Будь-яка людина повинна з дитинства знати своє коріння, походження роду, родовід. Грецькі імена і прізвища завжди викликали підвищений інтерес в суспільстві, оскільки мають оригінальне звучання, незвичайне значення, виділяються із загального списку. Носій таких іменних ініціалів завжди повідає допитливим красиву і зворушливу історію.

Походження грецьких прізвищ

Якщо у росіян в роду були греки, їм пощастило носити незвичайну і співзвучну прізвище, яке завжди будуть перепитувати. Такі ініціали мелодійні, співзвучні, ідеально відповідають багатьом імена, по батькові, особливо грецького стилю. Саме час з’ясувати свої коріння, прояснити ситуацію з ім’ям і іншими позначеннями особистості. Походження грецьких прізвищ має кілька визначальних факторів, серед яких:

 • співвідношення з ім’ям;
 • географічне положення, населення предків;
 • присутність фамільних прізвиськ;
 • рід діяльності предків;
 • вікові сімейні традиції.

За географічним положенням

Якщо цікаво знати,звідки родом прізвище, насамперед потрібно з’ясувати особливості роду, знайти будь-яку інформацію. Наприклад, у Стародавній Греції однакове прізвище давали цілого поселення. Надалі люди їздили, знаходили новий будинок, але ініціали зберігали на багато пологів. Так за географічною ознакою з’являлися нові роду, статні грецькі імена.

Походження прізвища від імені

Грецькі імена завжди відрізнялися своєю величчю і статусом, тому від них придумувалися прізвища цілим родам. Греки з гордістю носили такі ініціали, прагнули продовжити рід і не дати йому зачахнути. Наприклад, від першої людини на землі сталася прізвище Адамиди, яка має грецькі корені. На цьому роль біблійних персонажів у становленні грецьких пологів не завершується, як варіант – від Івана відбулися Иоаннидисы, від Костянтина – Константинидисы.

Походження прізвища від імені використовувалося не лише грецької, але і в культурах багатьох країн. Варто уточнити, що дітям давали ініціали від імені батьків. Якщо народила гречанка першу дочку, то її ім’я буде славиться у віках, знаходити своє продовження в майбутньому. Наступні діти теж мають такі ініціали, однак вибір залежить від статевої приналежності первістка.

Прізвища, утворені від прізвиськ

У Греції теж давали людям смішні прізвиська, а потім перевтілювали їх паспортні дані. Так з’явилися такі родові ініціали, як Аманатідіс і Фасулаки. У першому випадку це веселун, а в другій сильна людина. Зервас – це достаток, тобто ініціали давали занадто жадібному людині. І таких поєднань безліч, причому частіше вони характеризували характер, звички або поведінку свого володаря. Якщо це прізвище-прізвисько, греки схвалювали почуття гумору і креативний підхід своїх предків.

Прізвища за родом діяльності

Сторонній людині складно визначити значення родових ініціалів, а от членам сім’ї добре знайома родовід свого роду. Деякі прізвища за родом діяльності визначали, що в ті часи було вкрай важливо для перепису населення. Через величезної кількості людей в Греції складно було придумати оригінальні фамільні ініціали, тому за греками закріплювали прізвища, схожі за значенням з їх роботою, захопленнями, хобі. Наприклад, Псарас – рибак, Гунарас – шубник, Галатас – молочник, Ифандикс – ткач. Вже дуже скоро такі прізвища знайшли своє поширення в масах.

Грецькі прізвища і їх значення

На сьогоднішній день давньогрецькі ініціали можуть часто траплятися і у корінних жителів Росії. Це легко пояснити, оскільки греки прибули на материк, пустили коріння і стали вести осілий спосіб життя. Тутешня місцевість дуже скоро стала для них батьківщиною, а місцеві жителі – братами і товаришами. Так відбувається змішання народностей, створюється фамільна цінність для нащадків, твориться історія. Якщо цікаво, що означає грецька прізвище предків, відповідь допоможуть знайти родичі або ж всесвітня павутина. Ініціали будуть красиво звучати, при цьому мають глибоке значення.

Закінчення грецьких прізвищ

Родові ініціали грецького походження мають свої відмінності від європейських варіантів не тільки за звучанням і вимовою, але і з правопису. Красиві, мелодійні, але дуже часто складні в сприйнятті, відтворення. Щоб виключити такий мовний бар’єр, потрібно акцентувати увагу на певних правилах листи, враховувати всі частини мови і не завжди звичні закінчення грецьких прізвищ. З часом ініціали могли змінюватися, але все одно необхідно визначити з вихідним значенням, зрозуміти його глибокий сенс.

