Вантажоперевезення автотранспортом по країні вимагає чіткого контролю. Це допомагає відстежити пересування вантажу в будь-який момент, достовірно інформувати замовників, забезпечити безпеку товару. Оптимальним варіантом вважається gps-стеження за допомогою спеціального пристрою на автомобілі і програми на персональному комп’ютері.

Що таке GPS

Для того, щоб зрозуміти суть роботи GPS-моніторингу, необхідно знати, що таке GPS. Це навігаційна система, яка складається з 24 супутників, укладених в єдину мережу. Розташовані вони на висоті близько 17 тисяч кілометрів на 6 орбітах. Супутникове стеження є всепогодним, що вигідно відрізняє від раніше існуючих технологій. Потрібно просто включити датчик-маяк на пристрої, і система визначить, покаже на екрані ваше місце розташування незалежно від наявності або відсутності хмар, снігу, дощу і т. д.

Відстеження відбувається шляхом передачі сигналу через інтернет від декількох супутників до маячку сигналів. Координати останніх відомі, визначення положення об’єкта відбувається за затримку прийому антеною GPS-приймача. Далі програма проводить обчислення і визначає положення на карті, яке відповідає тривалості відповіді датчика. Головною умовою моніторингу є завчасна установка маячка (трекера) на авто.

GPS-моніторинг транспорту

Система gps-стеження доступна всім людям, вона часто використовується в телефонах, в навігаторах або військовій сфері. Цей сервіс допомагає моніторити, контролювати пересування транспортних засобів, що часто застосовується у вантажоперевезеннях. Система GPS-моніторингу транспорту використовується для організації, керування схемами логістичних маршрутів, відстеження пробігу автомобіля, фактичного пересування, паливних витрат.

Для передачі даних до обладнання використовується контролер або трекер, який встановлюється на машину або кріпиться до будь-якого іншого об’єкта. Датчик передає дані, які записує програма моніторингу на комп’ютері та в подальшому можна повністю відстежити весь маршрут авто. Деякі GPS системи допомагають навіть контролювати витрату палива та інші параметри.

Моніторинг транспорту GPS/ГЛОНАСС

На даний момент існує дві великі системи позиціонування – ГЛОНАСС (Росія) і GPS (США). Обидва сервісу виконують однакові функції, тому для GPS-моніторингу можна вибирати будь-який. Для власників автопарку це незамінний інструмент, який через трекер на транспортних засобах, допомагає скоротити витрати, уникнути обману з боку водіїв і отримувати в режимі онлайн дані про місцезнаходження вантажу/товару.

Моніторинг транспорту GPS/ГЛОНАСС дозволяє на основі отриманих через додаток даних сформувати докладний звіт, де будуть зазначені наступні параметри:

  • максимальна/середня швидкість пересування автомобіля;
  • загальний кілометраж;
  • кількість заправок;
  • кількість зливів палива;
  • час в дорозі.

Моніторинг можна проводити через спеціальну програму, яка збирає всю статистику і надає звіт користувачеві. Сама GPS система дуже проста у використанні, датчики встановлюються один раз і потім змінюються рідко. Користуватися моніторингом можна в будь-якій точці планети, де є доступ до інтернету. Для зручності можна інтегрувати програму трекінгу з іншими зовнішніми системами, наприклад, 1С.

Контроль палива – GPS-моніторинг

Нерідко трапляються ситуації, коли недобросовісні співробітники намагаються нажитися за рахунок фірми. Один з варіантів – злив палива і отримання грошей з каси компанії. Це підштовхнуло багатьох власників автопарків купити трекери і встановити їх на машини. Контроль палива – GPS-моніторинг, який з високою точністю визначає, коли і де була машина в кожен конкретний момент поїздки, йшла вона строго маршруту та графіку руху.

Складність для власників була в тому, що неможливо було довести порушення з боку водія. Моніторинг через систему позиціонування відкриває можливість говорити аргументовано, з конкретними фактами, які буде не так просто пояснити, якщо це неправда. Система GPS відстеження буде корисна і у випадках відставання від графіка або непередбаченої ситуації на дорозі (поломка/аварія).

ГЛОНАСС або GPS – що краще

З-за того, що існує дві системи, багато користувачів задають питання: GPS або ГЛОНАСС слід використовувати? Для звичайного громадянина цей вибір абсолютно не принципове, тому що обидва сервісу працюють однаково добре. Різниця тільки в тому, що один з них належить США, а інший – Росії. Автомобіліст без обмежень може використовувати будь-яку з цих систем моніторингу абсолютно безкоштовно. Виняток становить тільки військова сфера, в якій потрібно обов’язково користуватися вітчизняним ГЛОНАСС.

Якщо ви сумніваєтеся, який з цих двох варіантів надає більш надійні дані, то краще використовувати одночасно обидва. Така можливість існує і відмовлятися від неї не варто. Шведська компанія загальнонаціональної мережі супутників на офіційному рівні визнала, що за їх даними моніторинг від ГЛОНАСС в європейських широтах працює ефективніше, ніж GPS.

Послуги GPS-моніторингу

Існує багато компаній, які надають послуги в цій сфері. Деякі з них пропонують вносити абонентську плату за користування програмним забезпеченням і техпідтримкою. Існують фірми, які надають послуги GPS-моніторингу безкоштовно і стягують оплату тільки за самі прилади (трекери), які обов’язково потрібні для моніторингу. Враховуйте, що висока вартість не завжди гарантує високу якість.

Якщо у вас немає бажання переплачувати, то ви можете самостійно встановити інструкції прилади і укласти договір з однією з компаній, які надають послуги з моніторингу та надання даних про рух транспортних засобів з датчиками. Спостереження проводиться не тільки на території Росії, але і по всій Європі. Моніторинг через GPS допоміг багатьом компаніям позбутися від недобросовісних співробітників і налагодити логістику.

Відео: супутниковий моніторинг транспорту