Фрукти в Арабських Еміратах (ОАЕ)

Об’єднані Арабські Емірати – казкова країна, що буквально зійшла зі сторінок «Тисяча і однієї ночі». Емірати вражають уяву не тільки своєю природою, а й геніальними винаходами та грандіозними будівлями. Всього якихось півстоліття тому на цьому місці була пустеля, а тепер це одна з найпопулярніших серед мандрівників країн, її населені пункти – ніби живі ілюстрації для книг або фільмів про майбутнє. Однак, вирушаючи сюди подорожувати, слід пам’ятати, що тут дуже суворі закони.

Фрукти в Арабських Еміратах (ОАЕ)

Це держава з добре розвиненою нафтодобувною промисловістю, але й сільське господарство розвивається швидкими темпами. Для процвітання галузі було вкладено величезні інвестиції, запрошені провідні світові біологи і селекціонери.

Завдяки такій політиці в східній частині Рас-ель-Хайми і Абу-Дабі, на північному сході Шарджі і частини узбережжя Оманської затоки були побудовані ферми і теплиці, оснащені відповідно до останніх технічних тенденцій, що дозволяють збирати по декілька врожаїв за рік. Вкладення швидко окупилися, і на даний час торгівля в країні займає друге місце після нафтовидобутку. У нашій статті ми розповімо, які фрукти і овочі ви можете придбати і спробувати в Еміратах. Згідно зі статистикою, за рік в ОАЕ збирають 45 тисяч тонн фруктів і 2,9 мільйона тонн фініків. Вражає, правда?

Які фрукти ростуть в ОАЕ

Для початку перерахуємо, які фрукти в ОАЕ вирощуються. Як вже згадувалося, аграрна галузь досить розвинена. На світовому ринку ця країна славиться бурштиновими фініками, ароматною полуницею, картоплею, помідорами, огірками. Тут також вирощують та інші плоди. Плодові культури експортують в основному із сусідніх країн: Саудівської Аравії, Ірану, Єгипту і навіть Таїланду. Зайшовши на ринок або в місцевий супермаркет, можна просто розгубитися з-за великої кількості незнайомих екзотичних плодів, привезених сюди з усіх куточків Землі. Вони продаються в ОАЕ незалежно від пори року, але все ж спостерігається певна сезонність.
 

У січні збирають полуницю і врожай фініків, а на ринки привозять свіжі цитрусові, банани, гуава, тамаринды.

Tamarindo – незвичайний фрукт, який зовні нагадує арахіс або стручок гороху. Його непривабливий вигляд з лишком компенсується смачною і соковитою м’якоттю. Урожай тамариндов збирають з грудня по березень. У сусідніх країнах якраз на цей час доводиться сезон даних фруктів. У лютому продовжують збір урожаю плодів зимових.

Фрукти в Еміратах в березні радують туристів своєю різноманітністю. Збирають урожай полуниці, цитрусових, тамариндов, деревного картоплі (чіко). Зовні чіко більше нагадує великі плоди ківі. У нього коричнева шкірка і солодка червонувато-коричнева м’якоть. Цей екзотичний фрукт буває двох форм: овальної або більш круглою. Рекомендований термін його зберігання – максимум пару днів.

Фрукти в Арабських Еміратах (ОАЕ)Чіко

У березні починається сезон мангустинов, який триватиме до листопада. Цей фрукт має темно-коричневу оболонку, під якою ховається м’якоть, формою чимось що нагадує зубчики часнику. Але на цьому схожість з часником закінчується: м’якоть мангустіна дуже солодка і ароматна. При виборі цього фрукта переконайтеся, що шкірка мангустіна пружна, не дуже м’яка і не надто жорстка.

Фрукти в Арабських Еміратах (ОАЕ)Мангостану

Овочі та фрукти в ОАЕ в квітні стають ще більш численними. З Саудівської Аравії, Ірану, Єгипту везуть персики, кавуни, дині, виноград, цитрусові, банани. Самі незвичні для наших туристів фрукти в травні – лонган, лічі, рамбутан. При цьому збір врожаю лічі досить нетривалий, він закінчується вже в червні.

Лонган, як і виноград, продається гронами. Це коричневі плоди з солодкою і соковитою м’якоттю. Вибираючи цей фрукт, переконайтеся, що вам продали стиглі плоди, а не зелені.

Фрукти в Арабських Еміратах (ОАЕ)Лонган

В ОАЕ різноманітність фруктів на полицях магазинів протягом усього року вражає: одні плоди змінюють або доповнюють інші. Врожаї деяких з них збирають по кілька разів, тому їх можна знайти цілий рік.

Таблиця фруктів в ОАЕ по сезонах:

Фрукти
Січ
Січ
Мар
Апр
Травень
Чер
Січ
Січ
Сен
Немає
Лис
Січ
Апельсини X X X           X X X X
Полуниця X X X X X           X X
Кавун     X X X X X X X    
Банани X X X X X X X X X X X X
Виноград       X X X X X X X X  
Рамбутан         X X X X X X    
Мандарини X                   X X
Гранати X X                 X X
Фініки X X X             X X X
Лічі       X X X            
Мангостану     X X X X X X X X X  
Грейпфрути X X X                  
Груші           X X X X X    
Гуава X X X               X X
Диня           X X X X      
Інжир             X X        
Лонган         X X X          
Кумкват X X                   X
Лайм X X X                  
Манго         X X X X        
Хурма           X X          
Персики         X X X X        
Фізаліс X X             X X X X

Вартість фруктів в ОАЕ

Якщо ви збираєтеся відправитися в подорож, то вам напевно буде цікаво дізнатися, скільки коштують фрукти в ОАЕ. З-за того, що багато плоди привізні, ціни на них можуть бути досить високими. Вони залежать від місця розташування щодо туристичних маршрутів та престижності закладу.

 

Багато туристів відзначають, що недорогі продукти можна придбати на ринку, наприклад, такому як Fruit & Vegetable Market в Дубаї. Тут роблять покупки місцеві жителі, а також власники багатьох ресторанів.

Fruit & Vegetable Market – найбільший зелений ринок міста, таке розмаїття фруктів та овочів ви навряд чи знайдете де-небудь ще. Тут можна придбати дивовижні плоди, вибрати свіжу зелень для салатів, побалувати східними солодощами всю сім’ю.

На ринках продавці досить нав’язливі, але зате з ними можна торгуватися і знижувати початкову вартість. На великих оптових базарах ящик будь-яких фруктів коштує стільки ж, скільки один кілограм в супермаркеті.

Розглянемо середні ціни на фрукти в ОАЕ:

Вибираючи фрукти дітям, будьте уважні, для початку давайте невелику кількість, щоб уникнути алергії. Це особливо стосується екзотичних фруктів і овочів, які ви раніше не пробували.

Будемо раді, якщо наша стаття допомогла вам зорієнтуватися в цінах і різноманітності дарів природи Еміратів, а матеріал про дитяче харчування в ОАЕ підкаже, що з місцевої кухні можна спробувати дітям.