Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!

Куди гострити лижі взимку? Якщо уявити собі список відповідей на це питання, то не останнє місце в ньому займе Словаччина, гірськолижні курорти якої мають своїх шанувальників. Цю країну можна назвати хорошим майданчиком для тих, хто тільки має намір осягнути науку катання на гірських лижах: по-перше, тут багато простих трас, по-друге, зимові курорти Словаччини радують гарними лижними школами і низькими цінами. З тих же причин сюди з’їжджаються сім’ї з дітьми. Якщо гірськолижна Словаччина досі залишається для вас темною конячкою, Кидпассаж пропонує дізнатися більше про можливості цієї країни для зимового сімейного відпочинку.

Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!

Гірські лижі в Словаччині

«Словаччина – це не Австрія», – часто можна почути від завзятих гірськолижників. Що цікаво, у цій фразі відсутній негативний сенс. Однак лижні курорти Словаччини дійсно мають свої особливості, причому часто приємні.

Важливим достоїнством зимового відпочинку в цій країні є його дешевизна. Ціни на проживання і катання невисокі, тому багато хто можуть собі дозволити тривалі гірськолижні тури в Словаччину – на 10 днів або навіть 2 тижні. Це ідеально підходить для новачків, які тільки після декількох днів навчання починають відчувати радість від проходження трас. Це зручно і досвідченим лижникам, які бажають сповна насолодитися екстримом.

Сім’ї з дітьми, які вибирають гірські курорти Словаччини, дуже цінують зручність трансферу. Дорога з аеропорту до більшості гірськолижних центрів становить не більше години. З сусідніх зі Словаччиною країн можна також добиратися на машині.

Хвалебні відгуки про гірськолижних курортах Словаччини зазвичай містять згадка про гарному якості трас. Це пов’язано з тим, що гірськолижні центри розташовані на оптимальній висоті для стабільної засніженості схилів. Сезон катання триває до 150 днів. А ось до недоліків зазвичай відносять малу кількість трас. Навіть на найбільшому курорті Ясна їх всього 29. Проблема вирішується придбанням «Супер-скіпаса», дія якого поширюється на всі лижні центри країни.

У Словаччині, у порівнянні з Австрією, дуже мало гірськолижних курортів. Однак ті, що є, надають необхідний спектр послуг лижникам, в тому числі сім’ям з дітьми. Це і заняття в лижних школах, і прокат устаткування, і спритні скибусы, і зимові розваги для дітей і дорослих. Так, все це навряд чи засліпить вас австрійським шиком, але зате порадує добротністю.
 

Ясна

Гора Хопок в Низьких Татрах – місце, де знаходиться кращий гірськолижний курорт Словаччини. Ясна користується пошаною у досвідчених лижників завдяки сучасному обладнанню та якісним складним трасах. Сюди з’їжджаються сноубордисти, яких манить найбільший в Словаччині сноупарк з перешкодами різного рівня складності. Тут відводять душу фрірайдери, борознячи цілинні снігу єдиною в Центральній Європі зони для фрірайду. Але в цю тусовку профі абсолютно вільно вписуються новачки. Починаючи з занять в лижній школі, вони незабаром виходять на одну з синіх трас в ареалі Отупне.

Дитяча школа Jasna Ski має кілька арен «Максиленд» для безпечного катання юних лижників. Малюки 3-4 років і старші хлопці, 5-11 років, тренуються окремо. Найменші гості курорту добре проведуть час в дитячому садку, поки батьки будуть підкорювати гори.

Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!Курорт Ясна

Якщо ви приїхали взимку в Татри, гірські лижі не стануть єдиною розвагою. Катайтеся на санках, оцініть зручність скифокса і дізнайтеся, з якого боку підходити до сноубайку. Відвідайте загадкові Демановские печери, що нагадують палац Морозко. Або навпаки, втечіть від холоду в Ліптовський Мікулаш, щоб провести по-літньому спекотний день в аквапарку «Татраландія». Для повного релаксу пориньте в басейн з термальною водою на курорті Бешенева.

Готелі Ясною розташовані недалеко від підйомників. Серед готелів курорту є ті, що орієнтовані саме на відпочинок з дітьми.

