Багато батьків бажають, щоб їх дитина розумово розвивався з допомогою пізнавальних ігор, мультфільмів, вистав. Однак фокуси також можуть розвинути у дитини уважність, спритність та кмітливість.

Фокуси можна навчитися навіть будинку, влаштувавши невелику виставу з участю дитини. Він здивує всіх гостей своїми здібностями творити чудеса.

Пізнавальні фокуси для дітей на день народжений

Запалити сірник, яка вже згоріла дуже легко!

Глядачі спостерігають за тим, як фокусник запалив згорілий сірник. Як це можливо?

Необхідно взяти просту сірник і вирізати її основа ножем так, щоб вона була схожа на згорілу.

Після цього потрібно опустити сірник в чорну фарбу і почекати поки вона висохне.

Хто сказав, що ложка не приклеїться до носа?

Цей фокус можна зробити тільки тоді, коли на столі є солодкий напій, наприклад, компот або солодкий кава.

 • Спочатку ложку потрібно занурити в рідину, трохи перешкодити, а через деякий час дістати і показати її гостям.
 • Ложка повинна розташовуватись наступним чином: її ручка спрямована вниз, а прикріплювати ложку потрібно увігнутою стороною.
 • Фокусник злегка притискує предмет до носа, щоб він краще приклеївся і повільно відпускає.
 • Ложка, завдяки солодкого напою, легко приклеюється.
 • Досить зовсім небагато часу, щоб навчитися цьому дивовижному фокусу. А глядачі вже будуть у захваті.

  Пляшка MountainDew з газованою водою світиться!

  З назви вже зрозуміло, що пляшка, що містить газовану воду, буде світитися. Необхідно лише провести кілька простих хімічних реакцій, щоб рідина в посудині могла випромінювати світло. Ефект буде неймовірний, так як світ такий яскравий, що нагадує запалену лампочку.

  Потрібно:

  • MountainDew – пляшка газованої води.
  • Проста сода.
  • Розчин перекису водню.

  Є припущення, що газована вода MountainDew стала менш популярною саме із-за здатності світитися.

 • Для виконання цього фокусу необхідно взяти пляшку з газованою водою. Три чверті води потрібно взагалі вилити, а решту залишити.
 • Наступний крок – покласти в посудину трохи харчової соди, десь одну чайну ложку, можна з гіркою.
 • Потім додати перекис водню, приблизно 3 пляшкової пробки. Далі закрити посудину і сильно потрясти.
  Чим довше трясти пляшку, тим помітнішою стає ефект.
 • Рідина в посудині починає світитися. Зі світної води можна спробувати зробити різні символи, малюнки, слова. Для цього необхідно просто відкрити пляшку і вилити на будь-яку поверхню так, щоб вийшло зображення. Цей фокус вийде тільки в темряві.
 • Потрібно бути обережним, щоб рідина не потрапила на поверхню шкіри, а також в очі та всередину.

  Гудзик може плавати в газованій воді

  Для здійснення цього чарівництва, необхідно взяти звичайну газовану воду і невеликого розміру гудзика. Мінералку налити в склянку і туди покласти гудзик. Виходить, що вона тоне. Де тут чудеса? А все буде далі.

  Потім, як тільки ґудзик опиниться в посудині, потрібно повісті долонею над ним і говорити такі слова: «Ґудзик, вгору». Вона стане підніматися. І ще раз треба провести долонею над склянкою і вимовити: «Ґудзик, вниз». Вона знову опиниться внизу.

  Секрет це фокусу простий:

 • Коли ґудзик розташований у самому низу, біля неї утворюються невеликі бульбашки. Коли їх стане досить багато, вони виштовхнуть гудзик на поверхню.
 • Як тільки ґудзик спливає — бульбашки зникають, а потім вона знову повертається назад. Цей процес буде відбуватися, поки тов не втратить властивість виділяти газ.
 • Щоб цей фокус вийшов, перед показом потрібно грунтовно потренуватися. Необхідно розрахувати час, коли потрібно давати команду гудзику. Без попередньої підготовки фокус може не вдатися. Подивіться відео фокуса для дітей в домашніх умовах:

  Прості і цікаві фокуси для дітей та їх батьків

  Повітряна куля, який не може луснути

  Фокусникові необхідно взяти в руки повітряна куля, надути його і спицею проколоти наскрізь. На подив куля не лопнув.

  Дитина повинна показати глядачам, що ця кулька звичайний, а потім проколоти його тонкою голкою. Кулька відразу ж лопається.

  Потрібно спиця, головне, щоб вона була тонкою і довгою. Після чого, слід приклеїти на кулю з обох боків трохи скотчу. Перед показом чарівництва, краще потренуватися проколювати кульку саме в тих місцях, де закріплений скотч. Робити це потрібно швидко і обережно.

  При попаданні спицею в натягнуту гуму, повітряна куля спокійно може лопнути.

  Чарівна сила пляшки поглинула мотузку

  Дитині потрібно взяти посудину, у якого є вузьке горлечко. В нього опускається мотузка (не повністю). Фокусник повинен показати, що мотузка може як легко входити в посудину, так легко і виходити. Після чого, необхідно посудину перевернути вниз шийкою.

