В останні роки все частіше газові плити замінюють на індукційні або електричні панелі. У цих сучасних моделей безліч переваг. Хоча принцип роботи у них один, є кілька суттєвих відмінностей. Ця стаття розповість про плюси і мінуси моделей і допоможе вибрати індукційна або електрична варильна панель – що краще і дешевше?

Принцип роботи

Будь-яка, навіть сама остання модель електричної плити, розігріває спочатку конфорку електричним струмом. Потім від конфорки нагрівається дно посуду, а вже за цим приходить черга їжі, що знаходиться в цьому посуді. Тому процес цей досить тривалий. З іншого боку електрична панель може розігріти будь-яку посуд.

Індукційна варильна панель діє по-іншому. Тут генерується магнітне поле, яке розігріває посуд зі спеціальним дном, що мають феромагнітні властивості. Метал нагрівається під впливом вироблюваного струму. При цьому енергія витрачається тільки на нагрівання посуду, а сама поверхня індукційної панелі практично не нагрівається.

Плюси і мінуси

Щоб розібратися, яка панель краще, порівняємо плюси і мінуси електричної і індукційної панелей.
По економічності, звичайно ж, виграє індукційна панель. Вона витрачає енергії набагато менше, практично в півтора рази.

По швидкості нагріву індукційні конфорки також обходять електричні. Наприклад, для того, щоб літр води закипів на індукційній конфорці піде 3 хвилини, а на електричній цей час збільшується до 10 хвилин. При цьому поверхня електричної панелі теж нагрівається, а індукційна панель завжди залишається холодною.

З цієї ж причини індукційні панелі набагато безпечніше електричних. Адже практично неможливо обпектися про індукційну панель. Крім того, індукційні панелі включаються, коли на неї ставлять посуд. Якщо прибрати посуд з конфорки, вона тут же вимикається. При приготуванні їжі на електричній панелі потрібно весь час стежити за процесом.

Істотним мінусом індукційної панелі є її висока ціна, до того ж вона вимагає спеціального посуду, що має магнітне дно. Це має бути емальований посуд, з чавуну або нержавіючої сталі. Для електричної панелі підійде будь-який посуд.

Однозначно можна відповісти, яка панель краще – індукційна або електрична. Обидві моделі мають як позитивні якості, так і негативні. Якщо вибір для вас скрутний, можна зупинитися на комбінованої панелі, що має конфорки різних типів.