам дозволяється проживати в країні не більше 3 років без виду на проживання, але вступ в союз іноземця з росіянкою цей закон скасовує. На 2016 рік в Росії існує безліч організацій, які займаються ці незаконним бізнесом. Як «наречених», зазвичай виступають пенсіонерки або жінки, які відчувають фінансову скруту. Вони за певну суму, яка в 2016 році варіюється від 10 до 100 тисяч рублів, готові вийти заміж за будь-якого іноземця. І вони часом забувають той момент, що, так звані «чоловік», може стати справжнім шахраєм, а все майно нажите в цьому союзі, доведеться ділити.

І якщо це сталося, то довести факт у суді, що шлюб укладався лише за контрактом, буде дуже складно. Перш ніж зважитися вийти заміж або одружуватися за контрактом, сто разів подумайте, чи варто це того. А поки в Росії будуть такі прогалини в законі, подібний «бізнес» буде і далі процвітати. На 2016 рік закону ніякого поки не прийнято, але депутати розглядають нову статтю «незаконне отримання дозволу на тимчасове проживання в РФ», що буде передбачати штраф до 300 тисяч рублів або позбавлення волі до 3 років.

Як до фіктивного шлюбу ставляться в інших країнах

Самої суворої країною в питанні фіктивного шлюбу є Німеччина. Якщо іноземний громадянин, шляхом укладення брехливого союзу отримав громадянство Німеччини, то при виявленні цього факту, суд засудить його до трьох років позбавлення волі, а після відбування рядок, депортує злочинця і введе на нього заборону на в’їзд не тільки у ФРН, але і в інші країни Шенгену.

Майже у всіх країнах, крім Росії, фіктивний шлюб є видом шахрайства, і має суворе покарання, а його наслідки лякають людей в майбутньому навіть думати про подібному шлюбі. Фіктивний шлюб у США теж має досить суворе покарання, а саме до 5 років в’язниці і штраф у розмірі 250 тисяч американської валюти. Обійти закони і наслідки цих країн, і багатьох інших, досить складно, і краще не випробовувати долю, а отримати громадянство законним шляхом.

Вважається, що шлюб з розрахунку – найміцніший шлюб, але багато хто з цим готові посперечатися, адже для когось шлюб, який укладається за контрактом просто неприйнятний, адже виходити заміж і одружуватися потрібно тільки по любові. Так, раніше за, приміром, династичних міркувань, могли видати заміж дочку, не запитавши її бажання, але тоді подібні шлюби не несли шкоди суспільству, страждали тільки молодята, а ось в 2016 році шлюб за розрахунком є проблемою Росії, який не несе ніяких серйозних наслідків.