  Глядачі побачать, що мотузка висить, ніби її щось тримає всередині. Фокусник повинен взятися за мотузку, перевернувши при цьому вазу, відпустити і розгойдувати посудину взад-вперед. Потім фокусник промовляє чарівні слова, мотузка спокійно виходить з горлечка. Як таке могло вийти?

 • Для здійснення фокуса потрібно товста мотузка, причому протяжністю повинна бути не менш метра, щоб нею легко керувати. Відповідно горлечко вази повинно бути в два рази ширше діаметра самої мотузки.
 • Необхідно взяти пляшку з скла і розфарбувати, головне, щоб вона не просвічувалася, її можна прикрасити різними малюнками. Найважливіше попереду: треба взяти невелику кульку, його можна зробити і з затички для пляшки.
 • Головне, щоб він був трохи більше діаметру внутрішнього горлечка пляшки. Після цього потрібно опустити кульку в посудину, і не діставати, поки не закінчиться фокус.
 • Як тільки дитина покаже гостям, що мотузка може легко входити і виходити, він повинен опустити мотузку так, щоб вона торкнулася дна. Далі перевернути пляшку і дуже повільно, що важливо, перевернути посудину.
 • Кулька так само перекочується до денця і закріплює мотузку так, щоб та не змогла вислизнути з горлечка пляшки.
 • Мотузку і посудину необхідно тримати в різних руках, щоб фокус вийшов.
 • Потім потрібно акуратно потягнути за мотузку, щоб вона остаточно закріпилася. Відпускати потрібно теж повільно. Глядачі побачать, що мотузка не падає.
 • Щоб повернути пляшку в початкове положення, і мотузка не вислизнула, її потрібно злегка притримувати однією рукою. І ось посудину гойдається, як маятник. Щоб мотузка знову звільнилася з посудини, потрібно лише просунути глибше мотузку і кулька її відпустить.
 • Щоб ефект був ще краще, можна попросити глядачів самим спробувати здійснити цей фокус. Можна дати помацати пляшку, перевірити мотузку. Можна показати гостям дно. Поки вони його оглядають, потрібно непомітно взяти в руки выкатившийся кульку. Після чого не страшно показати внутрішній зміст вази.

  Невже звичайні нитки теж здатні бігати?

 • Фокусникові необхідно взяти котушки різних кольорів, перша – чорна, а друга – біла. На одній з них повинні бути нитки, наприклад, на чорній вони будуть, а білої – ні.
 • Далі треба схрестити руки, накрити чим-небудь котушки або стиснути в кулаки. Для більшої переконливості — прочитати чарівні слова.
 • Цей фокус можна повторювати не один раз. Весь час нитки будуть змінюватися, спочатку на одній котушці, потім на інший.Здійснити чари зовсім не складно, потрібно лише пофарбувати обидві котушки в один колір, тобто одну сторону білий, а другу – в чорний.
 • Самі котушки помістити так, щоб здавалося, що вони різного кольору. Потрібно всього лише потренуватися непомітно перегортати котушки, тоді у глядачів з’явиться відчуття, що нитки від однієї котушки перебігають на іншу. Однак змінюється тільки розташування.
 • Неймовірне магічне перевтілення апельсина в яблуко

  Фокусник повинен дістати апельсин і продемонструвати його публіці. Після чого, його потрібно накрити яким-небудь красивим і яскравим хусткою. Вимовити чарівні слова і здерти хустку. Замість апельсина з’явилося яблуко.Як таке можливо? Секрет фокуса простий.

 • Потрібно до показу фокуса зняти шкірку апельсина так, щоб вона залишалася цілою. Після чого юний чарівник повинен одягнути в апельсинову кірку яблуко. Розмір яблука вибрати трохи менше самого апельсина.
 • Як тільки фокус почнеться, дитина повинна щільно стиснути яблуко, яке знаходиться в шкірці апельсина і показати глядачам, що знаходиться в його руці.
 • Потім, коли фрукт буде накритий хусткою, фокусника потрібно постаратися зняти його так, щоб разом з ним знялася і кірка від апельсина. Необхідно перед показом фокуса не один раз відрепетирувати.
 • Ці прості фокуси для дітей у домашніх умовах можна зробити на день народження чи якесь інше свято.

  Що ще вам обов’язково треба прочитати:

  Секрети і навчання фокусам в домашніх умовах

  Чарівна нитка, яка не має кінця

  Близько лацкана дитина помічає нитку і прагне її позбавитись, але у нього нічого не виходить. Повторює цю дію кілька разів.

  Юний фокусник бере за кінець білу нитку і починає її тягнути, а вона витягується так, ніби у неї немає кінця.

  Фокусник повинен зобразити на своєму обличчі подив, щоб глядачі повірили йому, що цей фокус незапланований.

  Для здійснення чарівництва потрібно взяти нитки, бажано вибрати довжину побільше, і намотати їх на короткий олівець. Після чого дитина повинна покласти олівець в бічній кишені, а кінець нитки з допомогою голки треба протиснути через матерію піджака.