Штрбске плесо

Самий зручний курорт для перших тренувань розташований на південних схилах гори Предне-Соліско у Високих Татрах в Словаччині. Тут трохи більше десятка трас, в основному синіх. Але як красиво це можна подати в оповіданні: «Ми приїхали, не вміючи навіть пристебнути лижі, а до кінця відпочинку підкорили всі траси курорту!» Новачки можуть осягати лижну науку разом з інструкторами, а діти поєднають навчання з розвагами на території снігового парку «Максиленд».

Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!Курорт Штрбске Плесо

Інструктори рекомендують новачкам зробити паузу в заняттях, якщо сильна втома накопичилася. На курорті Штрбске Плесо можна і без лиж відпочити на засніжених схилах: покататися на санках або на ватрушке, освоїти сніговий рафтинг або відправитися в похід по Млиніцкой Долині. А якщо промерзли до кісток, зігрітися допоможе літнє тепло аквапарку «Татраландія» в Ліптовському Мікулаші.

Все житло курорту знаходиться відносно далеко від схилів. З дітьми краще селитися поблизу залізничної станції Штрбске Плесо, так як звідти відправляються скибусы до витягів.

Татранська Ломніца

Сім’ї з дітьми часто зупиняють вибір на цьому курорті Високих Татр з-за того, що до нього дуже зручно добиратися. Від аеропорту в Попраді до Татранської Ломніци регулярно ходять автобуси і скибусы. Досвідчені лижники чи не в літаку починають готуватися до виходу на складні траси ареалів Скалнате Плесо і Ломницький Сідло, а новачкам рекомендується починати з навчання в лижній школі. Потім свіжоспечені лижники підкорюють свої перші сині траси в ареалі Ямі. Діти можуть пройти навчання в школах Ternavski і Tatry Motion з дитячою зоною «Максиленд». У першій дітей мотивують вчитися тим, що видають дипломи і присвоюють почесні звання. У другій вміло поєднують тренування з іграми.

Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!Курорт Татранська Ломніца

Якщо хочеться урізноманітнити зимовий відпочинок в Словаччині, можна вибратися на схил не з лижами, а з санками. Також в Татранській Ломниці існують пішохідні маршрути, частина з яких сподобається навіть малюки. У програму apr?s-ski внесуть свою лепту спортивний центр і дитячий ігровий містечко Kamzikovo.

Незважаючи на скромну кількість зірок, деякі місцеві готелі створили чудові умови для дитячого і сімейного відпочинку. Рекомендуємо селитися в самій Татранської Ломниці, якщо ви тільки мають намір освоювати лижі, і в Скалнате Плесо, якщо досвіду вам не позичати.

Доновали

На стику Низьких Татр і хребтів Велька Фатри, в селищі Доновали працює гірськолижний центр Park Snow. Його головна фішка – найбільший в Словаччині дитячий зимовий фан-парк. На добре обладнаній території проходять уроки, під час яких діти освоюють гірські лижі, а опівдні починається «велика перерва» – час для ігор і шоу. У лижних школах Доновал займаються діти 4-12 років, але якщо ваше 3-річне чадо прагне наслідувати батьків-лижникам, можна найняти індивідуального інструктора.

Гірськолижні курорти Словаччини – відпочиваємо всією родиною!Курорт Доновали

На курорті обладнано два ареалу для катання. Сині траси зосереджені в Заградиште, а червоні і чорні Нової Голі. Також в Доновалах є зона для сноубордингу та траси для бігових лиж. Але самим безтурботним і не вимагає підготовки видом зимового відпочинку є катання на санках і ватрушках.

Park Snow небагатий сімейними розвагами. Ті, хто цінує активний спосіб життя, добре проведуть час в боулінгу. Але якщо вам потрібен спокійний і комфортний відпочинок з дітьми в Словаччині, можна підшукати готель з власним басейном і дитячим майданчиком.

Ми розповіли лише про найбільш важливих якостях гірськолижних курортів Словаччини. А безліч приємних дрібниць відкриється вам, якщо ви вирішите всією родиною провести в цій країні зимовий відпочинок. Сподіваємося, наша колекція дитячих і сімейних готелів Словаччини вам в цьому випадку стане в нагоді.