Під час ремонту часто може стати серйозний і багатогранне питання, яке найкраще підлогове покриття — інженерна дошка або ламінат? Сьогодні спробуємо дати відповідь на це питання!

Підлогове покриття

Зміст статті

 • Підлогове покриття
 • Як зробити правильний вибір?

Підлогове покриття зможе захистити Ваше житло від втрати тепла, а сусідів знизу або підвал — від випадкового затоплення і загального шуму при ходьбі. Також, воно зробить Ваш будинок затишним місцем на всій планеті Земля, у який хочеться повертатися знову і знову!

Грамотно встановлений покриття — гарант довговічною служби та комфортного руху по ньому!

ДОВІДКА! При установці покриття, краще довірити цю складну й відповідальну процедуру висококваліфікованого майстра, який зможе застосувати весь свій досвід для благоустрою Вашого будинку.

Дуже часто вибір зупиняється на двох варіантах — це:

 • Інженерна дошка (звичайні дошки для підлоги);
 • Ламінат (комерційне покриття, яке може бути виконане з різних матеріалів, включаючи і дерево).
 • Розглянемо їх переваги!

  Інженерна дошка, по суті своїй, — це звичайне дерев’яне покриття. До його переваг можна віднести його більш низький цінник і невибагливість при транспортуванні.

  Також, інженерні дошки можна особисто лакувати і робити їх потрібного відтінку кольору, що може привнести особливу насолоду чоловікам, які вміють це робити і отримують від «чоловіче» задоволення.

  Якщо «з ладу вийшла» дошка, — її простіше замінити на нову, ніж зробити цю процедуру з ламінатом, де можуть виникнути складнощі з установкою і підбором потрібної фактури і кольору.

  Ламінат, в першу чергу, відрізняється наявністю різних композиційних матеріалів, які здатні виконувати додаткові захисні функції. Наприклад, в ламінаті присутній водонепроникне покриття, що дозволить знизити ризик проникнення вологи під ламінат і знизить імовірність накопичення рідини під підлогою.

  ДОВІДКА! Завдяки різноманітності матеріалів виробництва, можна підібрати такий ламінат, який практично знизить рівень шуму при ходьбі, якщо в цьому є гостра необхідність — він м’якший і нагадує коверное покриття.

  Також до переваг можна віднести широкий вибір дизайнерських рішень (зовнішніх варіантів покриття) і легкість установки. Виробники ламіната, в своїй конкурентній боротьбі, прагнуть знизити час установки і привнести більше комфорту для майстра установки, що дозволить краще виробникам заполоняти ринок підлогових покриттів: тут конкуренція — «грає на руку» споживачеві.

  Як зробити правильний вибір?

  Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко розуміти, якого кінцевого ефекту Ви хочете досягти і які параметри Вам необхідні.

  Якщо Ви хочете дешевизну і простоту, — вибирайте інженерну дошку!

  Якщо у Вас є необхідність у вишуканому дизайні і фінансова можливість дозволяє це — Ваш вибір ламінат!

  Рада за вибором: ніколи не звертайте увагу на такий параметр як «зносостійкість». Обидва матеріали неймовірно зносостійкі (якщо просто ходити по Вашим полам, але їх термін служби може досягати понад 300 років), проте — недобросовісні продавці-консультанти будівельних магазинів, можуть почати спекулювати цією темою, змушуючи Вас на придбання більш дорогого матеріалу!