Свято Івана Купала відзначають у нашій країні вже кілька століть. В цей день організовуються виступи професійних і самодіяльних колективів, виставки дитячої творчості, свята в кінотеатрах, театрах, бібліотеках і парках.

Сценарій свята на Івана Купала 2017

Пропонуємо сценарій на Іванов день для дітей. Ведучими можуть бути скоморохи й витівники, дівчина Купалинка, Водяний та інші казкові персонажі. Ігрова програма та конкурси на Івана Купала може включати народні забави.

Оформіть майданчик великого розміру з помостом і мікрофони на стійках. Прикрасьте її повітряними кулями, гірляндами, додайте символ свята – зображення сонця або квітки папороті.

Ведучі розповідають про історію цього свята.

– Багато старовинні звичаї наших предків на Івана Купалу були пов’язані з водою,– каже Купалинка.

– Вважається, що до цього свята, яке відзначається 7 липня, не можна купатися в річках і озерах. І тільки з настанням Івана Купали заборони знімаються, так як у цей день водойми залишає нечиста сила.

Інший ведучий продовжує:
– Дівчата рано вранці вмивались росою, щоб зберегти молодість і красу.
До заходу сонця люди купалися в річках і озерах або милися в лазнях.

Сценарій свята на Івана Купала продовжує гра «Струмочок». Учасники стають парами один за одним. Перша пара пробігає під воротами з рук і стає останньою.

Так «ллється струмочок», поки кожна пара кілька разів не пробіжить під воротами. Потім учасники виконують пісню «Гори, Гори ясно».

Потім ігрова програма на Іванов День тривають біля купальського деревця. Це може бути молода берізка, верба, ялина, сосна або ялиця. Діти вбирають деревце вінками, польовими квітами, стрічками і водять навколо нього хороводи.

Влаштуйте веселу виставу для дітей, які будуть виконувати пісні, відгадувати загадки, брати участь у різних конкурсах і змаганнях. Можна організувати такі ігри, як «вишибали», хованки, пальники і т. п. Переможцям вручіть невеликі призи.

Якщо подання влаштовується на вулиці і погода хороша, то сценарій свята на Ивов День може включати обливання переможених водою (це робить Водяний).

Ігрову програму з конкурсами на Івана Купала можна також присвятити пошуку чарівної квітки папороті, який, згідно з переказами, цвіте тільки раз у році.

Він дарує людям чудові здібності бачити, де заховані скарби, розуміти мову тварин і навіть ставати невидимими. Діти разом з провідними відправляться на пошуки цієї квітки, виконуючи різні завдання.

До цього свята можна влаштувати виставку дитячих творчих робіт – малюнків, виробів. В кінці свята підведіть підсумок конкурсу та нагородіть переможців, а потім накрийте для дітей солодкий стіл.