Важливість газової плити в обладнанні кухні велика. Навіть під час розвитку технологічного прогресу і наявності різних кухонних технологій, ніяка мікрохвильовка не замінить, стандартну газову плиту. Тільки на ній можна приготувати смачну і корисну їжу, яку неможливо зробити за допомогою інших технічних засобів. У наш час сучасний інтер’єр кухні не обходиться без газової плити. Розміри кухні, абсолютно різні за площею, саме тому габарити побутової техніки мають велике значення в обстановці самого головного приміщення в будинку.

Стандартні розміри газових плит

Зміст статті

 • Стандартні розміри газових плит
  • Висота
  • Глибина
  • Ширина
 • Габарити вбудованих газових печей
 • Як правильно підібрати варочну поверхню

Кожна господиня хоче, щоб готувати було зручно і комфортно, крім цього має існувати простір для дружніх посиденьок за чашкою чаю. Вибір плити, це дуже важливий захід, де повинна враховуватися площа кухні та розміри інших кухонних пристосувань.

Висота

Кожна кухонні меблі і техніка, має майже однакові розміри, так як розраховані на стандартні розміри площі кухні. Це в більшості випадків, береться площа середньостатистичної квартири в багатоповерхових будинках, де приміщення для приготування їжі, майже одних розмірів. Тому кожен виробник, робить своє вироби майже однакової висоти не вище 87 сантиметрів. Деякі вироби, що мають спеціальні ніжки для зміни висоти. Це допомагає, при необхідності знизити параметри до декількох сантиметрів.

Важливо! Таке конструктивне рішення, підходить для обладнання кухні з нерівною підлогою або іншими невідповідностями приміщення.

Глибина

Вся кухонні меблі, спеціальні розміри, плита зазвичай не виходить за її межі. При цьому глибина, повинна доходити до 52 сантиметрів, багато шукають саме такі параметри. Діапазон стандартних плит в більшості випадків, має розміри від 50 сантиметрів, деякі моделі доходять до 60 сантиметрів. Самі практичні конструкції до 60 см, хоча в продажу вони зустрічаються рідко, якщо замовити їх можуть привезти. Для покупця, це дуже зручно, що будь-яка торгівельна мережа може повністю задовольнити запити клієнтів. Якщо сім’я велика, то найкраще, вибір конструкції з великим об’ємом глибини. Така плита містка, для приготування страв в духовці, розрахована на велику кількість. Для господарок це найбільш оптимальний варіант, особливо при очікуванні гостей.

Ширина

З глибиною і висотою, все гранично ясно, а ось ширина може мати різні розміри. Природно залежить від ширини і внутрішня місткість простору духовки. Серед багатьох моделей, є конструкції невеликі за розмірами доходять до 30 сантиметрів, вони зручні у використанні в кухнях з невеликою площею. Кожен квадратний метр кухні розрахований по мінімуму. У продажу є і інші конструктивні рішення по ширині техніки, для приготування їжі, такі моделі можуть мати ширину від 90 сантиметрів до 1 метра.

Важливо! Найбільш популярні моделі, які віддає перевагу споживач, це плити габаритних розмірів від 50 до 59 сантиметрів.

Габарити вбудованих газових печей

У сучасному інтер’єрі кухонних приміщень, велику популярність мають вмонтовані печі. Конструкція, що має незалежні модулі, які можуть розташовуватися у шафі або в столі. Монтаж такого плану вигідний, для економії простору. Таке рішення, має велику перевагу в пристрої всього необхідного на кухні. Прекрасно гармонує з витяжним пристроєм, а також з усією кухонними меблями та технічними пристроями.

Габарити такого конструктивного рішення, залежать від всієї меблевої обстановки кухні. Побутова техніка реалізує, найпопулярніші варильні поверхні, виробника Гефест. Від кількості конфорок, залежить розмір панелей і газової плити. Найпоширеніші плити у чотири конфорки. Показники такого рішення, мають:

 • Ширину в 50-60 сантиметрів.
 • Глибину в 45-55сантиметров.
 • Висоту в 3-10 сантиметрів.

Виготовлення варильних поверхонь, виробляють з кераміки або металу. Планування конфорок, різноманітне за схемою, воно безпосередньо залежить від розмірів панелі. Панелі володіють деякими перевагами, які дають можливість розташувати конфорки для газу, так і конфорки для електричного використання. Щоб була повноцінна конструкція, необхідно провести монтаж духовки. Найцікавіше, що установка може проходити в будь-якому зручному місці для господині, навіть у простір навісної шафи.

Як правильно підібрати варочну поверхню

Щоб встановити вбудовану плиту, потрібно правильно підібрати варильну поверхню. В першу чергу, потрібно визначити кількість конфорок, яке найбільше використовуєте для приготування їжі. Хоча купити варильну поверхню, менше чотирьох конфорок складно. У другу чергу, треба визначитися з типом нагріву. Найоптимальніший варіант, це варильні поверхні середніх розмірів, наприклад, у три конфорки. Така поверхня нагадує трикутник. Крім цього, вона чудово підходить людям, яким подобатися оригінальність дизайну. Від розміру варильної поверхні залежить і дизайнерське рішення, при цьому панелі можуть бути різного кольору: чорного, білого, з нержавіючої сталі або мідного відтінку. А найкраще, щоб досягти гарного результату в виборі варильної поверхні, зверніться до дизайнера займається проектуванням вашої кухні.