Беручись за ремонт, мешканці спочатку складають дизайн проект квартири, заміського будинку або котеджу. Одним із нагальних питань є вибір меблів. Хтось розривається між повноцінної вбиральні і вбудованим шафою-купе. Питання дійсно актуальне, адже необхідно розташувати не тільки одяг, але і всілякі побутові потрібності.

Гардеробна – особливості

Зміст статті

 • Гардеробна – особливості
 • Шафа-купе – особливості
 • Що краще — гардеробна або шафа – купе

Якщо мешканець є щасливим володарем просторого приміщення, гардеробна кімната буде як не можна до речі. Адже в ній поміщається все необхідне: одяг, побутові прилади, коробки з речами, які часто використовуються. До речі, в ній може поміститися навіть прасувальна дошка, стелажі, тумбочки. Кімната багатофункціональна і дуже зручна. Вона дозволяє візуально розширити простір завдяки тому, що всі речі будуть складені туди.

Особливості гардеробної кімнати:

 • Для невеликих кімнат головне – виділити простір для переодягання.
 • Плануючи дизайн гардеробної, потрібно врахувати, де в подальшому будуть перебувати полиці для взуття, вішалки для верхнього одягу, полиці для білизни і ящики для повсякденних аксесуарів.
 • Організовуючи кімнату для речей, слід розуміти, що доведеться витратити багато часу і кількість фінансів.
 • Якщо потрібно сховати в гардеробній постільна білизна, потрібно продумати висувні ящики.
 • Грунтуючись на параметрах приміщення, можна вибрати підходящий варіант вбиральні: лінійну, П-образну, кутову або паралельну.

ВАЖЛИВО! Перевагами кімнати для одягу можна назвати можливість позбавлення простору приміщення від решти меблів (наприклад, комодів, шаф). Також, в окремому просторі можна розмістити всі речі, і вони будуть знаходитися перед очима. Не треба буде витрачати час на пошуки. Гардеробна багатофункціональна, надійна, зручна для примірки та зберігання речей.

Шафа-купе – особливості

Вбудовані шафи-купе користуються великою популярністю, особливо якщо приміщення в квартирі невелике – це відмінний варіант підбору меблів. Конструкція не займає багато місця, коштує недорого і при цьому є можливість зробити модель на замовлення згідно своїм бажанням. Як правило, вбудовані шафи виготовляються без задньої стінки, деякі замовляють модель і без даху. Це дозволяє зробити конструкцію більш місткою порівняно з платтяною шафою.

Переваги шаф-купе:

 • економлять простір;
 • візуально згладжують нерівні стіни;
 • досконала підгонка до підлоги, стелі та стін;
 • різноманітність дизайну;
 • можливість виготовити конструкцію згідно з побажаннями замовника;
 • можливість зробити дзеркальні двері.

Що краще — гардеробна або шафа – купе

ДОВІДКА! Придбати шафа-купе набагато економічніше, ніж оформити окрему кімнату для одягу. Але якщо сім’я велика і в ній багато дітей, доведеться брати кілька конструкцій. Проте для невеликої сім’ї зручніше виділити невелике приміщення для вбиральні, де помістяться всі речі, включаючи побутову техніку.

Гардеробна або шафа-купе — що краще? Вибираючи між вбиральні та шафою-купе необхідно враховувати метраж квартири. Потрібно подумати, скільки простору можна використовувати, і ґрунтуватися на цих даних. Дизайнери радять створювати гардеробну, якщо є вільних 4,5 або 5 квадратних метрів. На меншій території немає сенсу про це думати. Адже в такому разі кімната для одягу не буде виконувати свої функції і буде незручною. Вона повинна бути настільки просторою, щоб людина могла спокійно зайти до неї і поміряти потрібну річ, постояти біля дзеркала. Правильного ради з вибору не існує. Ідеальний варіант – це врахувати метраж простору в квартирі, котеджі або приватному будинку і спиратися на свої бажання, а також фантазію.