Гардеробна або шафа-купе – що краще? Особливості, що краще

Беручись за ремонт, мешканці спочатку складають дизайн проект квартири, заміського будинку або котеджу. Одним із нагальних питань є вибір меблів. Хтось розривається між повноцінної вбиральні і вбудованим шафою-купе. Питання дійсно актуальне, адже необхідно розташувати не тільки одяг, але і всілякі побутові потрібності.

Гардеробна або шафа купе  що краще? Особливості, що краще

Гардеробна – особливості

Зміст статті

 • Гардеробна – особливості
 • Шафа-купе – особливості
 • Що краще — гардеробна або шафа – купе

Якщо мешканець є щасливим володарем просторого приміщення, гардеробна кімната буде як не можна до речі. Адже в ній поміщається все необхідне: одяг, побутові прилади, коробки з речами, які часто використовуються. До речі, в ній може поміститися навіть прасувальна дошка, стелажі, тумбочки. Кімната багатофункціональна і дуже зручна. Вона дозволяє візуально розширити простір завдяки тому, що всі речі будуть складені туди.

Особливості гардеробної кімнати:

 • Гардеробна або шафа купе  що краще? Особливості, що кращеДля невеликих кімнат головне – виділити простір для переодягання.
 • Плануючи дизайн гардеробної, потрібно врахувати, де в подальшому будуть перебувати полиці для взуття, вішалки для верхнього одягу, полиці для білизни і ящики для повсякденних аксесуарів.
 • Організовуючи кімнату для речей, слід розуміти, що доведеться витратити багато часу і кількість фінансів.
 • Якщо потрібно сховати в гардеробній постільна білизна, потрібно продумати висувні ящики.
 • Грунтуючись на параметрах приміщення, можна вибрати підходящий варіант вбиральні: лінійну, П-образну, кутову або паралельну.

ВАЖЛИВО! Перевагами кімнати для одягу можна назвати можливість позбавлення простору приміщення від решти меблів (наприклад, комодів, шаф). Також, в окремому просторі можна розмістити всі речі, і вони будуть знаходитися перед очима. Не треба буде витрачати час на пошуки. Гардеробна багатофункціональна, надійна, зручна для примірки та зберігання речей.

Шафа-купе – особливості

Вбудовані шафи-купе користуються великою популярністю, особливо якщо приміщення в квартирі невелике – це відмінний варіант підбору меблів. Конструкція не займає багато місця, коштує недорого і при цьому є можливість зробити модель на замовлення згідно своїм бажанням. Як правило, вбудовані шафи виготовляються без задньої стінки, деякі замовляють модель і без даху. Це дозволяє зробити конструкцію більш місткою порівняно з платтяною шафою.

Переваги шаф-купе:

 • економлять простір;
 • візуально згладжують нерівні стіни;
 • досконала підгонка до підлоги, стелі та стін;
 • різноманітність дизайну;
 • можливість виготовити конструкцію згідно з побажаннями замовника;
 • можливість зробити дзеркальні двері.

Гардеробна або шафа купе  що краще? Особливості, що краще

Що краще — гардеробна або шафа – купе

ДОВІДКА! Придбати шафа-купе набагато економічніше, ніж оформити окрему кімнату для одягу. Але якщо сім’я велика і в ній багато дітей, доведеться брати кілька конструкцій. Проте для невеликої сім’ї зручніше виділити невелике приміщення для вбиральні, де помістяться всі речі, включаючи побутову техніку.

Гардеробна або шафа купе  що краще? Особливості, що краще

Гардеробна або шафа-купе — що краще? Вибираючи між вбиральні та шафою-купе необхідно враховувати метраж квартири. Потрібно подумати, скільки простору можна використовувати, і ґрунтуватися на цих даних. Дизайнери радять створювати гардеробну, якщо є вільних 4,5 або 5 квадратних метрів. На меншій території немає сенсу про це думати. Адже в такому разі кімната для одягу не буде виконувати свої функції і буде незручною. Вона повинна бути настільки просторою, щоб людина могла спокійно зайти до неї і поміряти потрібну річ, постояти біля дзеркала. Правильного ради з вибору не існує. Ідеальний варіант – це врахувати метраж простору в квартирі, котеджі або приватному будинку і спиратися на свої бажання, а також фантазію.