Індукційна плита як обігрівач: можна нагріти квартиру плити?

Індукційна плита як обігрівач: можна нагріти квартиру плити?В умовах постійного зростання цін на електроенергію виникає необхідність пошуку нестандартних шляхів обігріву приватних будинків, дач та інших приміщень. Завдяки своїй доступності та надійності все більш популярним стає використання індукційної плити в якості обігрівача. Обігрів будинку кухонною плитою — наскільки це економічно і ефективно?

Як працює індукційна плита

Зміст статті

 • Як працює індукційна плита
 • Може плита нагріти приміщення?
 • Ефективна індукційна плита для обігріву?

Індукційна плита працює абсолютно по іншому принципу на відміну від інших пристроїв подібного призначення. Замість нагрівальних елементів у виготовленні використовують електромагнітні котушки. Саме вони під дією змінного струму утворюють навколо себе магнітне поле. Під поверхнею виробу розташована котушка за якою йде струм з частотою 20-60 Гц.

Вона слугує первинною обмоткою, а каструлі і сковорідки — вторинною. В дно посуду потрапляють струми індукції, і вона нагрівається. Отже нагріваються і знаходиться в ній їжа. Варто відзначити, що при нагріванні втрати тепла мінімізуються. Посуд нагрівається значно швидше, ніж у варильних виробів інших типів.

УВАГА! Сама плита протягом роботи майже не піддається нагріванню. Весь потік енергії розподіляється тільки на нагрівання посуду.

Може плита нагріти приміщення?

Індукційна плита як обігрівач: можна нагріти квартиру плити?Звичайно, можна поставити на поверхню каструлю з водою. У процесі кипіння вона буде нагрівати повітря приміщення. Однак цей спосіб не раціональний через википання рідини. За допомогою індукційної плити змайструвати обігрівач власноруч. Для цього достатньо володіти навичками роботи зі зварювальним апаратом і болгаркою. Розглянемо процес виготовлення даної конструкції поетапно:

 • Для початку йдемо змайструвати квадратну трубу розміром 50*50 див. Таких виробів знадобиться близько 6 штук. Це залежить від габаритів індукційної плити.
 • Також необхідно приготувати дві частини по довжині 25 і 30 див.
 • Елементи по 50 див. з’єднуються один з одним вертикально. Всі стики необхідно ретельно проварити.
 • У інших двох заготовок необхідно видалити одну з сторін, щоб вийшов профіль П-подібної форми.
 • До отриманої деталі на верхню і нижню сторону наварюється два відрізки з віддаленої стінкою, щоб об’єднати всі секції в загальний контур.
 • Потім заварюємо отвори з бічних частин.
 • Відвідний і входить патрубки повинні бути розташовані по діагоналі один зверху, а другий знизу.
 • Всі шви необхідно ретельно зачистити болгаркою. Отриманий виріб перед фарбуванням знежирюють.
 • Далі починають процес установки. Знизу підводять зворотний струм теплоносія, а зверху – відійшовшу трубу.
 • У дану систему обов’язково слід додати розширювальний бачок, а також насос для примусової циркуляції.

Вступаючи в отримане виріб, вода прогрівається. Точно таку ж конструкцію можна виконати в горизонтальному варіанті і ускладнити її.

ВАЖЛИВО! Індукційна плита повинна мати систему регулювання сили струму і температури.

Ефективна індукційна плита для обігріву?

Індукційна плита як обігрівач: можна нагріти квартиру плити?Є багато різних думок щодо ефективності використання цього виробу. Одним з недоліків індукційних плит є їх висока вартість у порівнянні з іншими пристроями. До істотних плюсів її застосування можна віднести наступні:

 • Високий ККД, що досягає 98% в окремих випадках. Для порівняння ККД нагріву склокерамічної поверхні– 50-60 %, газової плити – 50-65%.
 • Характеризуються високою зносостійкістю і довговічністю. При постійній експлуатації ці вироби здатні прослужити не менше 25 років. Істотне зниження витрат на опалення до 30%.
 • Відсутність появи накипу.
 • Підвищена ступінь електро і пожаробезпасности.

ДОВІДКА! Правда обов’язковою умовою збереження довголіття є його використання у рекомендованому температурному режимі, але за це відповідає вже автоматична система.

Власники, які використовують індукційні плити для опалення, відзначають їх безшумність, довговічність і високу ефективність роботи. Однак, не маючи досвіду створення електрообладнання, краще не експериментувати, а скористатися послугами професіоналів. Адже застосовуючи індукційну плиту в якості обігрівача її підключають не безпосередньо, а через зарядний пристрій, акумулятор і інвертор.