  Чому саме олівець? Тому що, коли діти попросять подивитися вміст кишені, вони побачать там тільки звичайний олівець. Він відверне гостей від думок, що нитки можна намотати не тільки на котушку. До того ж олівець не так сильно виділяється в кишені, на відміну від котушки.

  А сперечаємося, що ти не зможеш задути свічку?!

  Кожен може задути свічку, але чи це можливо зробити, якщо доведеться дути через лійку. Воронка широка, а її кінець вузький – буде складно здійснити дану дію. Особливо, коли свічка знаходиться посередині воронки, то задути свічку буде взагалі нереально. Навіть якщо застосувати всю свою легеневу силу, то полум’я не буде хвилюватися.

  Однак є спосіб, за допомогою якого свічка легко згасне. Важливо знати розташування, куди потрібно ставити свічку. Потрібно поставити воронку так, щоб полум’я знаходилося біля краю воронки, а не посередині. Свічка тут же погасне. Чому так трапляється?

  Коли повітря виходить через вузьку трубочку через широкий отвір, то він ніколи не потрапляє в середину.Перед виходом повітря розсіюється по стінках посудини, тому повітря здатний потрапити тільки на полум’я, що знаходиться по краях лійки. Фокус здивує всіх глядачів своєю магічною рисою. Хоча це всього лише закон фізики.

  Тонкий лист, здатний витримати стакан

 • Фокусникові необхідно поставити на стіл дві посудини, наприклад, склянки. Їх слід поставити на деяку відстань один від одного. Не потрібно вибирати важкі стакани, це ускладнить здійснення фокуса.
 • Далі юний чарівник повинен вручити гостям звичайний білий аркуш і попросити покласти його на стакани, а зверху нього поставити третю склянку.
 • Нехай гості самі переконаються, що це звичайний аркуш і звичайні склянки. Але глядачі в подиві, так як виконати цю дію неможливо, так як вага склянки набагато більше ваги звичайного аркуша паперу.
 • Тоді юний чарівник складає папір гармошкою, і склянку легко тримається на поверхні. Дуже простий і хитрий спосіб розвеселити і вразити публіку.
 • Ефективні фокуси для дітей будь-якого віку

  Як звичайний чай перетворити в чорнило?

  В одну посудину потрібно налити молоко, а в іншій склянці повинен знаходитися чай. Але це тільки для дітей, не можна допустити, щоб вони спробували рідини, що знаходяться в склянках.

  Замість молока потрібно перемішати крохмаль з водою, вийде біла рідина, схожа на молоко. А замість чаю – змішати воду і кілька крапель йоду.

  Фокусникові потрібно продемонструвати вміст у склянках і перелити рідину з одного в інший. Вийде щось на зразок чорнила. Можна запропонувати гостям намалювати сумішшю що-небудь на будь-якій поверхні або провести конкурс на кращий малюнок.

  Як проткнути кульку, щоб він залишився цілим?

  Перед тим, як за справу візьметься справжній фокусник, ведучий повинен запропонувати глядачам за допомогою олівця проколоти повітряна куля, відповідно, наповнений повітрям. З дітей нікому не вдається зберегти в цілості кульку.

  Вони переконуються, що проткнути його без наслідків не вийде. Але фокусник вміє творити чудеса, тому він зробить це з легкістю.

  Дитині потрібно сірникову коробку, а точніше його футляр. Юний чарівник повинен через нього наповнити повітрям кулька. Потім проколоти спичечницу, а далі і сам кульку. Діти побачать, що він залишився цілим і неушкодженим.

  Без допомоги губ надути повітряну кульку

  Перш ніж показувати чудеса фокуса, потрібно попросити глядачів надути кульку так, щоб не були задіяні губи, а також насоси. Гості не можуть ніяким способом виконати завдання, як би не намагалися цього зробити. Але є єдина людина, яка може показати майстер-клас і це фокусник.

  Для фокуса знадобиться звичайна скляна пляшка, на неї потрібно надіти повітряна куля. Потім поставити посудину в гарячу воду, коли пройде приблизно дві хвилини, куля почне збільшуватися.

  Чому так відбувається? Пляшка починає нагріватися, відповідно повітря теж стає теплим. Коли він нагрівається, розширюється і витісняється з пляшки, накопичуючись в кульці.

  Як тільки пляшка охолоджується, кулька знову приймає первісне обличчя.

  Неймовірно, кулька може надутися самостійно

 • Знову гостей ведучий просить заповнити повітрям куля без допомоги губ. Юний чарівник повинен взяти вже пластикову пляшку і налити туди оцту, приблизно півсклянки (дорослі повинні наглядати).
 • В кульку кладеться п’ять чайних ложок харчової соди. На шийку пляшки надіти куля. Коли сода висиплеться в пляшку, кулька надувається самостійно.
 • Чому це відбувається? В цьому фокусі, як і в попередньому, відбувається хімічна реакція. Коли сода з’єднується з оцтом, відбувається виділення вуглекислого газу, тому кулька їм і наповнюється.

  Фокуси для дітей в домашніх умовах будуть дуже пізнавальними як дітям, так і їх батькам.