Гірськолижні курорти Німеччини для сімейного відпочинку

Теплий прийом у холодну пору – так можна описати відпочинок в Німеччині взимку. І нехай поки залишаться осторонь міські прогулянки, тому що за цими зимовими враженнями потрібно їхати в гори. Лижні курорти Німеччини виглядають дуже гідно навіть на тлі головних конкурентів – фешенебельних австрійських курортів. Таку сильну позицію допомагає утримувати продумана до дрібниць гірськолижна інфраструктура, по-німецьки високу якість обслуговування і на заздрість вигідні природні умови.

Гірськолижні курорти Німеччини для сімейного відпочинку

«Чи зможуть діти освоїти гірські лижі в Німеччині?» – переживають батьки, які дізнались про відмінних лижних школах Австрії і нічого не знають про те, як організовано навчання по інший бік Альп. Забігаючи наперед, скажемо: одна з німецьких лижних шкіл для дітей вважається кращою в світі. А про те, чим ще основні гірськолижні курорти Німеччини гарні для туристів з дітьми, ви прочитаєте у нашій підбірці.
 

Гірськолижна Німеччина

Зимові курорти Німеччини не потребують детальних похвалах. Їх переваги очевидні: зручність транспортного сполучення, широка мережа готелів, якісні траси, сучасне гірськолижне обладнання, німецький порядок і точність в усьому. Для тих, хто планує відпочинок в Баварських Альпах з дітьми, зазначимо відмінні можливості для екскурсій і хороший набір дитячих розваг у межах самих курортів.

Однак слід дати коротку характеристику зимовим курортним регіонам. Кращі гірськолижні курорти Німеччини зосереджені в Баварії, на схилах Альп. Висоти катання знаходяться в діапазоні 740 – 2720 метрів, тому стійкий сніговий покрив зберігається як мінімум з грудня по березень. Найбільший наплив відпочиваючих припадає на період з кінця грудня до середини березня.

Гарміш-Партенкірхен

В Баварських Альпах розташована найвища гора Німеччини Цугшпітце. А недалеко від неї знаходиться популярний гірськолижний (а ще клімато – і бальнеотерапевтичний) курорт Гарміш-Партенкірхен. Його вказують першим, коли пропонують гірськолижні тури в Німеччину, тому що це курорт дійсно широкого профілю. Він підходить лижникам-ассам, новачкам і навіть тим, хто взагалі не збирається вставати на лижі.

Гірськолижні курорти Німеччини для сімейного відпочинкуАле ви ж хочете влитися в лижну тусовку? У цьому вам допоможуть школи курорту. У дітей є свої вчителі і власна навчальна зона. Недосвідчені й обережні лижники пробують свої сили на синіх трасах зони катання Гарміш-Класик. На його пологих схилах розташувався дитячий парк розваг Kinderland. Професіонали катаються в зоні Альпшпитце, де знаходиться чемпіонська траса Kandahar.
 
Програма apr?s-ski в Гарміш традиційна, але добре те, що курорт має зручне сполучення з містами Німеччини та Австрії – це розширює варіанти сімейного дозвілля. Ви зможете побувати в Мюнхені і відвідати найцікавіші сімейні екскурсії цього міста, побачити розписні будинку села Обераммергау, відвідати замок Нойшванштайн і Ліндерхоф, з’їздити в Інсбрук заради екскурсії в музей Swarovski.

Читайте також: Дитячі маршрути: Інсбрук

Втім, якщо відпочинок планується короткий, просто насолоджуйтеся баварської кухнею і комфортними умовами в готелі. На курорті нескладно знайти готель, надає необхідні послуги сім’ям з дітьми. Можна також знімати апартаменти.

Більш детально про відпочинок з дітьми в Гарміш-Партенкірхені читайте на сторінці нашого сайту.

Oberstdorf

Досвідчені лижники дуже цінують катання в австрійському Тіролі. Але жителі Німеччини раз поглянули на свої гори і побачили можливість облаштувати «німецький Тіроль». Таке звання отримав курорт Оберстдорф.

Гірськолижні курорти Німеччини для сімейного відпочинку

Крім відмінної лижної інфраструктури, він пишається своїм екологічним благополуччям, найбільшою пішохідною зоною і насиченою програмою apr?s-ski.

Отже, плануючи сімейний відпочинок в Німеччині, ви воліли Оберстдорф. Відмінний вибір, незалежно від того, який у вас рівень лижної підготовки. «Жабник» для початківців створено в зоні катання Фельхорн: освоївшись у лижній школі, новачки вирушають підкорювати широкі сині траси, при цьому беруть приклад з тих, хто катається поруч на червоних трасах досвідчених лижників.

