Футеровкою в будівництві називають обробку з метою захисту будь-яких конструкцій від різного негативного впливу. Причому зовнішній вигляд такого покриття не має значення. При спорудженні футеровку печі застосовують для облицювання внутрішньої частини камери. Основним її завданням є забезпечення захисту стінок та інших елементів топки від можливих пошкоджень у процесі експлуатації, які можуть виникнути в результаті термічного, механічного, хімічного впливу. Завдяки футеровці збільшується термін служби печі.

Що таке футеровка печі, в яких випадках застосовується

Зміст статті

  • Що таке футеровка печі, в яких випадках застосовується
  • Способи здійснення футеровки
    • Використання вогнетривкої клею для футеровки

Одним з головних чинників у будівництві печей з цегли вважається грамотна конструкція топки, тому що цей елемент цього опалювального споруди найбільше піддається впливу високих температур. Цегла, який застосовується під час кладки печі, під впливом вогню, може обгоріти, деформуватися через нестачу вологи. Щоб уникнути цього і продовжити термін служби опалювальних споруд, а також забезпечити безпеку людей при експлуатації печі, цегла необхідно захистити від впливу вогню. Для цього і призначена футеровка.

ДОВІДКА! Слід зазначити, що поверхня стін камери металевій печі, твердопаливних котлів вимагає також захисту. Це необхідно для того, щоб металеві, сталеві панелі не прогорали під час експлуатації. З цієї причини, багато виробники обладнують печі сталевих пристроїв каолиновыми, шамотнимі панелями.

Про футеровці замислюються більшість власників печей. Під час її спорудження важливо правильно розрахувати товщину матеріалу інакше стінки печі не зможуть добре прогріватися. Тепло може проникати тільки в димохідну трубу, але не в приміщення. ККД печі може помітно знизитися, що може призвести до збільшення витрат на паливо, адже його потрібно набагато великій кількості, для прогрівання товстих стін камери.

Способи здійснення футеровки

Футеровка здійснюється різними способами. Відповідний метод підбирається в залежності від того, з якого матеріалу зведена пічка. Способи спорудження захисту:

  • облицювання внутрішньої частини печі готовими шамотнимі цеглою, які можуть витримати будь-які температури — такий спосіб популярний через те, що матеріал, при відмінних захисних якостях ще й досить дешевий;
  • установка тепловідбівних екранів — ефективна для металевих печей, що використовуються в лазнях;
  • застосування тесаного каменю з натуральних гірських порід — пісковика або кварцу;
  • використання рулонних матеріалів або пластин — базальтове волокно, картон або папір з каоліну, вермикулітові плити;
  • покриття стінок спеціальними розчинами або речовинами — шамотнимі чи муллитовыми сумішами, які реалізуються в магазинах.

ВАЖЛИВО! Перевагою застосування розчину з метою футеровки є те, що його допомогою можна створити абсолютно монолітну поверхню, яка стане ідеальним огорожею, оберігає цегла від впливу вогню. Мінус такого футера — він швидше потребує ремонту, ніж кладка з каменю або шамотної цегли.

Використання вогнетривкої клею для футеровки

Для скріплення різних матеріалів, застосовуваних для спорудження внутрішньої, захисної поверхні топки, краще використовувати вогнетривкий, високотемпературний клей. Він бездоганно скріпить вогнетривка цегла або плити з базальтових волокон. Клей продається в спеціальних ємностях, після розкриття яких, маса ретельно перемішується. Перед нанесенням клею на поверхню, її слід зволожити. Товщина покриття — 3 мм, якщо, крім клею для футеровки більше нічого не буде використовуватися, то потрібно нанести кілька шарів, з інтервалом в 15 хвилин. Висихає захисний шар приблизно через добу.

Роботи по футеровочному покриттю краще довірити професіоналам. Якісна реалізація цього завдання дозволить довго не замислюватися про ремонт печі.