Гори в Туреччині – як поєднати з сімейним відпочинком?

Що першим приходить на розум при слові «Туреччина»? Напевно, готелі all inclusive на морському узбережжі. Разнежившиеся на сонечку відпочиваючі ніби й не помічають, що знаходяться в гірській країні. Як же, плануючи відпочинок з дітьми в Туреччині, використовувати всі її туристичні можливості? Пропонуємо дізнатися більше про переваги гірських курортів цієї країни.

Гори в Туреччині   як поєднати з сімейним відпочинком?

Найвища гора в Туреччині

Гори і плоскогір’я займають більшу частину території Туреччини. Основні вершини знаходяться на сході країни, в межах Вірменського нагір’я. Згаслий вулкан Великий Арарат (5165 м) – найвища точка країни. Це ще і найвища гора в світі по відносній висоті, тобто відстані від підніжжя до вершини. Але оскільки в Туреччині кілька гірських хребтів, прийнято відзначати найбільші висоти в різних частинах країни.

Так, хребти Улудага на північному заході Туреччини мають максимальну висоту 2543 (гора Малий Олімп). Найвища точка Центрального Тавра – гора Демирказик (3726 м), Східного Тавра – гора Джило (4168 м), Західного Тавра – Бейдаглар (3083 м). Вершина Качкар (3931 м) – найвища точка Понтійських гір.

Один лише недолік у більшості цих вершин: вони розташовані аж ніяк не в туристичних районах. Зате поблизу одного з популярних сімейних морських курортів Туреччини, Кемера, розташована значна гора Тахтали. Її висота над рівнем моря становить 2365 м (вище, ніж гора Говерла в Карпатах).

Гори в Туреччині   як поєднати з сімейним відпочинком?Тахтали

Ще одна унікальна вершина доступна тим, хто приїжджає до Туреччини заради катання на лижах. Це згаслий вулкан Ерджіяс (3916 м) неподалік від гірськолижного курорту Кайсері.
 

Як можна поєднати відпочинок в горах і на морі

Взимку лижники шукають варіанти apres-ski, спускаючись з гір. Влітку ж, стомившись від одноманітного лежання на пляжі, можна відправитися в гори. Найлегше це зробити, якщо ви плануєте відпочинок в Кемері. На гору Тахтали, яка служить романтичним фоном для цього курорту, веде канатна дорога Olympos Teleferik. Її нижня станція побудована між Чамьюва і Текірова, а верхня – на вершині гори. Канатна дорога Тахтали має протяжність 4350 км.

Вагончик долає цю відстань за 10 хвилин, і захоплюючі дух панорами – лише розминка перед тим, як ви опинитеся на горі. По-перше, звідти в ясну погоду видно частину узбережжя від Финике до Сіде. По-друге, ще в травні вершина гори вкрита снігом: за кілька хвилин перенестися з спекотного пляжу на льодовик – незабутнє пригода.

При цьому селитися поблизу найвищої гори має сенс тільки у зимовий час: готелі поруч з горою Тахтали коштують дорожче, ніж в приморських курортних селищах. Зауважимо, що гора є частиною національного парку Олімпос-Бейдаглари. Це і прекрасні лісові стежки для походів, і розкопки стародавніх міст Фазеліс, Олімпос і Идирос.
 

Гірські курорти Туреччини

Нове, бурхливо розвивається напрямок в Туреччині – гірськолижний туризм. Сучасні центри для підкорювачів гірських схилів з’явилися на півночі, в центрі та на півдні країни і відразу знайшли своїх шанувальників. Причина їх популярності в тому, що при невисокій вартості перельоту та проживання тут можна отримати по-турецьки якісний готельний сервіс і гідні траси.

Сезон на турецьких гірськолижних курортах триває до 170 днів, в основному з грудня по березень. Основна маса відпочиваючих в горах Туреччини – сім’ї з дітьми. Для професіоналів і фрірайдерів тут набагато менше можливостей, ніж для початківців лижників.
 

Гори для юних лижників

Заради чого варто їхати з дитиною в Туреччину в січні? Звичайно, заради катання на лижах. Траси турецьких курортів прокладені в мальовничих місцях, добре обладнані і прекрасно підходять для початківців лижників.

Наприклад, гірськолижний курорт Улудаг, що коштує в 170 км від Стамбула, має 18 синіми трасами – для новачків тут справжнє роздолля. Освоїти премудрості катання на лижах допомагають інструктори, багато з них добре говорять по-російськи. Дістатися до трас дуже просто: майже всі готелі в Улудагу мають власні підйомники. До числа переваг місцевих готелів входить застосування системи «все включено», що дуже зручно для сімей з дітьми.

Гори в Туреччині   як поєднати з сімейним відпочинком?Гірськолижний курорт Улудаг

Ще один плюс курорту – повноцінна програма apres-ski. У неї можна включити сімейні розваги в готелях, прогулянки по національному парку Улудаг, екскурсію по музею стародавнього міста Бурса, поїздку на термальні джерела Ялова Термаль.

Поставити дитину на лижі або сноуборд можна й на інших гірськолижних курортах Туреччини: в Паландокені, Сарикамиш (пологі схили вселяють у початківців впевненість у власних силах), Карталкае, Давразе.

Читайте також: Лижна екіпіровка для дітей: що важливо знати

Найпівденніший курорт, Тахтали, дарує можливість в один день і покататися на лижах, і скупатися в морі. Але це швидше розвага для моржів – купальний сезон починається лише у травні, а гірськолижний закінчується на початку квітня.

Нестереотипно? Без сумніву. Бажаємо вам отримати задоволення від катання по сніжних схилах спекотної Туреччини. А ми тим часом вже підібрали для вас невелику колекцію кращих сімейних готелів Улудага. Сподіваємося, ваш відпочинок з дітьми в Туреччині (незалежно від того буде це морський курорт, екскурсії в місті або гірськолижні спуски) залишить лише найяскравіші враження!