Газові котли найбільш популярні і повсюдно використовуються в системах автономного опалення. Незважаючи на їх ефективність і простоту в експлуатації, нерідкі випадки, коли в холодну пору року опалювальне обладнання гасне, що тягне за собою швидке зниження температури в приміщеннях. Природним буде звернення до фахівця для усунення проблеми, але що робити, якщо газовий котел гасне, а у майстра немає можливості швидко приїхати? В такому разі варто спробувати розібратися у тому, що сталося, щоб зрозуміти чому гасне гніт і ліквідувати несправність самостійно.

З якої причини пристрій може раптово згаснути?

Зміст статті

 • З якої причини пристрій може раптово згаснути?
 • Причини загасання опалювального обладнання та їх усунення
  • Недостатній тиск газу
  • Порушення в роботі димоходу
  • Некоректна робота вентилятора
  • Нестабільне енергопостачання
  • Несправності внаслідок сильних морозів
 • Самостійна лагодження газового котла при його згасанні

У вашому будинку гасне газовий котел, що робити, ви не знаєте? Припинення подачі палива автоматикою можливо з багатьох причин. Найбільш поширена з них – сильний вітер, проте, ця проблема знайома лише власникам приватних будинків. В цьому випадку зворотний клапан під впливом повітряного тиску стає в закрите положення, що є причиною моментальної зупинки подачі газу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У разі частого задування котла слід провести реконструкцію димоходу. Можливо його монтаж виконаний з відхиленням від правил і норм або конструкція вентиляції не відповідає технологічним параметрам.

Основні причини припинення роботи сучасних котлів:

 • спрацьовування проточного датчика внаслідок зупинки теплоносія;
 • зниження або повне припинення подачі повітря;
 • стрибок електричного напруги або ж його відсутність;
 • несправність датчика тяги або вихід з ладу термопари;
 • слабка тяга в димоході;
 • перебої в подачі газу.

При раптовому загасання котла необхідно по черзі перевірити всі причини, які призводять до виникнення проблеми, починаючи з наявності тяги в димоході.

Причини загасання опалювального обладнання та їх усунення

Газові котли являють собою складну систему з безліччю різних приладів і датчиків, при цьому поломка одного елемента призводить до повної зупинки діяльності пристрою в цілому. Наприклад, неправильна настройка запальника вимагає регулювання тиску (про проблему свідчить «відрив» полум’я), вихід з ладу циркуляційного насоса – ремонту або заміни деталі.

ВАЖЛИВО. Багато котли обладнані застарілою автоматикою, не спрацьовує у випадку зворотної тяги, яка надзвичайно небезпечна, оскільки накопичує продукти горіння всередині приміщень, отруюючи тим самим мешканців.

Помітити загасання котла можна далеко не відразу, адже найчастіше він розташований в окремому приміщенні. Це загрожує тим, що проблема виявляється по залишеному батарей і зниження температури в оселі.

Недостатній тиск газу

Поширена ситуація, при якій загасання котла викликано відсутністю газу. Причина може критися в слабкому тиску всередині мережі або поломки обладнання. До останньої належить розгерметизація кріплень, яка тягне за собою витік газу і зниження його тиску, що викликає спрацьовування системи і її відключення. Крім того, допускається пошкодження лічильника газу, заїдання котельного механізму і подальше припинення подачі газу.

РАДА. Для виявлення витоку скористайтесь звичайної намиленою губкою – в місцях розгерметизації з’являться бульбашки.

Порушення в роботі димоходу

Не менш часта причина, яка утворюється в результаті утворення полою на трубі в результаті охолодження і осідання конденсату. Поступово її шар стає товщі, тяга знижується, і автоматика припиняє подачу палива. Вирішити проблему нескладно – досить ретельно прочистити димар і ефективно теплоізолювати.

Ще одним наслідком проблеми може стати зворотна тяга – посилення або мінливий вітер потрапляє в трубу, задуваючи при цьому котел. Щоб уникнути цього слід замінити трубу з урахуванням її висоти, яка повинна бути мінімум на 50 см вище гребеня.

Некоректна робота вентилятора

Вентилятор встановлюється з метою примусового видалення з камери згоряння диму і контролюється датчиком тиску, який при виникненні несправностей робить неможливою експлуатацію опалювального обладнання. Виявити поломку нескладно:

 • разряжающая турбіна обертається повільно або зупинилася, при цьому мотор шумить;
 • поява на індикаторі поломки у вигляді «Затримка у спрацьовуванні реостата».

До причин поломки належать несправність котушки індуктивності, знос підшипників, розбалансування турбіни, низьке харчування або його повна відсутність та ін. Найкращим рішенням в цьому випадку буде звернутися до фахівця, який зробить ремонт або заміну вийшли з ладу комплектуючих.

Нестабільне енергопостачання

Стрибки в мережі неможливо передбачити, при цьому низький рівень напруги призводить до загасання газового котла, а відновлення нормального рівня – до його повторного включення. У більшості випадку власники нічого не помітять, однак, подібні перепади згубно впливають на стан устаткування і знижують строки його експлуатації.

РАДА. Щоб уникнути відключення котла внаслідок стрибків в мережі рекомендується встановити стабілізатор напруги або ж джерело безперебійного живлення.

Несправності внаслідок сильних морозів

Сильні морози призводять до швидкого появи крижаних наростів на оголовку, що тягне за собою припинення доступу кисню і подальше згасання газового котла. Просто збити їх неможливо, адже лід знаходиться не тільки зовні, але і всередині. Виходом стане демонтаж оголовка і його розморожування у ванній або іншої ємності. В цей час котел можна запускати, але тільки під постійним контролем і з перекриттям газу до основного пальника.

Самостійна лагодження газового котла при його згасанні

Настінні котли, обладнані відкритою або закритою камерою згоряння, являють собою складні пристрої, але усунення поломки своїми руками все ж, можливо, як і у інших їх різновидів. Не працювати котел може по 3 причин:

 • повне вимикання пристрою;
 • відсутність розпалювання при включенні і загоряння індикатора і дисплея;
 • розпалювання і наступне за ним згасання пальника.

Маніпуляції слід здійснювати згідно з інструкцією до приладу, у якій зазвичай вказуються основні несправності і як з ними боротися.

РАДА. В першу чергу рекомендується перевірити напругу, оскільки, наприклад, банальне спрацьовування автомата може викликати його відсутність.

Якщо напруга в нормі, необхідно демонтувати передню панель за допомогою викрутки, після чого перевірити запобіжники в блоці. Виявивши несправність, слід замінити його, що може допомогти і котел запрацює, в іншому випадку – звернутися до майстра. Його також потрібно викликати, якщо при ретельному огляді виявлено згорілі елементи на платі, обірвані дроти і патьоки. Деякі проблеми можна усунути навіть при відсутності досвіду і навичок:

 • прочистити засмічений грязьовик;
 • докачати повітря, у разі невисокого тиску в баку;
 • ліквідувати протікання і долити воду до нормального рівня;
 • налагодити циркуляційний насос, послабивши в центрі нього гвинт і стравив повітря.

Безумовно, ліквідувати складну несправність у звичайного користувача не вийде, проте, проста проблема цілком піддасться, що дозволить уникнути значних тепловтрат, заощадити кошти і нерви. Складові успіху – неухильне дотримання рекомендацій та інструкцій, а також впевненість у своїх діях.