Торкнувшись теми правопису, варто нагадати, що чоловічі і жіночі ініціали мають різне звучання, стиль написання. Якщо чоловічі ініціали відмінюються за відмінками, подібно до імен іменником чоловічого роду, то жіночі залишаються незмінними за будь-яких обставин. Проте варто зауважити, що родові імена представниць слабкої статі походять від чоловічих імен. Цікаво знати: після заміжжя дружина може залишити прізвище свого батька, але дітям дає ініціали свого чоловіка. Що стосується правопису, слід зазначити такі моменти:

 • В давньогрецьких найменуваннях є стандартний суфікс – акис. Приклади: Персакис, Алексакіс, Ксенакис, Феодоракис, Димитракис. Другий варіант суфікса – адіс. Приклади: Николаидис, Василиадис.
 • В Елладі дуже часто згадуються благородні імена, в яких використовується суфікс пуло. Приклад: Аргиропуло. З честю та гідністю звучить суфікс – іди. Приклади: Македониди, Адамиди.
 • Що ж стосується закінчень, жіночі прізвища походять від чоловічих імен, проте в кінці закінчуються на «А,В». Наприклад, якщо він – Заробалас, то вона буде відгукуватися при вимові Заробала. В останньому випадку прізвище не рекомендується змінювати за відмінками, інакше це ознака людської безграмотності. Жіночі ініціали звучать ніби в родовому відмінку – інших варіантів бути не може. Прізвища Стародавній Греції серед жителів Росії зустрічаються часто, тому корисно знати, як звучать їхні красиві вимови.

  Список грецьких прізвищ

  На материковій Росії проживає велика кількість греків, живуть вони і в інших державах світу. Красиві грецькі прізвища будуть і далі звучати в усіх галузях промисловості, сільського господиня, туризму і т. д. Згадки про цю нації є і в Елладі, де греки асоціювалися з безстрашними захисниками. Сучасні прізвища відрізняються від первісних на острові Крит, однак наявність літер «А» або «В» в закінченнях дає зрозуміти, що в родовому дереві є греки. Саме час запитати матір або батька, після чого скласти родовід.

  Грецькі прізвища жіночі

  Такі давньогрецькі ініціали просочені жіночністю і елегантністю, а до їх власниці хочеться звертатися знову і знову. Після народження дитини жінка може їх поширити але тільки, якщо не пов’язана з чоловіком узами шлюбу. В іншому випадку син буде носити прізвище свого батька. Нижче представлені грецькі прізвища для дівчат. Запропонований повний список внесе в свідомість певну гласність у плані правопису жіночих ініціалів.

  Мангаротоглу

  Заробала

  Цавахиду

  Иоанниди

  Александридису

  Сіфакісу

  Димитриди

  Катракіс

  Грецькі прізвища чоловічі

  Чоловік повинен підносити свій рід, славно і гордо нести на плечах бездоганну репутацію родових ініціалів.Грецькі прізвища чоловічі чимось нагадують російські імена, наприклад, Олександр – Александридис, Костянтин – Константинидис. Православні та грецькі імена переплітаються, що зайвий раз показує узагальненість цих народів. Можна складати повний список найактуальніших фамільних ініціалів. Отже:

  Іоаннідіс

  Галіфіанакіс

  Аматанидис

  Заробалас

  Ксенакис

  Феодоракис

  Спанидис

  Адамиди

  Прізвища грецького походження – як дізнатися свої коріння

  Ще зі шкільної лави люди чули про Елладі. Це вічне видання про створення світу, грецьких традиціях і прагненнях. Почасти ця література вказує на грецькі корені прізвищ, про які повинен знати їх володар. Якщо кілька варіантів, як вивчити свій родовід, дізнатися більше про наших предків і їх життєвих цінностях. Цілком логічно, що при необхідності можна «поритися» в архівах, але не завжди необхідні такі складності. Звернути увагу бажано на такі аспекти пошуку істини:

  Вивчити значення своїх ініціалів. Якщо вони мають грецьке походження, не виключено, що в родині були греки. Наприклад, Софія в перекладі на російську означає «милосердя», а Олександр – це «захисник». Обидва імені родом із Стародавньої Греції, саме час звернутися до прізвища.

  Присутність літер «А або В» в закінченні теж підтверджує, що в роду дійсно числяться греки. Потім необхідно шукати схоже звучання ініціалів, щоб визначити початковий варіант. Ось саме з ним і можна вирушати в архіви, складати своє генеалогічне древо.

  Якщо ніяких відомостей, можна звернутися до старшого покоління родичів. Не виключено, що бабусі й дідусі знають набагато більше, ніж цікавість покоління. Тут кожна підказка є цінною і досить інформативною, оскільки з її допомогою можна визначити власні корені, розгадати страшні загадки минулого, внести ясність для нащадків.