Багато чули про таке поняття, як громадянський шлюб, а може і не тільки чули, але і були в його шкурі. Сьогодні мова піде саме про стосунки без штампа в паспорті і про всі нюанси.

Що значить жити в цивільному шлюбі?

Шлюб без штампа в паспорті дуже популярний серед сучасних молодих людей, так як він повністю звільняє від будь-якої відповідальності, а також забезпечує свободу. З’явився цивільний шлюб в XVI столітті в Нідерландах. Закохані різної віри не могли вінчатися в церкві, саме тоді і з’явився цивільний шлюб. Тобто, в ті часи цивільний шлюб вважався законним і офіційним юридично, але не за церковними канонами. Сьогодні це поняття перевернуто понад на голову, тобто це просто неофіційні відносини, які не мають ніякої державної підтримки.

У багатьох європейських країнах більше половини пар закоханих просто живуть разом без офіційної реєстрації шлюбу, і державну владу це ніяк не хвилює, коли як в Китаї співжиття вважається неприйнятним, і з ним ведеться справжня війна. Ще у 1996 році в Китаї був введений податок на цивільний шлюб, і з тих пір за співжиття молоді китайські пари змушені платити досить пристойну суму. До речі, цей податок входить в список найбільш дивних і безглуздих.

Громадянський шлюб: за і проти

Плюси бракоподобных відносин:

 • Дуже часто молоді люди починають жити просто разом з метою краще пізнати одне одного перш ніж вступити в законні відносини. Спільне проживання допомагає так сказати «притертися» молодим. Якщо у партнера є які-небудь шкідливі звички, про них необхідно знати ще до весілля.
 • Цивільний шлюб імітує звичайний сімейний побут, поживши в ньому можна зробити висновок чи готові ви до сімейного життя.
 • Якщо ви розлюбили один одного і вирішили розлучитися, вас нічого не зупинить, адже штампа в паспорті немає.
 • Економічна сторона питання. Немає потреби витрачайся на організацію весілля. Можна відкласти кошти на більш практичні цілі.
 • Мінуси бракоподобных відносин:

 • Головний мінус таких відносин – нестабільність і невпевненість. Чоловік, який одружений, має дитину, відчуває відповідальність за свою родину. Чоловік, який не хоче одружитися на своїй дівчині, не розглядає її як супутницю на все життя.
 • У разі розлучення домогтися аліментів з боку співмешканця можна, але сил і часу буде потрібно більше, ніж у випадку з законним чоловіком.
 • Багато пар так і зависають в такому шлюбі, і вже навряд чи дійдуть до весілля. Крайній термін, після якого вже потрібно щось вирішувати, весілля або розрив, це термін 4 роки.
 • Відсутні далекосяжні плани. Наприклад, звичайна сім’я завжди що-небудь планує, купити квартиру, машину, поїхати відпочивати, але у сожительствующих пар немає таких планів, так як вони не впевнені в собі, в завтрашньому дні.
 • Цивільний шлюб в Росії 2015

  На 2015 рік, а також на сьогоднішній день цивільний шлюб у сімейному кодексі РФ не є офіційним законом, і не має ніякої юридичної сили. Але зважаючи на багатьох з’явилися проблем, таких як розподіл майна після такого співжиття, аліменти, змусило владу все-таки подумати над внесенням деяких поправок у закон РФ. Про подібному законі заговорили тільки в 2015 році, і на сьогоднішній день влада пропонують прирівняти співжиття до законного шлюбу через 2 роки спільного проживання. Щоб довести факт співжиття, достатньо надати свідків.

  Цивільний шлюб і розділ майна

  Люди, що живуть в бракоподобных відносинах, часом і не замислюються про можливі наслідки при їх розриві. А дарма, адже зазвичай жінки займаються господарством, перуть, готують, прибирають, виховують дітей, а чоловіки заробляють гроші, купують рухоме і нерухоме майно. І, врешті-решт, при розриві все зароблене чоловіком майно переходить тільки йому одному.

  Навіть діти, народжені у фактичному шлюбі, не мають жодних прав на майно, якщо вони не усиновлені їх батьком.

  Якщо ви вирішили придбати квартиру в неформальному шлюбі, то не оформляйте її на одного партнера, адже свідоцтво про власність в 2015 році можна оформити на обох, тоді і при розриві все ділиться на двох. Коли люди законно реєструють свої відносини, все нажите майно стає спільним, і при розлученні не виникає труднощів із розділом. З сусідством справа йде куди складніше.

  Для початку необхідно буде доводити факт бракоподобных відносин. В якості доказів підійдуть спільні фотографії, відео, а також показання свідків і, особливо, сусідів. Далі необхідно скласти список всього ділимого майна, а крім усього іншого, ще й істотні докази, що вони були придбані в період фактичних шлюбних відносин.

  До речі, щоб не загострювати відносини й не витрачати багато часу і грошей, ви можете мирним шляхом поділити все майно. Ну якщо по-доброму не виходить, то доведеться пожертвувати чималенькою сумою грошей на адвокатів, а також великою кількістю часу, так як буде дуже багато паперової тяганини.

  Діти і аліменти у цивільному шлюбі

  Діти, народжені в бракоподобных відносинах – це не рідкість. На щастя, бувають випадки, коли діти стають приводом для реєстрації офіційного шлюбу, але буває і так, що дитина стає причиною розбрату, особливо якщо для чоловіка він небажаний. У цьому випадку, жінка ризикує залишитися матір’ю-одиначкою. Зареєструвати дитину в неформальному шлюбі в 2015 не складе великої праці.

  Досить батькові і матері звернутися до РАГСУ і написати заяву, на підставі якого, в свідоцтві малюка будуть і мама, і тато. Якщо батько визнавати дитини не бажає, у цьому випадку процес може затягнутися, і рішення суду виноситься на підставі тесту ДНК, який для багатьох молодих мам може виявитися не по кишені. Народжувати дітей в простому співжиття з чоловіком небажано, є ризик залишитися матір’ю-одиначкою з мізерним посібником.

  Якщо ваш партнер пропонує вам просто пожити разом без реєстрації відносин, не варто відразу відмовлятися. Подумайте про всі ризики і позитивних моментів, все-таки, головний плюс таких відносин – це «притирання» молодої пари. Цивільний шлюб повинен допомогти молодим звикнути один до одного. Але будьте напоготові, якщо до вас надійшло такого пропозиція — це ознака невпевненості вашого партнера. Спробувати спільний побут можна, головне, не затягуйте. Кохайте і будьте коханими!