Покупка нерухомості – це серйозний крок, адже не малі гроші доведеться заплатити. Далеко не у кожного є можливість зробити таку покупку за готівку. Все частіше люди звертаються до іпотеки і кредитів. Що вигідніше? Іпотека або споживчий кредит на купівлю квартири – що краще?

Іпотека – це

Іпотека – це цільовий кредит, який надається фізичним особам, які бажають придбати житло. Банк видає певну суму на покупку квартири, і вона виступає запорукою до повного погашення іпотеки. Купуючи житло в іпотеку, слід зробити перший обов’язковий внесок (певний відсоток від вартості житла, найчастіше – 10-20%). Процентна ставка не велика, термін виплат досить довгий.

При купівлі житла практично неможливо потрапити на шахраїв, всі дані ретельно перевіряються страхової фірмою і банком.

Ставка відсотка нижче, ніж у споживчого кредиту.

Споживчий кредит – це

Банк може видати споживчий кредит на будь-який вид покупок, житло не є винятком. У середньому, повернути гроші слід протягом 50 років. Але маловідомі і невеликі банки, можуть подовжувати строк до 10 років. З подовження часу погашення підвищується і відсоткова ставка.

Як визначитися, іпотека або споживчий кредит?

На чому ж зупинити свій вибір? На іпотеці або споживчому кредиті при купівлі житла. Насправді, все залежить від обставин:

  • Чим більше накопичено грошей на початковий внесок, тим вигідніше буде споживчий кредит.
  • Споживчий кредит буде вигідний, якщо було прийнято обміняти квартиру з доплатою.
  • Якщо є можливість зробити перший внесок за квартиру за допомогою материнського капіталу, то іпотека саме те, що потрібно.
  • Не малу роль грає момент проживання в купленій квартирі. Якщо в ній проживати, тоді краще звернутися до іпотеки. Якщо не проживати, то споживчий кредит вигідніше. При оформленні споживчого кредиту, банк виступає співвласником придбаного житла, і які-небудь маніпуляції проводити з житлоплощею практично неможливо.
  • Якщо ви маєте намір придбати квартиру на вторинному ринку, ще й жахливому стані, то іпотеку вам навряд чи схвалять. Споживчий кредит – єдиний вихід.

На сьогоднішній день існують і інші способи купівлі нерухомості, організовуються різні державні програми. Але перед тим як погодиться, потрібно в обов’язковому порядку вивчити всі умови і тонкощі договору.