Кращі школи для дітей і зона навчання S?lli-Kinderland знаходиться в зоні Зеллерек. До того ж у Оберсдорфе вчать кататися на сноуборді – прості перешкоди Easy Park призначені спеціально для початківців бордерів. А лижним ассам пряма дорога на траси ареалу Фельхорн-Канцельванд. Чудова можливість для тих, хто хоче кататись багато, – купити єдиний скі-пас на траси Оберстдорфа і австрійського курорту Кляйнвальзерталь.

Щоб гірськолижний відпочинок в Німеччині не здався одноманітним, придивіться до інших зимових розваг на курорті. До ваших послуг – каток, рейкова санна дорога, катання на санках, прогулянки на снігоходах і собачих упряжках. Готелі Оберстдорфа мають різну зірковість, але якість послуг скрізь знаходиться на гідному рівні. Деякі готелі спеціалізуються на створенні умов для відпочинку з дітьми.

Більш детально про відпочинок з дітьми в Оберстдорфе читайте на сторінці нашого сайту.

 
Райт-им-Винкль

Коли по вулицях мальовничого села у Баварських Альпах пливуть викликають слинотечу запахи традиційної кухні, ніяк не можна втриматися від спокуси спробувати те або інше ситне блюдо. Але що ж робити з надлишком калорій? Витратити їх під час катання на гірських лижах! З Райт-ім-Винкля автобуси миттю довезуть вас до трас, де з грудня по березень панує пожвавлення.

Гірськолижні курорти Німеччини для сімейного відпочинку

Особливість курорту – його обирають для відпочинку німецькі сім’ї з дітьми.

Якщо ви поки не знаєте, як обходитися з лижами, повчіться важливим прийомам у інструкторів. Дитяча гірськолижна школа в зоні катання Штайнплатте вважається однією з кращих у світі. На курорті працюють й інші школи, до того ж у самій селі є майданчики для тренування лижників-початківців. Після навчання всі новачки відпрацьовують навички на пологих схилах ареалу Винкльмоос Алм. А з вершини плато Штайнплатте можна помилуватися Австрією, а потім спуститися по складній чорній трасі.

Розважальна програма в самій селі невелика, хоча з дітьми буде цікаво побувати в музеї лиж або насолодитися теплом у водному центрі. Зате розташування Райт-ім-Винкля дозволяє легко добратися до Зальцбурга, Інсбрука та Мюнхена, де багато місць для сімейних екскурсій.

Готелі курорту Райт-им-Винкль, як і багато гірськолижні готелі Німеччині, дуже зручні для сімейного відпочинку. Сім’ям з дітьми надають багато корисних послуг, а для діток постарше працюють міні-клуби та басейни.

Більш детально про відпочинок з дітьми в Райт-ім-Винкле читайте на сторінці нашого сайту.

Берхтесгаден

Необов’язково їхати в гори тільки заради катання на лижах. Якщо вам хочеться побачити архітектуру середньовічної Німеччини, гірськолижний курорт також підійде. Наприклад, в Берхтесгадені збереглися старовинні споруди, дивовижну красу яких підкреслює природа: озеро Кенігзеє і засніжені схили Альп.

В Берхтесгадені створено шість гірськолижних ареалів. Вони знаходяться далеко один від одного, і побувати всюди навряд чи вийде. Найпростіша зелена траса розташована в зоні Грюнштайн, а найскладніші траси зосереджені в ареалі Йеннер. Любителі вечірнього катання воліють зону Гечен, де схили висвітлені потужними установками. Там же знаходиться професійна траса для бобслею, і в проміжках між світовими чемпіонатами там можуть кататися всі бажаючі. Але навіть спуск з гірки на звичайних санках викликає у дітей захоплення.

У розважальну програму можна включити катання на ковзанах по замерзлому озеру або подорож на собачій упряжці. Рекомендуємо також відвідати стару соляну шахту: дітям точно сподобається те, як проводиться екскурсія по шахті. Крім того, з Берхтесгадена легко дістатися до Зальцбурга, красивого міста з великою кількістю дитячих пам’яток.

Читайте також: Дитячі маршрути: Зальцбург

Сезон на всіх гірськолижних курортах Німеччини починається в кінці листопада. У ваших краях в цей час мокро і сиро? Тоді швидше вибирайте лижну амуніцію для дітей і для себе – альпійська, снігова зима чекає вас!