Цікавою технікою в’язання гачком можна вважати ірландське мереживо. Воно є одним з найскладніших за виконанням. Полотно при цьому складають ажурні елементи невеликого розміру, які можуть бути гладкими або об’ємними, різними по колірній гамі. Докладніше про таку техніку та її мотиви ви дізнаєтеся з інструкцій нижче.

Що таке ірландське в’язання

Під терміном ховається один із стилів в’язання гачком – виготовлення окремих елементів. Вони представлені квітками, комахами, розетками, бутонами, фруктами і пелюстками. Ці елементи потім з’єднуються, утворюючи цілісне полотно. Малюнок виходить просто захоплюючим, але фрагменти при цьому мають дуже складну форму, із-за чого ірландське мереживо вважається складною у виконанні. З’явилося таке мистецтво ще в 19-му столітті. Тоді воно вважалося розкішшю відразу в кількох куточках планети – таких, як європейські столиці (Париж, Рим, Лондон) і навіть США.

У сучасному світі моди ірландська в’язання гачком не втратила своїх позицій, тільки набираючи популярність. Її використовують для виготовлення цілісних предметів гардероба, наприклад, жакетів, спідниць, блуз або пелерин. Додатково ірландськими мотивами оформляють окремі частини одягу, такі як комір, ліф або манжети. Навіть при високій трудомісткості така техніка залишається затребуваною і все частіше застосовується для додання гардеробу самобутньої краси і витонченої жіночності.

Особливістю даного виду рукоділля вважається свобода дій, з-за чого не можна оволодіти цим мистецтвом повністю. Кожен день досвідчені майстрині пропонують все нові ідеї з вив’язування того або іншого мотиву. Існує лише декілька загальних принципів, дотримуючись яких, можна навчитися ірландському плетіння. Результат залежить від почуття композиції і кольору, а ще присутності у майстрині гарного смаку, який з’являється з досвідом.

Техніка ірландського мережива для початківців

Вив’язувати ірландське мереживо для початківців майстринь трохи складно, але з допомогою схем та описів до них займатися таким рукоділлям можливо. Робота полягає в послідовному виготовленні окремих мотивів і подальшому їх з’єднанні. Для цього виконується ескіз, за яким потім розкладають пов’язані візерунки, результатом чого стає цілісне полотно. З’єднання здійснюється за допомогою:

 • Сітки. Нею провязывается простір між розташованими на викрійці фрагментами мережива.
 • Брид. Це спеціальні нитки допоміжного призначення, які натягують від однієї частини візерунка до іншої.
 • Існує інший прийом в’язання ірландського мережива. У ньому спочатку створюють якесь ажурне полотно або ту ж сітку. Потім на основі отриманої розміщують ірландські мотиви. Особливість в тому, що замість сітки або ажурного полотна часто беруть звичайний тюль. В якості пряжі спочатку використовувалася шовкова нитка білого кольору чи відтінку екрю – жовто-кремового. Поступово в роботі стали застосовувати льон з його багатою колірною гамою. Для кожної частини ірландського мережива використовують такі нитки за товщиною:

  • товсту – для обв’язування її щільними стовпчиками з середніх ниток;
  • середню – для вив’язування самих мотивів;
  • тонке – для виконання сітки, з’єднує всі елементи.

  Принцип ірландської в’язки полягає в обвязывании товстої каркасної нитки більш тонкою. Далі мотиви з’єднують в одне полотно, причому частіше за допомогою нерегулярної сітки, адже такий спосіб простіше. Починати краще з тих місць, де відстань між деталями менше. З’єднання полягає у виготовленні ланцюжка повітряних петель і прикріплення її до мотивів стовпчиками з накидом. Створення самих візерунків відрізняється від звичайних уроків з в’язання гачком, адже процес являє собою не просто ряди один за одним, а більш складні послідовності петель.

  Крім пряжі для роботи потрібно кілька гачків, адже нитки використовуються різні по товщині. Додатково знадобляться ще ножиці, голка, якщо мотиви зшиваються між собою або ж з’єднуються за допомогою брид. Останніми при бажанні легко повністю замінити сітку або ажурну основу ірландського полотна. Крім того, в деяких описах майстер-класів прикрасити фон мотивів можна візерунком піко, який зробить виріб більш оригінальним і цікавим.

  Мотиви для ірландського мережива гачком

  Щоб в’язати ірландське мереживо гачком, потрібно спочатку вивчити техніку виконання окремих візерунків. Їх існує величезна безліч, але є кілька основних мотивів, які уроках використовуються частіше. Серед них відзначаються такі візерунки з таким описом:

 • Листок з дірочками. Має просту схему, яка легко модернізується за рахунок збільшення або зменшення кількості повітряних петель в арках. Якщо додатково ще і зрушити місця кріплення, то можна отримати різні за формою листочки. В’язати можна як однотонною пряжею, так і різнобарвною або навіть секційно пофарбованої.
 • Квітка. Ці елементи в різній формі обов’язково присутні в будь-якому виконанні ірландського мережива. Вони можуть бути плоскими або рельєфними, маленькими або великими, однотонними або строкатими. Схему вив’язування одного з них ви можете бачити на фото.
 • Листочок. В журналах з в’язання ці елементи представлені у великій кількості, причому в самих різних формах і видах. Це можуть бути прості трилисники, листочки з прожилками або ажурними віконцями і навіть кленові листки.
 • Гроно винограду. Цей мотив відноситься до об’ємних елементів. Використовується для обробки жакетів, суконь або навіть шапок.
 • Шнури. Використовуються частіше для об’єднання деталей в одну композицію, хоча іноді виступають самостійними декоративними елементом для обробки рукавів, горловини, низу або оформлення застібок.
 • Завитки. Крім мотивів, зображає конкретні предмети, ірландське мереживо використовує і більш абстрактні візерунки. Це можуть бути різні за розміром і формою завитки або кільця, які підійдуть для оформлення будь-якого виробу.
 • Відеоуроки: як пов’язати елементи ірландського мережива

  Якщо навчитися в’язати ірландське мереживо гачком, то можна створити будь-яку річ, шикарне вечірнє плаття, гарний топ, оригінальний жакет, купальник або проста серветка. Все залежить від вашого бажання і фантазії. Все, що потрібно, – підготувати необхідні матеріали та інструменти скористатися безкоштовними уроками, які у великій кількості представлені нижче. Кілька наочних відеороликів ви можете подивитися, щоб швидко вивчити покроковий процес створення мотивів ірландського плетіння.

  Об’ємні квіти для ірландського мережива гачком

  Як в’язати гілочку листочків: майстер-клас

  Тасьма з маленькими квіточками

  В’язання ірландського мережива – візерунок Пейслі

  Сітка в ірландському мереживі

  Фото моделей виконаних в техніці ірландського мережива