Опалення в будинках включається пізньої осені, а відключення його, на жаль, відбувається ранньою весною, коли за вікном ще стоять низькі температури. У підсумку в квартирах холодно, а тепло швидко йде через щілини у вікнах. Як бути в такій ситуації?

До радості, вихід є, і він полягає у використанні інфрачервоного обігрівача, який можна виготовити самостійно, не маючи при цьому професійних знань. І в матеріалі нижче ми поговоримо саме про власноручному виготовленні обігрівального пристрою.

Особливості самостійного виготовлення

Зміст статті

 • Особливості самостійного виготовлення
  • Обігрівач з скла і фольги
  • Прилад зі старого рефлектора
  • Обігрівач на базі шаруватого пластику

Інфрачервоний обігрівач своїми руками порівняно із звичайними приладами не нагріває повітря в будинку. У процесі роботи такого обладнання нагріваються предмети, що потрапили під вплив інфрачервоних променів. І саме вони віддають тепло, і нагрівають повітря в приміщенні.

Вирішивши власноруч виготовити нагрівальний прилад необхідно враховувати, що основними його елементами є: рефлектор (служить відбивачем) і нагрівальна частина (випромінювач).

Увага! Для перевірки ефекту від роботи рефлектора необхідно взяти харчову фольгу і потримати її біля руки 1-2 хвилини. Після закінчення цього часу ви повинні відчути тепло, що і буде свідчити про ефективну роботу деталі.

А також невід’ємною частиною покупних приладів є контролер, за допомогою якого встановлюється необхідна ступінь нагріву випромінювача. Самостійно виготовлених установках його може і не бути, але тоді не вийде встановити оптимальні температури.

Але головною особливістю самостійно виготовлених приладів є їх доступна вартість. По суті, користувачеві не потрібно купувати дорогі деталі, т. до. більшість комплектуючих можна знайти в гаражі, на антресолі і в ящику з інструментами.

Для виготовлення обігрівача в домашніх умовах існує три способи, і зараз настав саме час поговорити про них більш докладно.

Обігрівач з скла і фольги

Як зробити інфрачервоний обігрівач своїми руками? Крім двох однакових шматочків скла і алюмінієвої фольги вам потрібно підготувати:

 • Парафінову свічку;
 • Герметик;
 • Провід з вилкою;
 • Епоксидний клей;
 • Чисту серветку.

На першому етапі очищаємо скельця, а після переміщаємо їх виключно однією стороною над запаленою свічкою. Повинні вийти рівномірно закопчені скла. Вони стануть провідником.

Важливо! Щоб кіптява лягала рівномірно, рекомендується перед початком роботи трохи охолодити скла.

Потім беремо ватяну паличку і робимо по периметру скла прозору рамці, ширина якої не буде перевищувати 5 мм. З фольги формуємо 2 прямокутника з шириною, що дорівнює ширині шару провідника. Ця фольга виконати роль електрода.

На наступному етапі скляна пластина розміщується закопчена площиною вгору, і рясно маститься епоксидним клеєм. На краях розміщується фольга. При цьому її кінці повинні трохи виходити за межі скла.

Отримана конструкція накривається другою половинкою скла, закопчена стороною вниз, а після герметизируем периметр отриманої комплектуючої. Після слід замір опору провідника, і на підставі отриманих даних проводиться розрахунок потужності з використанням формули: N = R x I2, де N – потужність (Вт); R – опір (Ом); I — сила струму (А).

Якщо показник потужності задовільний, підключіть пристрій до мережі і насолоджуємося оптимальною температурою в квартирі. В інших випадках потрібно знову розбирати прилад і шукати де була допущена помилка.

Прилад зі старого рефлектора

Для початку роботи нам знадобиться ніхромова нитка, рефлектор родом з СРСР, прут із сталі і вогнетривкий діелектрик. Спочатку виконуємо очищення рефлектора від забруднень, і огляд на цілісність його елементів. Потім вимірюється довжина спіралі на конусі.

Після береться сталевий прут, на який навивається ніхромова нитка з кроком 2 мм По закінченні цієї процедури отримана спіраль вилучається, і укладається на діелектрик. На обидва кінці підключається струм.

Як тільки спирать нагрівається, напругу необхідно відключити і розмістити її в канавці конуса обігрівача. Потім підключаємо її до клем живлення і починаємо використовувати власноруч виготовлений обігрівач.

Обігрівач на базі шаруватого пластику

Для виготовлення обігрівача беремо:

 • 2 аркуша багатошарового пластику 1х2 м;
 • Графітовий порошок;
 • Епоксидний клей;
 • Рамку з дерева;
 • Вилку для розеток.

Спочатку робимо розчин, куди входить графітовий порошок і клей 1 до 1. Потім наносимо його на пластик зигзагоподібним способом з шорсткою боку. Ця обробка буде виконувати роль провідника з високим опором.

Після склеюємо два листа пластику сторонами, де вже був нанесений приготований розчин. Виготовлена конструкція розміщується в рамці, а потім з обох боків до неї приєднуються клеми. Після повного висихання розчину, до клем подкидывается проводка і прилад готовий для підключення до мережі.