Цю шапку, здатну виконувати функції шарфика (або шарфик, здатний виконувати функції шапки) ви легко зв’яжете самостійно.

Зимова шапка своїми руками

Цю шапку, здатну виконувати функції шарфика (або шарфик, здатний виконувати функції шапки) ви легко зв’яжете самостійно.

Вам знадобляться нитки і спиці. Які, на ваш смак.

Враховуйте, що чим тонше спиці, тим щільніше вийде полотно (і навпаки).

Враховуйте також, що натуральна шерсть буде кусатися, а, отже, доставляти вам дискомфорт.

Я ж, придумуючи цю шапку-шарфик, ставила за мету максимальну зручність і функціональність.

За моєю задумом головний убір в’яжеться звичайною гумкою (1 лицьова, 1 виворітна плюс кромочні петлі).

Теоретично гумкою можна пов’язати манжету, а інше полотно – будь-якою зручною для вас в’язкою. Одна дуже гарна дівчина вже зв’язала таку шапку лицьовій гладдю. Ваше право!

Для вірності спочатку наберіть на спиці 30 петель і зв’яжіть шматочок довжиною хоча б 5 сантиметрів.

Так вам буде легше визначитися із загальною кількістю петель, необхідним для ваших ниток, ваших спиць і вашої голови (в ідеалі шапка-шарфик повинна вільно одягатися на вашу голову і добре на ній триматися).

Тепер набирайте ваше кількість петель (у мене їх 130) і в’яжіть полотно довжиною як мінімум 50 сантиметрів.

Зв’яжете, акуратно його виперіть і висушіть в розтягнутому вигляді (це не обов’язково, просто так воно буде краще виглядати).

Потім краю полотна потрібно зшити з кромочним петель так, щоб у вас вийшла труба.

Важливо лише, що зшиваємо ми не все полотно, а тільки частину. В моїй шапці – це половина, близько 25 сантиметрів. Ви можете зашити і більше, а от менше немає сенсу: від холоду буде страждати ваша шия.

В край полотна з незашитыми бічними сторонами протягуємо шнурок (я зробила його з решти ниток). На кінці шнурка пришиваємо помпони (по-перше, для вірності, що шнурок не загубиться, по-друге, для краси).

Шапка готова.

Тепер трошки про те, як її можна носити.

Ви можете одягати її на шию і носити як шарф.

Причому виглядати вона буде по-різному в залежності від того, де буде знаходитися вільна частина (та, що з помпонами) – спереду, збоку або ззаду.

Якщо ж шнурок затягнути і зав’язати, у вас вийде класична шапка з помпонами.

Різниця лише в тому, що довге волосся можна витягнути в отвір, яке утворюється із-за того, що полотно не зашито до кінця. Шапку можна носити і як трубу.

Такий варіант чудово вас зігріє в сильний вітер і мороз. А взагалі шапка-шарфик така зручна, що ви ще і самі кілька варіантів шкарпетки запросто придумаєте.

Будьте красивими, не мерзніть і не хворійте!

Джерело