Ідеальний, легкий, щасливий шлюб та його поняття

І сказав Бог Ноєві: «Побудуй ковчег і збери кожної тварі по парі». Важко сказати з яких часів йде традиція вибирати собі відповідного партнера. У різні віки ставлення будувалися всіляко. Час минав, змінювались пріоритети, життя ускладнювалася. Зрештою, з’явилося поняття шлюбу.

Сьогодні в юридичній літературі можна знайти таку його трактування, як союз чоловіка і жінки на добровільній основі, підкріпленням якого буде державна реєстрація укладення шлюбу. Поняття шлюбу було розроблено спочатку філософами. Пізніше до них приєдналися соціологи та юристи.

Все це, безумовно, теорія, яка не дає чіткого визначення, що таке міцний шлюб. На практиці кожна людина прагне створити ідеальний шлюб. І, як правило, на стадії залицяння обидва учасники впевнені в тому, що в кінцевому підсумку вони отримають щасливий шлюб, і богиня шлюбу їм буде супроводжувати все життя.

Але мало кому зрозуміла одна прописна істина. А багато їй просто не надають значення. Справа в тому, що ідеальний шлюб – це не дане природою, не константа, а складна і трудомістка робота протягом усього життя. І богиня шлюбу тут зовсім не причому.

Які види шлюбу виділяють сьогодні

Ідеальний, легкий, щасливий шлюб та його поняття

В даний час існує декілька форм спільного проживання. Виділяють наступні види шлюбу:

  • Церковний шлюб. У багатьох країнах він досі є єдино можливою легальною формою і має юридичну силу. У Росії церковний шлюб зазнав багато змін. Так, зараз що вінчається шлюб повернувся знову. Але, духовні служителі православний шлюб освячують лише в тому випадку, якщо була проведена державна реєстрація укладення шлюбу. Акт про шлюб є документальним підтвердженням. Церковний шлюб передбачає більш міцні узи. А богиня шлюбу протягом всього періоду життя буде лише супроводжувати його самоствердження.
  • Фактичний шлюб. Його інша назва відомо всім. У Російському законодавстві він описується як цивільний. Фактичний шлюб не має під собою юридичного підґрунтя. І до тих пір, поки не буде проведена державна реєстрація укладення шлюбу, де підтверджуючим документом є акт про шлюб, говорити про якісь шлюбних правах і обов’язках немає жодного сенсу. Для такого союзу більше підходить назва як духовний шлюб, заснований на спільності духу. Поняття «щасливий шлюб», а також «міцний шлюб» актуально і при такому розвитку подій.
  • Законний шлюб. В даному випадку чоловік і жінка подають відповідну заяву в загс. Попередньо сплачується держмито. І в призначений день проводиться державна реєстрація укладення шлюбу. Штамп у паспорті визначає ваші відносини. І з цього моменту законний шлюб вступає у свої права.

Ідеальний, легкий, щасливий шлюб та його поняття

До слова сказати, чоловік і жінка можуть звернутися ще й до православних служителів, з проханням провести церемонію і укласти між ними церковний шлюб. Таке рішення зобов’язує до багато чого. Якщо законний шлюб розірвати можна, то церковний шлюб згідно з правилами церкви не рушимо. Заява в цьому випадку не буде потрібно. Держмито так само не сплачується. Тут передбачені видатки іншого характеру. А штамп у паспорті стане підтвердженням того, чоловік і жінка вступають у таїнство шлюбу на законних підставах. Багато молодята схильні думати, що «церковний шлюб» та «міцний шлюб» — тотожні поняття. На жаль, це далеко не так. Та й взагалі, любов і шлюб далеко не завжди ходять поруч.

Необхідно додати, що поняття шлюбу не має чітких меж. І його структура може бути багатошаровою. Так, фактичний шлюб одночасно включає в себе кілька варіантів, а саме щасливий шлюб і духовний шлюб. Проживши не один рік разом, чоловік і жінка, можливо, побажають укласти законний шлюб. І сплачене держмито і штамп в паспорті лише зміцнять даний союз.

Ідеальний шлюб, – яким він повинен бути

Ідеальний, легкий, щасливий шлюб та його поняття

Для кожної людини, будь він чоловік, чи жінка, ідеальний шлюб представляється по різному. Жінка в більшості випадків шлюб трактує виключно законним шляхом, тобто, пройшовши всі відповідні етапи: заяву в загс, держмито, штамп в паспорті і власне саме таїнство шлюбу.

Чоловік не завжди схильний чинити саме так. Любов і шлюб він не ототожнює воєдино. Для нього штамп у паспорті суттєвий бар’єр, який слід подолати. Досить часто можна почути, що фактичний шлюб для чоловіка краще.

Але, не це головне. Так, вступ у шлюб визначає цілий ряд обов’язків, виконання яких стає невід’ємною частиною спільного проживання. Однак осягнути таїнство шлюбу і знайти міцну сім’ю можна, не подаючи заяву в загс.

Щасливий шлюб, як це не банально буде сказано, не визначає похід в рагс, держмито і штамп в паспорті. Любов і шлюб будується, насамперед, на біологічної та психологічної сумісності людей.

Міцний шлюб – свідчення зрілості партнерів, які вміють правильно розподіляти свої обов’язки і нести відповідальність за свої вчинки. На жаль, подану заяву в загс на вступ у шлюб далеко не завжди є обґрунтованим. Навіть пройшовши всі законодавчі ступені, знайти щасливий шлюб вдається далеко не кожному. Іноді богиня шлюбу не може вплинути на рішення людей. Руйнуються мрії, віра в любов і шлюб, і похід в рагс вже не настільки приємний. Знову пишеться заява, сплачується держмито, і руйнуються надії.

Саме тому сьогодні широко поширені дошлюбні стосунки, що дають можливість пізнати один одного, зрозуміти ступінь прихильності, створити певний сімейний уклад і вирішити, чи буде для них сумісні любов і шлюб. Лише після цього вступати в таїнство шлюбу, пройшовши обряд посвячення. І нехай богиня шлюбу освячує довгий шлях закоханих, не затьмарюючи нічим настільки міцний союз.

Духовний шлюб – у чому його сутність

Ідеальний, легкий, щасливий шлюб та його поняття

Духовний шлюб – це свого роду доповнення до узаконеним зв’язком. Він базується на різних типах мислення, тісно пов’язаних між собою. Якщо відштовхуватися від гороскопу, то духовний шлюб ідеальний у разі поєднання таких знаків, як скорпіон і діва. Для скорпіона взагалі дуже важливо поняття «духовний шлюб».

Якщо розвинути цю тему далі, то слід зауважити, що духовний шлюб не завжди є оптимальним рішенням. Так, такі відносини практично непорушні. Любов і шлюб тут основа союзу. Але, духовний шлюб досить часто ідеалізує розвиток подій, що призводить до необ’єктивного баченню ситуації. Однак тільки духовний шлюб заснований на всепрощення.

Секрети щасливого шлюбу

Немає загальних правил і догм, які визначають такі поняття, як «кохання і шлюб» воєдино. Так, сім’я повинна будуватися на спільності інтересів, що дає можливість духовний шлюб. Цеглинка за цеглинкою кожен сам будує міцний союз. І головне, не перестає трудитися, яким складним не був шлях.