Словенія, як оброблений рукою майстра дорогоцінний камінь, сяє всіма своїми гранями. Маленька країна має таку кількість природних та архітектурних пам’яток, що сюди прагнуть потрапити туристи зі всього світла. Одне з багатств Словенії – лижні курорти. Пологі схили Похорья і Юлійських Альп є відмінним місцем для перших тренувань, тому відпочинок з дітьми в Словенії принесе безсумнівну користь новачкам будь-якого віку. Разом з тим відпочинок в Словенії взимку проводять і професійні лижники, яких залучають нестандартні траси і зони для фрірайду.

Кидпассаж відібрав для вас найкращі гірськолижні курорти Словенії, де створені умови для зимового відпочинку з дітьми.
 

Гірські лижі в Словенії

Гірськолижна Словенія припаде до душі тим, хто цінує спокійний відпочинок і відсутність помпезності. Затишок, приємна простота в спілкуванні, хороша якість послуг при їх невисокою вартістю – ось чим цінні зимові курорти цієї країни. При зовнішній скромності (мале, порівняно з австрійськими Альпами, кількість трас і фешенебельних готелів) словенські гірськолижні центри мають сучасне обладнання і підтримують високу якість снігового покриття.

Гірські масиви на території Словенії невисокі, траси прокладені на відносно невеликій висоті, тому лижний сезон тут коротше, ніж у сусідній Австрії. Однак хороше покриття трас забезпечують снігові гармати. Єдиний високогірний курорт – Бовець, де можна кататися з грудня до кінця квітня.

Перевага відпочинку в Словенії для сімей з дітьми – зручність переміщень по країні. Оскільки її територія мала, то майже до всіх курортів легко дістатися з аеропорту, а під час відпочинку в горах можна дозволити собі з’їздити на екскурсії в інші міста та сусідні країни. Вибір місць проживання досить широкий, хоча великих готелів не має жоден гірськолижний курорт Словенії. Батьки, чиї діти не потребують особливого меню, будуть приємно здивовані тим, як смачні і корисні страви словенської кухні.

Читайте також: Кухня Словенії для дітей

Мариборське Похор’є

Найбільший гірськолижний курорт Словенії може похвалитися відмінною інфраструктурою і до того ж – найдовшою нічною трасою в Європі. Три зони катання розташовані на різній висоті і з’єднані між собою сучасними підйомниками. Серед трас переважають сині, але досвідчених лижників потішать кілька складних спусків.


Мариборське Похор’є вважається хорошим місцем для початківців лижників. На курорті працюють гірськолижні школи, де займаються дорослі і діти. Багато інструктори кажуть по-російськи. Для малюків, які ще не можуть скласти компанію на схилах батькам, працює дитячий садок. Готелі розташовані безпосередньо на схилах гір, у кожній зоні катання. Деякі готелі мають дитячі ігрові кімнати, квартира з кухнею для самостійного приготування їжі.

Гірськолижний відпочинок в Словенії гарний і тим, що його легко поєднувати з екскурсійною програмою. З Марибора з дітьми можна з’їздити в Птуй, де знаходиться старовинний замок, в Любляну або навіть в Австрію. Та й сам маленький старовинне Марібор схожий на музей під відкритим небом. Розважальна програма також порадує тих, хто відпочиває взимку в Похор’є. З дитячих розваг зазначимо критий ігровий центр Bumbar Park, дорослих – мариборские терми.

Більш детально про відпочинок з дітьми в Маріборського Похор’є читайте на сторінці нашого сайту.
   

Краньска-Гора

Від цього містечка на північному заході країни рукою подати до Австрії та Італії, тому зимові тури в Словенію легко перетворити на екскурсію по Європі. Але, можливо, вас настільки захопить катання і програма apr?s-ski, що на екскурсії не залишиться часу.

Краньска-Гора має славу респектабельного курорту, орієнтованого на сімейний відпочинок. Тут багато простих трас, працюють гірськолижні школи і дитячий садок для малюків, яким поки ще рано вставати на лижі. Просунуті лижники оцінять якісні червоні і чорні траси.

Час, вільний від гірських лиж, можна присвятити іншому активному відпочинку – спуску по санній трасі, катання на ковзанах або на оленячої упряжці, прогулянки на снігоступах по одному з маршрутів парку Триглав, льодолазанню (навіть просто подивитися, як хтось піднімається по замерзлому водоспаду, вже цікаво).

 
Бохінь

Південно-східні відроги гір парку Триглав займає ще один гірськолижний регіон Словенії: Бохінь. До його складу входить три лижних центру, а також озеро Бохінь. Найбільш придатними для відпочинку з дітьми вважаються центри Вогель і Сорішка Планіна. Все необхідне, від гірськолижних шкіл до пунктів прокату спорядження, ви знайдете на місці.

Серед інших зимових розваг Бохінь – ковзани, санки, сноубординг, фрірайд. Якщо мороз не радує, невеликий аквапарк Bohinj поділиться літнім теплом. А найкращою екскурсією з упевненістю можна назвати візит на лижну фабрику Elan.

В 28 км від Бохінь знаходиться ще одна невелика зона катання, розташована поруч з озером Блед. Але частіше ці місця відвідують заради природних красот і Бледского замку.

Читайте також: відпочинок з дітьми на озері Блед

Бовец

Це самий високогірний курорт Словенії, розташований на заході парку Триглав, біля підніжжя гори Канін. Лижний сезон тут триває довше, ніж на інших курортах країни. Траси в рівній мірі цікаві новачкам і професіоналам. Поки початківці лижники, тільки-тільки що покинули лижну школу, обережно проходять сині траси «Равельнік» і «Чезсоча», впевнені в собі спортсмени можуть спробувати свої сили на складній трасі «Крница». Фрірайдерів чекають цілинні снігу.


Основні розваги пов’язані з перебуванням на свіжому повітрі: катання на санках і на собачих упряжках, походи на снігоступах, льодолазіння. Відпочити після напруженого катання можна в критому басейні. Також цікаво оглянути старовинні споруди в самому містечку та його околицях.

Корисна особливість курорту – можливість з одним скі-пасом кататися на трасах Словенії, Австрії (Arnoldstein) та Італії (Sella Nevea, Tarvisio). Це прекрасна можливість за одну поїздку скласти думку про гірськолижних курортах різних країн. Недоліком курорту для туристів з дітьми можна вважати віддаленість від аеропорту Любляни.

Чи знаєте ви, де розташований найбільш південний зимовий курорт в Європі, на якій позначці розташований самий високогірний курорт і де найбільша тривалість лижного сезону? Потрібну інформацію ви зможете знайти в оглядах Кидпассаж, присвячених гірськолижного відпочинку з дітьми.