Гомогенний лінолеум – що це таке? Особливості, різновиди, основні переваги

Гомогенний лінолеум  що це таке? Особливості, різновиди, основні перевагиОдним з найбільш затребуваних видів підлогового покриття є лінолеум. Його історія розвитку розпочалася досить давно, а з кожним роком він набуває все кращі характеристики. Варто відзначити, що цей матеріал пройшов досить значний шлях розвитку від звичайної просмоленим тканини і до покриття, яке відрізняється високими показниками стійкості. Середній період експлуатації знаходиться в межах 10-15 років. Окремо варто виділити гомогенний лінолеум, який має чудові характеристики при використанні в приміщеннях з підвищеною прохідністю, наприклад, це можуть бути комерційні об’єкти або освітні установи.

Розберемося з термінологією

Зміст статті

 • Розберемося з термінологією
  • Основні переваги
 • Особливості підлогового покриття
 • Різновиди матеріалу

Гомогенний лінолеум являє собою однорідний матеріал. Назва було присвоєно з-за того, що структура однорідна по всій товщині. Тут немає ніяких шарів, як, приміром, у гетерогенних. Принт виходить єдиним і це дозволяє зберегти заявлені виробником характеристики протягом усього періоду експлуатації.

Саме завдяки таким своїм характеристикам цей варіант вироби дуже часто вибирають для облаштування підлог у дитячих спальнях, ігрових та в інших приміщеннях з підвищеною прохідністю людей.

Якщо розглядати з точки зору експлуатаційних параметрів, можна стверджувати, що цей варіант є вічним. Малюнок впродовж тривалого часу не втрачає яскравості. Якщо статися так, що в деяких місцях буде знижена товщина покриття, це можна буде виправити. Для цього використовується технологія нарощування, її можна зробити навіть у домашніх умовах.

Гомогенний лінолеум  що це таке? Особливості, різновиди, основні переваги

ВАЖЛИВО. Відмінною особливістю є повна відсутність будь-яких з’єднань, зазорів між полотнами. Для з’єднання покриття спаюється з застосуванням спеціальної зварювання. Це дозволяє виключити вірогідність попадання бруду і сміття між стиками. Не будуть утворюватися горби і складки.

Основні переваги

Цей вид підлогового покриття можна однаково успішно використовувати як в домашніх умовах, так і в комерційних. Серед переваг варто виділити наступні:

 • Високий ступінь зносостійкості.
 • Високий ступінь пожежної безпеки.
 • Відсутність неприємного запаху.
 • Тривалий термін експлуатації.
 • Витримує вплив хімікатів.
 • Володіє антистатичним ефектом.

Такий матеріал здатний витримувати досить високі навантаження. Він не здатний вбирати вологу і не деформується. Догляд за ним дуже простий.

Особливості підлогового покриття

Складається цей вид лінолеуму з наступних складали:

 • ПВХ (полівінілхлорид).
 • Пластифікатори. Вони необхідні для додання матеріалу еластичності і пружинности.
 • Доломіт. Застосування цього компонента дозволяє підвищити показники вогнетривкості покриття, також це згубний вплив непотрібних в будинку комах.
 • Крейди, вапна.
 • Кварцовий пісок. Покриття набуває м’якість відтінків.

Кожен з перерахованих компонентів дуже важлива і виключення одного з них кардинально змінить характеристики виробу.

Гомогенний лінолеум  що це таке? Особливості, різновиди, основні перевагиЗ метою надання підлогового покриття підвищених показників міцності виробник наносить верхнім шаром поліуретан і поліакріл. Цей шар є єдиним впровадженим в загальну структуру виробу, саме тому він може бути схильний до стирання. Якщо в процесі експлуатації цей шар піддався сильному зносу та стерся, його цілком реально відновити. Для цього фахівці застосовують спеціальні склади. В іншому випадку, можливо і подальше використання підлогового покриття без відновлення, його характеристики не сильно погіршуватися.

Виробник випускає натуральний лінолеум такого типу. При виробництві якого використовується джут, лляне масло і смола, деревне борошно. В складі натуральні компоненти знаходяться в співвідношенні 99 до 1 з іншими.

ДОВІДКА. Особливість цього матеріалу — можливість відновлення при активній експлуатації. Для цього використовують шліфувальну машинку.

Різновиди матеріалу

Цей вид матеріалу можна поділити на певні підвиди. Вони поділяються в залежності від наявності або ж відсутності основи, також це інші параметри.

Унікальний склад дозволяє надати дійсно високих показників міцності, матеріал буде дуже складно продавити або порвати. Присутність поліуретану дозволяє надати м’якості.

Це армований матеріал і його основною відмінністю є ціна, вона буде в два рази вище, ніж вартість звичайного матеріалу. Показник зносостійкості знаходиться в межах класу 33-43. Це комерційне підлогове покриття.

Цей вид підлогового покриття можна використовувати як в комерційних приміщеннях, де дуже важливі високі показники стійкості до активної експлуатації, а також в домашніх умовах. Навіть вибираючи гомогенний лінолеум для дому ви можете бути впевнені в тому, що купуєте дійсно надійний матеріал, який прослужить вам протягом довгих років і не втратить при цьому заявлених виробником характеристик. Таке рішення раціонально.

Гомогенний лінолеум  що це таке? Особливості, різновиди, основні переваги