Для багатьох людей домашні улюбленці стають членами сім’ї, тому вони дуже переживають, коли собака або кішка пропадають. Деякі дорогі породи собак навіть крадуть, щоб потім віддати господареві за велику винагороду. Щоб цього уникнути, можна використовувати GPS-маяк для тварин, який буде передавати онлайн місцеположення маяка.

Як працює GPS-трекер

Майже всім власникам смартфонів відомо, що таке GPS. Спеціальна система спостереження, яка складається з великої кількості супутників на 6 орбітах Землі, посилає сигнали на маячок і обчислює розташування, відображаючи результат на карті. GPS-трекер для тварин працює за тим же принципом: вихованцеві надягають нашийник з навігатором, і він виконує роль передавача.

Дана супутникова система використовує для зв’язку один з каналів зв’язку, наприклад, GPRS або інтернет. Для цього в приладі має бути СІМ-карта будь-якого з мобільних операторів. Слід вибирати ту, у якої максимальне покриття у вашому місті чи регіоні. Прийом від супутника відбувається в будь-яку погоду, головне, щоб прилад був включений. Дані на карті з навігатора будуть показані з точністю до 10-30 метрів.

GPS-нашийник для собак

Сам маячок, що приймає сигнал, має невеликі розміри, тому з’явилася можливість створити нашийник з GPS для собак. Моніторинг можна здійснювати прямо зі свого мобільного, куди приходять дані з ошийника. Потрібно тільки мати доступ в інтернет, власник викачує спеціальний софт і в будь-який момент може подивитися, де знаходиться тварина. Маячок може бути вбудований в нашийник або кріпитися за допомогою кліпси.

Це пристрій особливо актуально для всіх любителів полювання з собаками. Під час тренувань тварини, прогулянок лісом, болотами або під час цькування собака може захопитися і далеко втекти від свого господаря. Нашийник з GPS допоможе відшукати вихованця за допомогою навігатора. За умови покупки гарного датчика працювати приймач буде на відстані 3,2 км. Цього цілком вистачає, щоб знайти загублену собаку в лісі. Мисливський нашийник абсолютно не сковує рух вихованця, дуже легкий.

GPS-нашийник для кішок

Такі прилади створені не тільки для мисливських псів, але і для котів. Ці вихованці більш свавільні, їх важко вигулювати на повідку, тому часто тварини гуляють самостійно. Нашийник з GPS для кішок працює за тим же принципом, що і у собак. Вам знадобиться придбати маячок, встановити на телефон додаток, використовувати SIM-картку та інтернет для зв’язку між приладами.

Для кішок випустили вдосконалений вид нашийників, де навігатор був значно зменшений. Ціна на моделі часто визначає кількість додаткових функцій, наприклад, в деяких вбудований мікрофон. Він допомагає визначити, де знаходиться ваша кішка по навколишніх звуками. Важливо правильно надіти пристрій на вихованця, щоб маячок не злетів під час руху, був активований. Нашийник для кішки з GPS ніяк не сковує рухи тварини, не випромінює шкідливих хвиль, тому що налаштований датчик тільки на прийом сигналу.

Як вибрати GPS-нашийник

Перед тим як замовити для свого вихованця нашийник, слід визначитися з тим, який варіант підійде краще. В каталозі будь-якого магазину представлено багато моделей, прилади відрізняються за ціною, функціоналу, розмірами, фірмі-виробнику. Нижче представлений невеликий огляд критеріїв, як вибрати GPS-нашийник:

 • Час роботи. Шукайте моделі, які володіють великою ємністю акумулятора. Не вмикайте прилад без необхідності, використовуйте тільки під час прогулянок, тоді заряду вистачить.
 • Корпус. Це дуже важливий критерій при виборі нашийника для мисливських собак. Матеріал повинен бути міцний, водонепроникний, щоб в будь-яких умовах продовжував маячок працювати.
 • Зв’язок. Прилад повинен відстежувати пересування в будь-яких умовах, тому потрібно купувати моделі з супутниковим каналом.
 • Кліпса. Якщо GPS знімний, потрібно забезпечити максимально надійне кріплення. Добре підходить кліпса з металу, так ви отримаєте надійне кріплення і достовірність навігації (ви будете впевнені, що датчик не відвалився десь в кущах).
 • Додаткові функції. При однаковій ціні віддайте перевагу моделі з мікрофоном або тривожною кнопкою. Сторонній чоловік, який знайшов собаку, може натиснути на пристрій, і господар буде знати про зникнення улюбленця.
 • Ціна на GPS-нашийник

  Можна купити пристрій в інтернет-магазині або на Авіто. Краще віддавати перевагу новим (не б. у.) приладів, щоб бути впевненим у повній ємності акумулятора GPS. Вартість сильно відрізняється у різних виробників. Орієнтовна ціна на нашийники з GPS:

  • Garmin DC 50 – від 18000 рублів;
  • TKP 19 Q – від 6000 р.;
  • Tagg GPS Pet Tracker – від 3500 р.;
  • Garmin TT 10 – від 15000 р.

  Відео: нашийник з GPS

  Відгуки

  Євгенія, 28 років

  Кішка влітку зістрибнула з вікна, а до цього ми її не випускали. Пошук зайняв майже цілий день, а вона сиділа в підвалі, злякавшись шуму машин. Після цього купила GPS для тварин, повісила на нашийник своєї «гулене» і вже не так сильно переживаю. На мобільному можна подивитися з точністю до 2 метрів, де вона знаходиться, рухається або сидить на місці.

  Кирило, 35 років

  Гуляю зі своїм псом кожен день, відпускаю в кінці його без повідка. Собака завжди повертається, але часом загуливается і доводиться шукати. Купив недорого Tagg GPS Pet Tracker і зараз швидко знаходжу його за допомогою мобільного при необхідності. Головне, що GPS-маячок для тварин ніяк йому не шкодить, не заважає і справно працює.

  Олена, 25 років

  У минулому році у мене вкрали собаку під час прогулянки. Чихуахуа не найдорожча порода, але було дуже прикро не стільки через гроші, скільки за улюбленого вихованця. Батьки подарували іншу собачку, але на неї я вже повісила нашийник з GPS, щоб у будь-який момент можна було перевірити, де вона знаходиться, якщо раптом вона кудись втекла.